Araç İçi Telefon Tutucular

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Filtrele
Markalar
Peşin Fiyat
Puan
Satıcılar
Kontratlı Ürünler
Kontratlı Ürünler
60 Ürün

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Araç İçi Telefon Tutacakları Turkcell Pasaj'da!

Kullanışlı özellikleri ile öne çıkan araç içi telefon tutucuları, güvenliğinizden ödün vermeden telefonla görüşebilmenize ve aramalarınıza hızlıca cevap verebilmenize olanak tanır. Aracınızın ön paneline veya ön camına takılan telefon tutucular, tüm akıllı cep telefonları ile uyumludur. Mıknatıs panele ya da yaylı kanatlara sahip olan tutucu alanları, telefonunuzun ağırlığına, boyutlarına ve modeline kolayca uyum sağlar. Sürüş pozisyonuna uygun olarak ayarlanabilen ürünler, sürüş güvenliğini ve konforunu engellemeden göz hizasına göre konumlandırılabilir. Ürün aracın camına veya paneline bağlandıktan sonra kullanıcıların isteğine uygun olarak düz veya yan konumda da kullanılabilir. Bu sayede yola bakarken telefon bilgilerine de kısa süreli erişim sağlanır. Sesli komut sistemi veya araç direksiyonu üzerindeki kablosuz bağlantı butonları üzerinden de komut vererek gelen aramaları yanıtlamak ve gözünüzü yoldan bir saniye bile ayırmadan sürüşe devam etmek mümkün olur. Telefon tutucuların bir diğer önemli fonksiyonu da telefonu verimli bir navigasyon cihazı olarak kullanabilmenize imkân tanımasıdır. Telefon, tutucu üzerindeyken sürekli aktif kalır ve konum bilgilerine rahatlıkla ulaşmanızı sağlar. Yol tarifi ve trafik durumu gibi bilgileri anlık olarak takip edebilir, sürüş deneyimini çok daha iyi bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Telefonunuz ile aracınızın ses sistemini entegre edebilir, telefon hafızasında yer alan müzikleri veya farklı uygulamalar üzerinden dinlediğiniz müzikleri doğrudan aracınızın ses sistemine aktarabilirsiniz. Bu sayede harici bir ses sistemine ihtiyaç duymadan araç içinde istediğiniz tür müzik dinlemenin keyfinden yararlanabilirsiniz. Telefonu aracınıza bağlamak için AUX, USB veya Bluetooth bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Özellikle aracınızda multimedya ekranı, ses sistemi veya dahili navigasyon özellikleri bulunmuyorsa telefonunuzda yer alan bu özellikler ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Telefon Tutucular ve Modelleri

Trafikte seyrederken cep telefonu kullanmak, sürüş güvenliği nedeniyle sakıncalı ve trafik kuralları gereği ile de yasaktır. Telefon kullanırken bir eliniz meşgul olacağı için sürüş performansınız da önemli ölçüde düşer. Ayrıca yapılan araştırmalar, trafikte cep telefonu ile görüşen sürücülerin dikkatlerinin çok daha hızlı dağıldığını, reflekslerinin ve tepki sürelerinin de önemli oranda azaldığını göstermiştir. Kulaklıkla görüşme yapmak veya araç içi mikrofon özelliğinden yararlanarak çağrıları yanıtlamak ise sürüş sırasında yola odaklanabilmenizi sağlar. Araç içi tutucular hem fonksiyonel özellikleri hem de güvenli yapıları ile telefonunuzu yanınızdan ayırmadan trafikte yol almanızı mümkün hale getirir. Araç başındayken telefonunuzu cebinizde, kapı çekmecesinde, ön panelde veya vites alt gözünde muhafaza etmeniz doğru bir hareket olmayacaktır. İhtiyaç halinde telefona erişmeniz zorlaşacak ve sürüş güvenliği için de önemli bir risk oluşturacaktır. Yeni nesil telefon tutucuları, bu sorunları tamamen ortadan kaldırır. Telefonunuzu araca bindiğiniz an tutucuya bağlayabilir ve tüm yolculuğunuz boyunca telefonunuzu güvenle kullanabilirsiniz. Çok yönlü bir cep telefonu aksesuarı olan araç içi tutucular, vantuz ve mıknatıs gibi sağlam bağlantı seçenekleri sayesinde araç konsoluna ya da camına sıkıca tutunarak her koşulda telefonunuzu korur. Kullanım ihtiyacına uygun olarak 360 derece dönebilen ve istenen konuma ayarlanabilen ürünler de mevcuttur. Güncel uygulamalar ve akıllı araç içi sistemleri sayesinde telefonunuz akıllı kumanda veya uzaktan kontrol birimi haline de getirilebilir. Örneğin telefonunuzun Bluetooth özelliği ile birbirine bağladığınız farklı cihazları tek bir uygulama üzerinden ve tek bir tuşla açıp kapatabilirsiniz. Ses sistemi, LED aydınlatmalar, arka perdeler, araç içi ve yol kayıt sistemi gibi yeni nesil teknolojileri, tutacağa bağlı akıllı telefonunuz üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Sürüş boyunca sürekli aktif kalan yönetim paneli üzerinden ses, görüntü ve arama kaydı gibi telefon özelliklerine tek bir tuşa basarak ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonel Araç İçi Telefon Tutucu Çeşitleri ve Fiyatları

