Kurumsal Siteye Git

Arıkovanı

Nedir?
Active

Arıkovanı, girişimcilerin geliştirdikleri teknoloji ve inovasyon odaklı projelerin hayata geçmesi için ihtiyaç duydukları kaynağı toplumdan edinmesini sağlayan bir kitlesel fonlama platformudur.

Nasıl abone olabilirim?
Active

Arıkovanı, abonelik gerektirmeyen bir uygulamadır.

Nasıl Kullanabilirim?
Active

Arıkovanı’nı, masaüstü veya mobil web tarayıcısı üzerinden https://arikovani.com/ adresine girerek ya da mobil cihazlardan Arıkovanı uygulamasını Google Play ve App Store üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Kimler yararlanabilir?
Active

Tüm operatör aboneleri ücretsiz kullanabilir.

Servisin içeriği ve özellikleri nedir?
Active

 • Arıkovanı’nı kullanan kullanıcılar, Türkiye’de geliştirilen son teknoloji ve inovasyon projelerinden haberdar olurlar ve girişimlerin ilk destekçileri olma fırsatı yakalarlar;
  • Teknoloji girişimlerini keşfedin.
  • Fonlama aşamasındaki girişimlere destek olun.
  • Arıkovanı Mağaza’dan girişimci ürünlerini satın alın.
  • Hazırlık aşamasındaki girişimlere fikirlerinle yön verin.
  • Proje başlatın.

Sitenizdeki bir projeyi çok beğendim. Bu proje veya proje sahibi hakkında daha fazla bilgiyi nasıl alabilirim?
Active

Proje hakkında detaylı bilgiyi proje sayfasını inceleyerek edinebilirsin. Projeyle ilgili diğer soruların için proje sayfasından proje sahibiyle doğrudan iletişime geçebilirsin. Eğer sorunun diğer destekçileri de ilgilendirdiğini düşünüyor ve onların da bu soruya verilecek cevaptan faydalanmalarını istiyorsan proje sayfasındaki yorum alanına da yazabilirsin.

Beğendiğim bir projeye nasıl destek verebilirim?
Active

Arıkovanı, ödül bazlı kitlesel fonlamayı esas almaktadır. Bu nedenle her proje birçok ödül (destek paketi) seçeneğine sahiptir. Proje sayfasında kendine uygun destek paketini seçtikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirerek beğendiğin projelere destek olabilirsin.

Projeye yaptığım destekten herhangi bir kesinti oluyor mu?
Active

Projelere yaptığın destek miktarlarından Arıkovanı komisyon almaz. Sadece banka ve diğer ödeme sistemlerinin işlemleri için bankaların aldıkları ücretler yaptığın destek miktarından kesilerek girişimciye aktarılır.

Desteklediğim projenin tamamlanmasından kim sorumludur?
Active

Arıkovanı desteklenen projelerin üretim sürecini takip etmekle beraber, tamamlanıp tamamlanmaması konusunda doğrudan sorumlu değildir. Arıkovanı, projelerin kriterlere uygunluğunu belirledikten sonra, fonlanmasına izin vermekte ve proje ile destekçileri buluşturmaktadır. Proje sahibi, proje başarıyla fonlandığı takdirde taahhüt ettiği ürünleri eksiksiz ve zamanında destekçilerine ulaştırmakla yükümlüdür.

Desteklediğim proje başarısız olursa desteğim iade ediliyor mu?
Active

Desteklediğin proje, hedeflediği fon miktarına ulaşamayarak başarısız sonuçlanırsa desteğin hiçbir kesintiye uğramadan hesabına iade edilecektir.

Aldığım destek paketi hala teslim edilmedi, ne yapmalıyım?
Active

Proje sayfasında belirtilen teslim tarihi geçildiği halde, hala hediyen gelmediyse, ilk olarak, proje sayfasında proje sahibi tarafından yapılmış olabilecek teslim tarihi güncellemelerine bakabilirsin. Herhangi bir teslim tarihi güncellemesi göremiyorsan, proje sahibiyle doğrudan iletişime geçebileceğin gibi proje sayfasındaki yorum bölümünden de sorabilirsin.

Verilen destek iptal edebilir mi?
Active

Projelere yapılan destekler, kampanya süresinin bitmesine 24 saat kalana kadar iptal edilebilir. Ancak, unutmamalısın ki desteğin iptali, proje sahibinde hayal kırıklığı yaratacaktır.

Projelere vereceğim destek karşılığında hisse alarak şirkete ortak olabiliyor muyum?
Active

Verdiğin destek karşılığında sadece destek aşamasında seçtiğin destek paketine sahip olabilirsin, destek olduğun projenin hissesini alamazsın. Arıkovanı hisse bazlı bir kitlesel fonlama sitesi değildir.

Kapat
Yardım ister misiniz?