PIN/PUK

PIN/PUK Genel Bilgi
Active
PIN 1 Kodu, kartının ve telefonunun bilgin dışında başkalarınca kullanılmasına engel olmak için verilmiş 4 haneli özel bir şifredir. PIN 1 kodu üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kartın geçici olarak bloke olacaktır. PIN 1 kodun bloke olursa PUK 1 şifreni girmen gerekmektedir. Aynı zamanda yeni PIN 1 kodunu **05*PUK 1 KODU*YENİ PİN*YENİ PİN# tuşlayarak da belirleyebilirsin.

PUK 1, bloke olan SIM kartın yeniden kullanılır hale getirilmesi yani blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşmaktadır. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 1 kodunu 10 defadan fazla yanlış girdiğin zaman SIM kart'ın kalıcı bloke olur ve cihazının ekranında 'Kart Bloke' uyarısı çıkar. (Bu mesaj cihazın tipine göre değişiklik gösterir). Bu durumda SIM kart değişikliği yapman gerekir.

PIN 2 kodu, telefonunuzun menülerindeki bazı güvenlik ve hafıza seçeneklerini aktif hale getirmek ya da bunu iptal etmek için kullanılan 4 haneli özel bir şifredir. PIN 2 kodu üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kart geçici olarak bloke olacaktır. PUK 2 kodunu kullanarak blokeyi kaldırabilirsin.

PUK 2, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan 8 haneli özel bir şifredir. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. Bu durumda istersen SIM kart değişikliği yapabilirsin.

İlginizi Çekebilir

Yanlış hatta TL yükledim iptal edebilir miyim?

Devamını Oku

Nasıl TL Yükleyebilirim?

Devamını Oku

Hattımda kaç tl kaldığını nasıl sorgulayabilirim?

Devamını Oku

Limit altı fatura nedir?

Devamını Oku

Güncel fatura tutarıma, detaylarıma, geçmiş dönem faturalarıma nasıl ulaşabilirim?

Devamını Oku
Kapat
Yardım ister misiniz?