Vantuzlu, mıknatıslı ve ahtapot gibi çok sayıda telefon tutucu modeli bulunur. Vantuzlu telefon tutucu modelleri, doğrudan araç camına ya da ön konsola bağlanabilir. Elastik materyalden hazırlanan bağlantı vantuzu, cama ve diğer sert yüzeylere kolayca yapışır. Tutacak yerinden çıkarılmak istendiğinde de rahatça sökülebilir ve bağlantı yüzeyinde herhangi bir deformasyon ya da iz bırakmaz. Vantuzlu modellerin en önemli avantajı cama takılabilmesidir. Bu sayede konumlandırma kolayca yapılabilir. Uzun ve esnek bağlantı çubuğu ile gelen araç içi telefon tutucu çeşitleri, telefonunuzu direksiyona ve konsola istenilen uzaklıkta tutabilmenizi sağlar. Sıkı vantuz sayesinde ani hızlanma, frenleme ve yön değişimi gibi durumlarda telefonunuz yerinden dahi oynamaz. Vantuzlu tutuculara ek olarak kıskaçlı tutucu çeşitleri de sıklıkla tercih edilir. Kıskaçlı telefon tutucular, araç ön konsolunda yer alan havalandırma peteklerine takılır. Petek boşluğuna sabitlenen tutucu, fazla yer kaplamaz ve minimal bir tasarıma sahiptir. Telefon tutucularının araca bağlanan bölümü genellikle vantuzlu ve kıskaçlı olarak ikiye ayrılır. Ürünün telefona bağlanan parçası ise kıskaçlı, ahtapot veya mıknatıslı tutacak şeklinde tasarlanır. Riversong Magnetclip araç içi telefon tutucu benzeri modellerin kullanımı oldukça pratiktir. Manyetik araç içi telefon tutucu üzerinde iki adet mıknatıs bulunur. Biri tutucu üzerinde sabit olarak gelir diğeri de telefona takılır. Kıskaç desteğine sahip ürünler, telefonun en boy oranına uygun olarak ayarlanır. Ayarlama işleminin ardından kıskaçlar sıkılarak telefonun hareket etmesi önlenir. Yeni nesil ahtapot telefon tutucu çeşitleri de kullanım anlamında kıskaçlı modellere benzemektedir. Telefon tutucu fiyatları ise ürünün markası, modeli, türü, özellikleri, tasarımı, rengi, fonksiyonları ve malzeme kalitesi gibi farklı detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Telefon Tutucularının Hızlı ve Pratik Bir Şekilde Kurulumu

Kıskaçlı telefon tutacakları, ön paneldeki havalandırma kanallarına kıskaç havada olacak şekilde takılır ve ardından sıkılarak sabitlenir. Sabitleme işleminin ardından mıknatıslı bölüm telefona takılmalıdır. Bantlı mıknatıs parçası doğrudan telefonun arka yüzeyine yapıştırılabileceği gibi telefon kılıfına da yapıştırılabilir. Telefona veya telefon kılıfına yapıştırmak istemeyen kullanıcılar, mıknatıs parçasını kılıf ile telefon arasında da tutabilir. Vakumlu telefon tutacakları ise genellikle iki parçada monte edilecek şekilde tasarlanır. İlk olarak telefon tutacağını ardından da vakum aparatını birleştirmek gerekir. Vakum aparatını telefon tutacağına bağlamadan önce top şeklindeki mafsal parçası yuvaya bağlanmalıdır. Bunun için ilk olarak vidalı mafsal haznesi açılarak genişletilir. Ardından da top şeklindeki dip mafsal bastırılarak yuvaya oturtulur. Bu sayede tutamaç bir bütün haline getirilir. Tutamacın vakum yapacağı yani cama yapışacağı parçanın montajında dikkatli olmakta yarar vardır. Vakumlama işleminden önce cam yüzeyi mutlaka silinerek temizlenmelidir. Cama yapışacak yüzeydeki folyoyu söktükten sonra ürünü cama yapıştırabilir ve kilit düğmesine basarak kolayca sabitleyebilirsiniz. Ayrıca araç içi telefon tutacağını havalandırma kanalına monte ederken kanal yapraklarının ve bağlantı elemanlarının zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Kullanım esnasında ise petekten çıkan sıcak veya soğuk havanın doğrudan telefona ulaşmasını önlemek için telefon kılıfı kullanmakta fayda vardır. Araç içi telefon tutucuları, farklı marka, model ve türlere sahip olduğu için kullanım ve kurulum aşamasında ufak farklılıklar bulunabilir. Bu yüzden ürünü kullanmaya başlamadan önce kullanım ve kurulum kılavuzundan da yardım alabilirsiniz. Güvenli bir şekilde araç kullanmanızı sağlayan ve trafikte işinizi kolaylaştıran yeni nesil telefon tutacaklarına avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Bütçenize, tarzınıza ve ihtiyacınıza en uygun ürünü kolayca seçebilir ve cazip ödeme kolaylıkları ile hemen satın alabilirsiniz.

Daha Fazla