Yurt Dışında Ücretsiz Gün Avantajı Olan Paketlerimiz

Nedir?
Active

Belirli paketlerde yurt dışında 85 ülkede ücretsiz gün faydasıdır. 

Akıllı Yurt Dışı üyeliğim varsa öncelikli hangisi devreye girer?
Active

Akıllı Yurt Dışı üyeliğinizin olması durumunda Avantaj ülkelerinde tarifenizi yurt dışında kullanma özelliği devreye girer. Uzaklar ülkelerinde Akıllı Yurt Dışı devreye girer.

Tarifeye bağlı aldığım paketler, ek paketler ve ek kampanyalar da bu özelliğe dahil mi?
Active

Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

Kimler faydalanabilir?
Active

 • 85 ülkede her fatura döneminde ilk 1 gün otomatik ücretsiz kullanım yapılabilen paketler: İşte Özgür Platin 1000 DK 18 GB, İşte Özgür Platin 5000 DK 18 GB, İşte Özgür Platin 10.000 DK 18 GB
 • 85 ülkede her fatura döneminde ilk 2 gün otomatik ücretsiz kullanım yapılabilen paketler: İşte Özgür Platin 1000 DK 25 GB, İşte Özgür Platin 5000 DK 25 GB, İşte Özgür Platin 10.000 DK 25 GB.
 • 85 ülkede her fatura döneminde ilk 3 gün otomatik ücretsiz kullanım yapılabilen paketler: İşte Platin Prestij, İşte Platin Prestij Plus, Platin Business Prestij Paketi, İşte Özgür Black 1000 DK 35 GB, İşte Özgür Black 5000 DK 35 GB, İşte Özgür Black 10.000 DK 35 GB,  İşte Süper Platin 15
 • 85 ülkede her fatura döneminde ilk 4 gün otomatik ücretsiz kullanım yapılabilen paketler: İşte Platin Mega, İşte Platin Mega Plus,  İşte Süper Platin 20
 • 85 ülkede her fatura döneminde ilk 5 gün otomatik ücretsiz kullanım yapılabilen paketler: İşte Platin Elit, İşte Platin Elit Plus, İşte Özgür Black 10.000 DK 50 GB, İşte Özgür Black 5000 DK 50 GB, İşte Özgür Black 1000 DK 50 GB,  İşte Süper Platin Black 30, İşte Süper Platin Black 50

Ne zaman devreye girer?
Active

Yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında devreye girer.

Nasıl kullanılır?
Active

 • Paketinizin özelliği gereği ek hiçbir işlem yapmadan bu özelliği kullanabilirsiniz.
 • Her yurt dışına çıktığınızda ekstra bir şey yapmaya gerek kalmadan otomatik faydalanırsınız. Kullanım yapılmadığında kesinlikle hiçbir ücret ödenmez.
 • Günlük ücret her gün Türkiye saatiyle 24:00’e kadar yapılan kullanımları kapsar ve yurt içi paketinizi dilediğiniz gibi yurt dışında kullanabilirsiniz.

Nasıl dahil olunur?
Active

 • Paketinizin özelliği gereği ek hiçbir işlem yapmadan bu özelliği kullanabilirsiniz.

Ne kadar süre ile geçerlidir?
Active
Ücretsiz son gün Türkiye saatiyle 24:00’den sonra kullanım devam ederse tekrar günlük ücret alınır.

Paket değişikliklerinde bu özellik iptal olur mu?
Active

İptal ettikten sonra paket değişikliği yapıp yine 4.5G ve Platinum paketlerden birine (paketin özelliği gereği yurt içi tarifeleri yurt dışında da otomatik olarak geçerli) geçiş olursa paketin özelliği olduğu için tekrar otomatik olarak tanımlanır. Eğer iptal etmeden 4.5G ve Platinum paketlere geçilirse ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Yurt içi paketinin bitmesi durumunda aşım ücreti nasıl olur?
Active

“Tarifen Yurt Dışında Geçerli” özelliği ile yurt dışında geçeli ülkelerde kullandığınız paketinizin içeriği bittiğinde kullanıma devam etmeniz durumunda kullanımlarınız 1GB/49,54 TL ve 100dk/49,54 TL olarak ücretlendirilecektir. Kullanım yaptiginiz surece 1 GB 49,54 TL ve 100 dk 49,54 TL, 30 kereye kadar yenilenecek ve sonrasında tekrar 40 kr/MB ve 40 kr/dk olarak kullanıma devam edilecektir. Ücretsiz gün hakkı olan paketlerde yer alan abonelerin SMS paket aşımı 40 kr/SMS olarak ücretlendirilir.

Kullanılan süreleri sorgulanabilir mi?
Active

Evet, KALAN yazıp 2222’ye gönderildiğinde sorgulama yapılabilir.

Ücretlendirme periyodu nedir?
Active

Ücretlendirme periyodu konuşmalarda 60 sn, internet kullanımlarında 1 mb’dir.

Hangi ülkelerde geçerlidir?
Active

1. Grup ülkeleri: ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Kanada, Kanal Adaları, KKTC, Polonya, Portekiz, Porto Riko, San Marino, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan 
2. Grup ülkeleri: Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Çin, Endonezya, Ermenistan, Finlandiya, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İsrail, İsveç, İzlanda, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malezya, Montserrat, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Yeni Zelanda.
3. Grup ülkeleri: Brezilya, Cebelitarık, Ekvador, Fiji, Filistin, Grönland, Güney Afrika, Hong Kong, İsviçre, Japonya, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Lihtenştayn, Malta, Moldova, Meksika, Monako, Nikaragua, Paraguay, Tayland.

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
Active

 • 444 aramaları, yurt içi tarifenizi yurt dışında da kullanabilme özelliği nedeniyle, yurt içi paketinizin dakikaları kapsamındadır. Paket aşımında ise 444 aramaları dakikası 46,76 Kr/dk olarak ücretlendirilir.
 • 755’li numaralara yapılan aramalar yurt içi tarifenizi yurt dışında da kullanabilme özelliği kapsamında yurt içi paketinizden ücretlendirilir.
 • Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757 ve 758 ile başlayan numalar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramalar +90 formatında arandığı taktirde yurt içi tarifenizi yurt dışında da kullanabilme özelliği kapsamında yurt içi paketinizden, +90 formatında aranamadığı durumda 1,92 TL/dk olarak ücretlendirilir.
 • Kısa servis, 118’li numaralar ve acil arama numaralarına yapılan aramalarınızda vergiler dahil 1,92 TL/Dk olarak ücretlendirilirsiniz. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kapat
Yardım ister misiniz?