Kurumsal Siteye Git

Hızlı Giriş

Hızlı Giriş

Hızlı Giriş, cep telefonu numarası ya da eposta aracılığıyla sağlanabilen müşteri doğrulama servisidir.

Ücretsiz

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?

Hızlı Giriş kullanıcıları için:

1. Hızlı Giriş butonuna tıklayınız

    Servisler parametrik olarak “GSM ve eposta”; yalnızca GSM veya yalnızca eposta alternatiflerini kullanıcılarına sunabilirler.


2. Servisin size sunduğu alternatiflerden birini (GSM numarası veya eposta adresi) tuşlayıp, Giriş yap butonuna tıklayınız.


3. İlk defa Hızlı Giriş kullanıyorsanız karşınıza çıkacak olan kullanıcı sözleşmesini imzalamanız gerekiyor.


4. GSM numarası ile yapılan giriş işlemlerinde:
    I. Telefonunuza gelen interaktif ekrana (iOS’larda siyah; Android cihazlarda beyaz ekran olarak karşınıza çıkar) onay vererek veya telefonunuza gelen 4 haneli şifreyi tuşlayarak GSM sahipliğinizi onaylayınız.
    II. Onay sonrası servisin sizden istediği bilgileriniz karşınıza gelecek. Bu ekrandan hangi bilgileri paylaşmak istediğinizi ekranın sağ tarafında yer alan mavi tikler ile yönetebilir; hiçbir bilginizi paylaşmadan servislere giriş yapabilirsiniz.


5. Eposta adresi ile yapılan girişlerde:
    I. Kayıt olma aşamasındaysanız Hızlı Giriş şifresi ve şifre kurtarma için güvenlik sorusu belirlersiniz. Ardından Hızlı Giriş şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
    II. GSM numarası kullanılan deneyimdeki veri paylaşım ekranı epostalı deneyimde kullanıcının karşısına çıkmaz. GSM ve Eposta adresi bilgileriniz servis ile otomatik paylaşılır.

Hızlı Giriş'i entegre etmek isteyen servis sağlayıcılar için geliştirici portal linki: https://hizligiris.turkcell.com.tr/tr/

Servis Detayları

·       Ücret: Hızlı Giriş’i kullanmak tamamen ücretsizdir
·       Başlangıç-bitiş zamanı: Hızlı Giriş kullanıcı sözleşmesini imzaladıktan sonra serviste Hızlı Giriş’te var olduğu sürece kullanabilirsiniz. Bir bitiş zamanı yoktur.
·        Otomatik yenilenip yenilenmediği: Hızlı Giriş bir login servisi olup uygulama değildir; bu nedenle otomatik yenilenme özelliği bulunmamaktadır.
·       Ay içerisinde kaç kere faydalanabildiği: Hızlı Giriş’ten dilediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

Ücretlendirme

Hem son kullanıcılar hem de servis sağlayıcılar için ücretsizdir.

Nasıl İptal Ederim?

Hızlı Giriş kullandığınız her bir mecrayla ilgili değişiklik işlemlerinizi ya da Hızlı Giriş hizmetini sonlandırma işleminizi Turkcell Çağrı Merkezi’nden gerçekleştirebilir.

Sıkça Sorulan Sorular
Tümünü Göster
Kapat
Yardım ister misiniz?