Kurumsal Siteye Git

Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Findeks Kredi Notu Nedir?
Active

Findeks tarafından oluşturulan kredi notunuzu SMS ile cebinize ulaştıran bir servistir.

Nasıl abone olabilirim?
Active

Abonelik yoktur. Kredi notunuzu TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Ne kadar öderim?
Active

Her bir sorgulama tüm vergiler dâhil 14 TL ile ücretlendirilir.

Ücrete KDV ve ÖİV dâhil mi?
Active

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Findeks Kredi Notu Hangi Değerler Arasında Değişir?
Active

Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Bu dağılıma göre 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

Herkesin Findeks Kredi Notu var mıdır?
Active

Bankacılık sisteminden aktif olarak Kredi Kartı, Bireysel Kredi ve Kredili Mevduat Hesabı kullanan veya son 5 yıl içerisinde bu ürünleri kullanıp kapatmış olan tüm bireysel kullanıcıların Findeks Kredi Notu vardır. Sadece banka hesabı olan fakat hiç kredili ürün kullanmamış kişiler ile son 5 yıldır hiç kredili ürün kullanmamış olan kişiler için Findeks Kredi Notu hesaplanmaz. Hesaplanamayan özel durumlar da kredi notu talebi esnasında kullanıcıya bildirilir.

Findeks Kredi Notu'mu neden bilmeliyim?
Active

Findeks Kredi Notu herkes için önemli bir finansal performans göstergesidir. Findeks Kredi Notu’nu şimdiden bilmen, kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken sana avantaj sağlayacaktır. Findeks Kredi Notunu bilmen, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olman, zaten yüksekse bu seviyeyi koruman için sana yardımcı olacaktır.

Risk Raporundaki bilgiler hangi sıklıkla güncellenir?
Active

Bilgiler aylık olarak güncellenir. Her finansal kurum bir önceki ay sonu itibarıyla müşterilerinin kredi ödeme performansına dönük bilgileri bildirir.

Findeks raporları hangi döneme ilişkin bilgileri kapsar?
Active

Findeks raporları açılış tarihine bakılmaksızın tüm aktif kredilerin ile son 5 yıl içerisinde kapanan tüm kredi bilgilerini kapsar. Yasal takibe alınmış ancak hala bakiyesi kapanmamış krediler, 5 yıldan daha eski olsa bile rapor kapsamındadır.

Risk Raporu hangi kurumların verilerinden oluşur?
Active

Risk Raporu, şahsa ilişkin konut, taşıt, tüketici kredileri ile kredi kartı ve kredili mevduat hesabı bilgilerinden oluşur. Tüm bu kullanılan ürünlere ilişkin bilgiler; finans kuruluşları tarafından düzenli olarak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenerek rapora konu edilir.

Findeks Kredi Notu’mu Nasıl Artırabilirim?
Active

Findeks Kredi Notu’nun iyileştirilmesi ya da korunması için, Not Danışmanım Hizmeti ile Findeks uzmanları kişiye özel çözümler sunar. Not Danışmanım Hizmeti’ne findeks.com'dan ulaşabilirsiniz.

Kapat
Yardım ister misiniz?