Keenetic Ultra AC2600

Henüz yorum yok Yorum Yaz

Keenetic Ultra AC2600

Çok Yakında Turkcell Pasaj' da


Güçlü Donanım

Keenetic Ultra 880MHz çift çekirdekli işlemci ile tüm ağ görevleri için güçlü bir performans sunar. Keenetic Ultra'da bulunan 256MB DDR3 RAM ve 128MB Flash hafıza sayesinde kablosuz ağ performansınız en üst seviyeye çıkar. Keenetic'te sunulan Dual Image özelliği sayesinde Flash hafızası iki bölüme ayrılarak temel yazılım yedek olarak saklanır. Bu sayede yazılım güncellemesi sırasında yasacağınız olumsuz durumlarda cihaz yazılım yedekliliği sağlayarak çalışmasına devam eder.
Keenetic Ultra'da bulunan 8 adet amplifier sayesinde kablosuz ağ sinyalleri router cihaza yükseltilerek alınır ve gönderilir. Kablosuz güçlendirici olarak çalışan wireless amplifierlar sayesinde kablosuz ağ performansınız router cihazı yormadan CE standartlarında en üst seviyeye çıkarılır. Keenetic Ultra 'da bulunan 4 adet 5 dBi gücünde yönlenebilir harici anten ile antenlerinizin yönünü dilediğiniz gibi ayarlayabilir, bu sayede ağınızı ölü noktalar kalmayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.
1 adet USB3.0 ve 1 adet USB2.0 sayesinde KeeneticOS'te USB ile ilgili sunulan bileşenleri kullanabilir ve yazıcı yada FTP sunucusu olarak kullanabilirsiniz. Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.Farklı Ağ Senaryoları için Farklı Modlarda Çalışma

Keenetic Ultra ve tüm Keenetic cihazlar router, mesafe genişletici (range extender), access point ve client (istemci) modlarında çalışmayı destekler. Sunmuş olduğu bu esneklik sayesinde farklı modlarda geçiş yaparak cihazınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Keenetic Ultra farklı modlar arasında geçiş yapabilmek için mod değiştirme anahtarına sahiptir. Cihazın üzerinde bulunan mod değiştirme anahtarı sayesinde cihaz arayüzüne girmeye gerek kalmadan çalışma modu değiştirilebilir. Fabrika ayarlarında 'Router' çalışma modundan gelen Keenetic Ultra cihazını mod değiştirme butonunu kullanarak kolaylıkla 'Mesafe Genişletici (Extender)', 'Erişim Noktası (Access Point)' veya 'İstemci (Client)' modunda çalıştırabilirsiniz.


Cloud (Bulut) Temelli KeeneticOS Yazılımı

Keenetic Ultra ve diğer tüm Keenetic cihazlar bulut temelli KeeneticOS yazılımı ile gelir. Üstün donanım özelliklerine ek olarak KeeneticOS kullanıcılara esnek ve güncel yazılım sunar. Periyodik olarak yayınlanan otomatik yazılım ve güvenlik güncellemeleri ile ev ağınız sürekli güncel kalır. Siz günlük işlerinize odaklanırken güvenliğinizi Keenetic düşünür. Bulut yapısı sayesinde KeeneticOS kullanıcılara esnek bir yazılım imkanı sunar. Ağınızda ihtiyaç duyacağınız bileşenleri Keenetic Ultra cihazınıza ekleyebileceğiniz gibi, kullanmadığınız bileşeni cihazınızdan çıkarabilirsiniz. Bu sayede Keenetic Ultra sadece ihtiyaç duyduğunuz ağ görevlerine odaklanır. Örneğin; işyerinizdeki ağınızda misafirlerinize güvenli bir internet hizmeti sunmak istiyorsanız, captive portal bileşenini aktif hale getirebilir, VPN kullanmak istemiyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer şekilde ev ağınızda internet reklamlarını Adguard bileşeni ile engelleyebilir, SafeDNS içerik kontrolü ile çocuklarınızın güvenle internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.


