Kurumsal Siteye Git

Platinum Basın Paketi

Nasıl kayıt olabilirim?
Active

Sarı Basın Kartı veya onama metni ile Dijital Operatör Uygulamamız / Yardım / Talep İlet / Kuruma Özel Platin Tarife Talepleri adımından başvuru yapılarak Platinum Basın Paketi’ne geçiş yapılabilir. Onama metni basın yayın organının antetli kağıdına basılmış, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Onama metni ile birlikte imza sirküleri de gerekmektedir

Pakete katılmam için gereken onama metni nedir?
Active
Onama metni için tıklayınız.
Ne zaman kullanmaya başlarım?
Active

Paket değişikliği hesap kesim tarihinizde gerçekleşir ve paketinizi kullanmaya başlarsınız.

Kimler yararlanabilir?
Active

Basın mensubu olan hat sahibi ya da kullanıcısı yararlanabilir.

Tarife/Paket her ay yenilenecek mi?
Active

Paketinizi iptal etmediğiniz veya başka bir pakete geçmediğiniz sürece yenilenir.

Tarife/Paket değişikliği yapabilir miyim?
Active

Geçmek istediğiniz paket/tarifeye geçiş talebinde bulunarak değişiklik yapabilirsiniz.

Tarife/paket değişikliğim ne zaman devreye girer?
Active

İlk fatura kesim tarihinizden itibaren devreye girer.

Tarife/Paket'in içeriği ve özellikleri nedir?
Active

 • Platinum Basın Paketi kapsamında 25GB internet, her yöne 1000 dakika, Turkcell yönüne sınırsız dakika ve her yöne 1000SMS/MMS sunulmaktadır.
 • Paketinizde belirtilen SMS/MMS’lerinizi; yurt içi Turkcell, diğer operatörler ve sabit hatlara yönelik kullanabilirsiniz.
 • Her fatura dönemi için 7 gün paketinizdeki internet, her yöne dakika ve sms'leri ek ücret ödemeden, "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği kapsamındaki ülkelerde kullanabilirsiniz. 7 gün sonrasında günlük ek ücret karşılığında tarifenizi yurt dışında kullanmaya devam edersiniz, detaylı bilgi için tıklayınız.
 • SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS’ler, uluslararası SMS’ler, Akıllı mesaj ve web mesaj üzerinden atılan SMS ler” paketinize dâhil değildir.

Bedava faydalarım için kullanım sınırı var mı?
Active

Paket kapsamında sunulan faydalar o fatura dönemi için geçerli olur, kullanılmayan faydalar dönem sonunda iptal olur.

Hattımı başka bir numaraya yönlendirdiğimde paket dakikalarım geçerli olur mu?
Active

Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

7 günlük ücretsiz yurt dışı faydası hangi dönemde geçerli?
Active

Fatura döneminde geçerlidir.

Kullanmadığım Tarife/Paket faydalarım bir sonraki aya devreder mi?
Active

Hayır, devretmemektedir.

Yurt içi paketinin bitmesi durumunda yurt dışında kullanım nasıl yapılır?
Active

Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Paketim yurt dışında geçerli mi?
Active

Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği kapsamındaki geçerli ülkelerde, otomatik olarak her fatura dönemi için 7 gün için günlük ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz, 7 gün sonrasında günlük ek ücret karşılığında tarifenizi yurt dışında kullanmaya devam edersiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tarifeye bağlı aldığım paketler, ek paketler ve ek kampanyalar da yurt içi tarifemi yurt dışında kullanabilme özelliği kapsamında mıdır?
Active

Hayır, sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

Yurt dışı yönüne arama ve sms gönderimlerim hangi ülkeler için geçerlidir?
Active

 • Yurt dışı yönüne yapacağınız ilk arama ile 12 TL’ye 60 dk yurt dışını arama paketi tanımlanır. Paket dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 10 saniyedir. Paketiniz bittikçe yenilenir, yurt dışı kullanımınız 3000 dakikayı bulunca yenilenmez. 3000 dk sonrasında Standart Yurt Dışını Arama Tarifesi'nden ücretlendirilirsiniz.
 • Yurt dışına göndereceğiniz ilk SMS ile 3 TL’ye yurt dışı yönüne geçerli 30 SMS paketleriniz tanımlanır. Paketiniz bittikçe yenilenir.
 • Yurt dışı yönüne tanımlanan konuşma ve SMS paketleri aktiflendiği tarihten itibaren 30 gün boyunca geçerlidir.
 • Alo Avrupa 2 Saat Konuşma Paketi, Alo Amerika 4 Saat Konuşma Paketi, Alo Dünya Paketi, Alo Uzakdoğu 2 Saat Konuşma Paketi, Ekonomik Avrupa 30 Paketi, Bireysel Yurt Dışı Tek Fiyat yurt dışını arama paket ve tarifelerin birini kullanıyorsanız bu paketler önceliklidir, Platinum yurt dışını arama paketiniz başlamaz.

Nasıl İptal ederim?
Active

IPTAL BASIN yazıp 2200'a göndererek iptal edebilirsiniz.

Tarife/paket dâhilindeki faydalarım bitince bilgilendirme yapılacak mı?
Active

Evet, kullanım haklarınızın %80 ve %100’üne ulaştığınızda SMS ile bilgilendirme yapılır.

Tarife/Paket'ten kalan haklarımı nasıl öğrenebilirim?
Active

KALAN yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderdiğinizde veya telefonunuzdan *159#’yi tuşladığınızda ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Tarife/Paketimi aşarsam ne kadar öderim?
Active

Tarife paketi bitişindeki kullanım bilgisi için tıklayınız.

Numara değişikliği, devir, faturasız hata geçiş, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, kendi isteğiyle hat kapama veya fatura dönem değişikliğinde faydalar devam eder mi?
Active

Numara değişikliği ve fatura kesim tarihi değişikliğinde devam eder, diğer durumlarda devam etmez.

İptal işlemi yapıldığında kalan haklar süre sonuna kadar kullanılmaya devam eder mi?
Active

Evet, süre sonuna kadar devam eder.

Bu pakete özel 4.5G hızında servisler nelerdir?
Active

 • fizy Video Müzik Üyeliği: Her anına uygun listeler, yerli ve yabancı milyonlarca şarkı ve binlerce video klip fizy'de! Üstelik internetinden de harcamadan! Ayrıcalığından faydalanmak için http://trcll.im/fizy den fizy uygulamasını indirebilirsin.
 • BiP: BiP’in yüksek kaliteli sesli ve görüntülü arama özelliği ile sevdikleriniz hep yanınızda! Üstelik paketinize özel 5 GB BiP kullanımı hediye! BiP ile 4.5G hızında ücretsiz iletişimin tadını çıkarın
 • Dergilik: Zengin dergi seçeneklerinden dilediğinizi tüm iOS ve Android işletim sistemli tablet ve telefonlardan okumanızı sağlayan Dergilik ile dergi taşıma derdine son! Tarifenize ek ücret ödemeden popüler yüzlerce dergi indirip okuyabilirsiniz. Üstelik dergi indirmek için kullanabileceğiniz aylık 5 GB Mobil İnternet de yanında.. Dergilik’i akıllı telefon ve/veya tabletinize http://trcll.im/dergi adresinden indirebilirsiniz.

Ses paketleri için Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
Active

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bilmenizde fayda var
Active

 • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
 • Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
 • Turkcell, hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, hat sahibini uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
 • Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

Kapat
Yardım ister misiniz?