Kurumsal Siteye Git

Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Findeks Kredi Notunuzu öğrenmek için artık bankaya gitmenize gerek yok! Finansal geleceğiniz elinizin altında!

17,50 TL / SORGU

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?
TCKN boşluk DOĞUM TARİHİ'nizi yazıp 1122’ye gönderebilirsiniz. (Ör: 12345678912 GGAAYYYY)
Servis Detayları

 • Findeks Kredi Notu, uzun yıllardan beri bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredili ürünlerin geçmiş verileri üzerinden oluşturulur. Findeks Kredi Notu yüksek ise daha kolay krediye erişebileceğiniz gibi daha uygun faiz oranlarıyla da kredi kullanabilirsiniz.
 • Findeks Kredi Notu, çok detaylı istatistiksel çalışmalar sonucu geliştirilmiş olan güçlü bir "karar destek ürünü"dür. Bireylerin geçmiş kredi kullanım ve ödeme davranışlarından yola çıkarak, yeni alacakları kredileri ödeme ihtimalini öngörür, bu sayede hızlı bir şekilde planlama yapabilirsiniz.
 • Findeks Kredi Notu herkes için önemli bir finansal kredibilite göstergesidir. Findeks Kredi Notu’nuzu şimdiden bilmeniz kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken size avantaj sağlayacaktır. Findeks Kredi Notu'nu bilmeniz, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olmanızı, zaten yüksekse bu seviyeyi korumanız için size yardımcı olacaktır.
 • Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Bu dağılıma göre 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

Daha Fazla Bilgi

Findeks Kredi Notu Bileşenleri

 • Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30
  Bireysel kredi taksitlerinin ve kredi kartı ekstrelerindeki asgari ödeme tutarlarının zamanında ödenmesi Findeks Kredi Notu’nu yükselten bir unsurdur. Ödemelerin son ödeme tarihinden geç yapılması, Findeks Kredi Notu’nu olumsuz etkileyen nedenlerin başında gelmektedir.
 • Mevcut Hesap ve Borç Durumu %25
  İyi ve kötü kapanmış krediler, teminatlı veya teminatsız mevcut borç bakiyeleri ve limitler dikkate alınarak hesaba dahil edilmektedir.
 • Yeni Kredi Açılışı %20
  Henüz ödeme performansı belirli olmamakla birlikte yakın zamanda alınan krediler, kişinin risklilik oranını artıran bir unsurdur. Bununla birlikte notunu etkileme oranı göreceli olarak düşüktür.
 • Kredi Kullanım Yoğunluğu %15
  Kredi kullanan ve olumlu ödeme tarihçesine sahip olan bir kişinin Findeks Kredi Notu, hiç kredi kullanmayan ya da az kullanan bir kişiye göre daha yüksek olabilir.
 • Diğer %10

Sıkça Sorulan Sorular
Kapat
Yardım ister misiniz?