 Yedeklenebilir Güvenilir İnternet

Keenetic Ultra, bağlantı modelinden bağımsız olarak, size aynı anda birden fazla İnternet Servis Sağlayıcıdan yararlanma olanağı sağlar. Temel internet bağlantınıza ek olarak, Metro Ethernet, Fiber Ethernet, Wi-Fi veya 3G/4G bağlantılarının her birini dilediğiniz gibi kullanabilir ve önceliklendirebilirsiniz. Keenetic Ultra ile ek internet bağlantılarını dilerseniz ana internet bağlantınız kesildiğinde yedek internet bağlantısı olarak, dilerseniz ana bağlantınızın yanında eş zamanlı olarak yük paylaşımı amacıyla kullanabilirsiniz. Örneğin; Keenetic cihazınızda temel servis sağlayıcınız size Fiber Ethernet hizmet sağlıyor ise, WISP (Kablosuz Servis Sağlayıcı) üzerinden internetinizi yedekleyebilirsiniz. Ya da WISP bağlantınızı ağınızdaki kullanıcılara temel bağlantınızın yanında eş zamanlı aktif hale getirir ve yük paylaşımı sağlayarak evinizde yada ofisinizde daha hızlı bir internet bağlantısı sunarsınız. Akıllı eviniz yada ofisinizdeki internet erişiminiz 7/24 devam eder.


Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Keenetic Ultra, üst düzey güvenlik ön ayarlarıyla sunulur. Keenetic Ultra ‘ da iletişim, bankacılık seviyesindeki dijital HTTPS sertifikalı korumayla sağlanır. Aynı zamanda Keenetic Ultra, ev yada ofis ağınızda gelişmiş segmentasyon sağlar. Akıllı ev ve IoT cihazlarının birbirleriyle veya diğer ev ağı cihazlarıyla haberleşmesinin önüne geçerek ev yada ofis ağınızda dışarıdan gelecek tehditlere karşı tam koruma sağlar. Keenetic mühendisleri tarafından sunulan düzenli güvenlik ve yazılım güncellemeleri ile ağınız gelecekteki tehditlere karşı da koruma altındadır. Keenetic Ultra, cihazınız otomatik güncelleştirme özelliği açıldığında periyodik olarak bulut üzerinden yazılım güncellemelerini alarak ağınızın güvenliğini hep en üst seviyede tutar


Akıllı Ev ve IoT (Nesnelerin İnterneti)

Keenetic Ultra bugünden geleceğin akıllı evlerinin ihtiyacı olan güvenlik, yüksek hız ve geniş kapsama alanı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılar. Herhangi bir akıllı ev cihazı internete bağlandığında, virüs ve diğer zararlı casus yazılımlar tarafından zarar görebilir. Bu gibi durumlar ağınızın istenmeyen kişiler yada yazılımlar tarafından ele geçirilmesine sebep olabilir Keenetic Ultra ve diğer Keenetic cihazlarının güzel yanı, evinizde kullandığınız ve hiçbir koruması olmayan Akıllı TV gibi cihazlarınızı güvenliği yüksek cihaz seviyesine taşımasıdır. Keenetic Ultra internet cihazlarının güvenle bağlanmalarını sağlarken izinsiz erişimlerin de önüne geçer. Benzersiz ağ segmentasyonu ve bulut temelli siber saldırı önleyici özelliği akıllı evinizi aynı zamanda güvenli hale getirir.

Tüm Ofis ve Ev Ağınız için Tasarlandı

Keenetic Ultra ve sahip olduğu Whole Home Wi-Fi Mesh özelliği ile çok noktalı (multi-node) merkezi yönetimli kablosuz ağa, çoklu WAN (Multi-WAN - aynı anda birden fazla servis sağlayıcı çalıştırabilme) özellikleri ile yedekli çalışma özelliğine, işletme sınıfı diğer özellik ve cihaz bileşenlerine uygun fiyatlarla sahip olun. Keenetic Ultra, KOBİ, Ev-ofis, otel, restoran, zincir mağaza ve şubeler, sağlık poliklinikleri, bölge ofisleri, çağrı merkezleri gibi 7/24 hizmet veren, sürekli internet bağlantısı gerektiren eczane, sağlık ve ulaşım birimleri gibi yüzlerce farklı işletme için mükemmel çözümler sunar:
Kesintisiz işletme-sınıfı (business-class) bağlantı, dahili internet yedekleme ve yük dengeleme;
Ofis çalışanları için yüksek verimlilik, siber tehditler ve diğer zararlı yazılımlara karşı ileri derece koruma;
VPN ile güvenli bağlantı: bölge ofisleri, sahadan (mobil) yada evden çalışanlar için güvenli VPN erişimi;
Yüksek ağ segmentasyonu ile ofis dışına özel bilgilerin çıkması engellenir. İlgisiz birimlerin ofis kaynak dosyalarına erişimi engellenir;
Dahili hotspot ve Captive Portal özellikleri sayesinde, işletmeler kendilerine ziyarete gelen müşterilerine güvenli internet erişimi sağlarken aynı zamanda satışlarını artırma imkanı sağlanır.

Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama

Keenetic Ultra Keenetic mobil uygulaması ile eşleştirildiğinde, gelişmiş bulut (cloud) teknolojisi sayesinde ev ağınızı dünyanın her yerinden yönetebilirsiniz. Uygulama sayesinde Keenetic Cloud hesabınıza eklediğiniz tüm Whole Home Wi-Fi Mesh cihazlarınızı da merkezi olarak, tek bir yerden yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Keenetic mobil uygulaması ile cihazınızın altında bulunan karekodu (QR kod) okutur ardından İnternet Servis Sağlayıcıdan aldığınız bilgileri girersiniz. İnternet bağlantınızı dakikalar içinde hızlıca gerçekleştirirsiniz. İlk kurulum aşamasından sonra, mobil uygulama üzerinden ağınıza bağlı cihazları görebilir, misafirleriniz veya ziyaretçileriniz için özel Wi-Fi ağı tanımlayabilirsiniz. Aile üyelerinizin internet kullanımlarını cihaz bazlı olarak tanımlayabilir, internet aktivitelerini kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile Keenetic mobil uygulaması ev ağınızın yönetimini size bırakır. Keenetic mobil uygulamasını Google Play ya da App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Özellikler

 • VDSL/ADSL Uyumluluk: Gigabit Ethernet Portu üzerinden
 • 2 - Fiber Uyumluluk: SFP ve Gigabit Ethernet Port üzerinden
 • 3 - 34/4G Uyumluluk: Uyumlu USB modem ile
 • 4 - Wi-Fi Sinifi: AC2600
 • 5 - Wi-Fi Hizi: 1300Mbps
 • 6 - 2.4 GHz Kablosuz Hiz: 800Mbps
 • 7 - 5GHz Kablosuz Hiz: 1733Mbps
 • 8 - Ethernet Portlari: 4xRJ-45, 1xCombo (RJ-45/SFP)
 • 9 - IPoE/PPPoE routing: 1800 Mbit/s 'e kadar (duplex)
 • 10 - L2TP/PPTP routing: 800 Mbit/s’ ye kadar
 • 11 - USB sürücüden okuma: 90 MB/s 'e kadar (USB 3.0)
 • 12 - IPOE: Var
 • 13 - PPPoE: Var
 • 14 - PPTP: Var
 • 15 - L2TP: Var
 • 16 - 802.1x: Var
 • 17 - KABiNET: Var
 • 18 - Birden çok PPP tünelleri: Var
 • 19 - PAP/CHAP/MS-CHAP/MS-CHAP v2: Var
 • 20 - MPPE (Auto/40/56/128): Var
 • 21 - VLAN IEEE 802.1Q: Var
 • 22 - Yönlendirme (Routing) tablosu (DHCP/Manuel): Var
 • 23 - Link Duo*: Var
 • 24 - IntelliQoS**: Var
 • 25 - DHCP (istemci/sunucu): Var
 • 26 - IPv6 Dual Stack: Var
 • 27 - NAT***: Var
 • 28 - IGMP: Var
 • 29 - UPnP: Var
 • 30 - El ile port yönlendirme: Var
 • 31 - VPN Passthrough: Var
 • 32 - DoS ataklarindan koruyan SPI firewall (güvenlik duvari): Var
 • 33 - Ping Denetleyicisi: Var
 • 34 - KeeneticOS: Özel esnek OS yazilim üstün nitelikler saglamakla birlikte, ihtiyaciniza göre uygulama seçme, çikarma olanagi saglar;
 • 35 - 880 MHz MIPS 1004KEc çift-çekirdek islemci;
 • 36 - 256 MB DDR3 SDRAM, 128 MB flash memory ve KeeneticOS yüklü iki image, güncellemelerde olusabilecek kesintilerde kurtarma saglar, kullanim disi kalmasini engeller;
 • 37 - Routing, crypto ve depolama hizlandirici.
 • 38 - 100/1000M SFP portu ile Fiber optik baglanti.
 • 39 - 5 GHz 1733 Mbps ve 2.4 GHz 800 Mbps eszamanli dual-band Wi-Fi 2;
 • 40 - 2x2 MU-MIMO, beamforming, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 256 QAM;
 • 41 - WPA2/WPA3 security;
 • 42 - 4 kablosuz amplifier ile genis ve güvenilir kapsama;
 • 43 - 4x5 dBi precision baskili dual-band dipol antenler;
 • 44 - 15 ek DFS kanali sayesinde tikanikligi engelleyen 5 GHz radyo;
 • 45 - 4 taneye kadar izole edilebilir Wi-Fi network segmenti;
 • 46 - IEEE 802.11k/r/v seamless roaming ve band steering.
 • 47 - "5-port 10/100/1000M yönetilebilir Ethernet switch ile paylasimli fiber baglantilar için 100/1000M SFP portu;"
 • 48 - Port-temelli ve IEEE 802.1q VLAN-temelli network segmentasyon;
 • 49 - Entegre Baglanti/Aktivite göstergeleri.
 • 50 - Yüksek hizli USB 3.0 ve USB 2.0 portlari ile medya depolama, 3G/4G dongle, yazici ve aksesuar destegi;
 • 51 - Iki adet fonksiyon dügmesi****, depolama ünitesi çikarma ve diger cihaz görevleri için.
 • *52-1 Android ve iOS için mobil uygulama: Var
 • *52-2 Transmission torrent istemcisi: Var
 • *52-3 Dosya sunucusu: Var
 • *52-4 DLNA sunucusu: Var
 • *52-5 UDP - HTTP proxy: Var
 • *52-6 FTP sunucusu: Var
 • *52-7 Yazici sunucusu: Var
 • *52-8 IPsec VPN (istemci/sunucu): Var
 • *52-9 PPTP VPN sunucu: Var
 • *52-10 Yandex.DNS Internet filtresi: Var
 • *52-11 SafeDNS ebeveyn kontrolü: Var
 • *52-12 Dinamik DNS istemcisi: Var
 • *52-13 AdGuard reklam engelleyici: Var  
 • * PPPoE/PPTP/L2TP kimlik dogrulama ile internet'e ve ISS'nin (servis
 • saglayici) iç agina eszamanli olarak baglanabilirsiniz
 • ** Özel IntelliQoS teknolojisi, çevrimiçi video veya IPTV'nin kesintisiz görüntülenmesini otomatik olarak saglar, torrent gibi tüm bantgenisligini kullanmaya çalisan uygulamalarin optimize çalismasini saglar. Diger bir yandan, her bir cihaz için ayri ayri hiz
 • sinirlandirmasi yapabilirsiniz. Ev aginizin yönetimi sizde olur.
 • *** Birden çok harici IP destekleyen tam özellikli NAT; ag arayüzü rollerinin atanmasi.
 • **** Cihaz ayarlar menüsünden dilediginiz fonksiyonu belirleyebileceginiz, yapilandirilabilir fonksiyon dügmesi
 • *52-1 Hizli yapilandirma ve uzaktan aygit yönetimi saglar.
 • *52-2 Bilgisayara ihtiyaç duymadan, 7/24 dosya paylasim aglarinda çalismaya izin veren, tek basina çalisabilen torrent istemcisi.
 • *52-3 Ev aginda dosya paylasmak için Keenetic cihaziniza bir USB sürücü takin. Desteklenen biçimler sunlardir: FAT/FAT32/EXT2/EXT3/NTFS/HFS+.
 • *52-4 USB sürücünüzdeki medya dosyalarini (video, resim v.b.) DLNA uyumlu akilli TV, tablet ya da akilli telefon gibi cihazlarinizda dogrudan oynatin
 • *52-5 Multicast stream (oynatma) desteklemeyen cihazlarda IPTV hizmeti için
 • *52-6 Bagli USB sürücdeki dosyalara uzaktan erisim için kullanilir.
 • Daha kolay kullanim için DynDNS (dinamik DNS) özelliginin kullanilmasi tavsiye edilir
 • *52-7 Uyumlu USB yazicilar ile ag üzerinden yazici erisimi/paylasimi (GDI modeller hariç)
 • *52-8 VPN sunucu, ev aginiza Internet üzerinden güvenli bir sekilde erismenizi saglar
 • *52-9 Ön yüklemeyle gelen Yandex.DNS Internet filtresi ev aginizi zararli web sayfalarindan, bot aglarindan ve diger tehditlerden korur.
 • *52-10 Bulut hizmeti üzerinden çalisan SafeDNS Internet filtresi, ev aginizdaki cihazlarin çevrimiçi etkinliklerini izlemenize, onlari
 • istenmeyen çevrimiçi hizmetler, web siteleri ve hatta arama sonuçlarindan korumaniza olanak saglar.
 • *52-11 No-IP, DNS Master, DynDNS servisleri desteklenmektedir.
 • Dilerseniz kendi dinamik DNS servisiniz manuel olarak da yapilandirabilirsiniz.
 • *52-12 Tüm ev agi cihazlarinizi can sikici reklamlardan korur.Teknik Özellikler

Renk
BEYAZ
Ana Renk
BEYAZ
Seri - Imeı
SERİ
Sub Kategori
TDA
Ürün Model Adı
ULTRA AC2600
Orıjınal Renk
BEYAZ
Marka
KEENETIC
Ürün Değerlendirmeleri
Henüz yorum yok