Kurumsal Siteye Git

İkinci Numaram BiP'te

İkinci Numaram BiP’te nedir?
Active

İkinci Numaram BiP’te servisi, kullanıcıların iki telefon taşıma derdine son verecek bir hizmettir. İkinci Numarasını Birinci Numarasındaki BiP uygulaması üzerinden kullanmaya olanak sağlayan bu servis ile İkinci Numarasına gelen aramalar Birinci Numara'da yüklü olan BiP üzerinden karşılanır ve yine İkinci Numaradan yapılacak aramalar da Birinci Numara'da yer alan BiP uygulaması üzerinden başlatılır. İkinci Numaraya gelen SMS’ler yönlendirilir. Tek Kullanımlık Şifreler (OTP) yönlendirilen mesajlar kapsamında yer almaz. 

İkinci Numaram BiP’te servisi ücretli midir?
Active

İkinci Numaram BiP'te servisi ÜCRETSİZ! Abonelik yönlendirilen İkinci Numara üzerinden gerçekleştirilir.

İkinci Numaram BiP’te servisine kimler abone olabilir?
Active

İkinci Numaram BiP'te servisi sadece Turkcell aboneleri için geçerli olup, birinci numara bireysel ya da kurumsal olabilirken, ikinci numara ise bireysel olmalıdır.

İkinci Numaram BiP’te servisine nasıl abone olabilirim?
Active

İkinci Numaram BiP'te aboneliği,

  • Turkcell.com.tr ve Dijital Operatör Uygulaması uygulamasından,
  • Turkcell Mağazaları ve 444 0 532 üzerinden,
  • BiP uygulaması içerisinde yer alan Profil seçeneğinin altındaki Ayarlar'daki Arama Ayarları bölümündeki İkinci Numaram BiP'te ayarı aktif hale getirilerek abonelik başlatılabilir.
İkinci Numaram BiP’te servis aboneliği sonrasında İkinci Numaram üzerinden aramalarımı nasıl yapabilirim?
Active

BiP uygulaması içerisindeki Aramalar bölümünden aramak istediğiniz kişiyi seçerke ya da telefon numarası tuşlayarak arama işleminize başlayabilirsiniz. Kişi seçiminin ardından Arama ikonuna tıklanmasının ardından aramanın İkinci Numara üzerinden yapılmasını seçerek arama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci Numaram BiP’te servis aboneliğim var. İkinci Numaram üzerinden yaptığım aramalar nasıl ücretleniyor?
Active

Abonelik sonrası aramalar BiP üzerinden yönetilecektir. İkinci Numara üzerinden yapılacak aramalar ise İkinci Numara'nın mevcut tarife veya paketinden ücretlenecektir.

Abonelik sonrası SIM Kartımı başka bir cihazda kullanmaya devam edebilir miyim?
Active

Hayır, abonelik sonrası SIM kart deaktif olacaktır. SIM Kartın tekrar aktif olması için BiP uygulaması altında yer alan Profil bölümündeki Ayarlar sekmesindeki Arama Ayarları altındaki İkinci Numaram BiP'te ayarını deaktif etmek gerekir.

İkinci Numaram BiP’te servisi abonesiyim. BiP uygulaması altındaki İkinci Numaram BiP'te ayarını deaktif ettiğim zaman ne olur?
Active

Bu ayar deaktif edildiği zaman çağrı ayarları yönlendirmesi sonlandırılırken, abonelik ve SMS yönlendirmeleri devam eder.

İkinci Numaram BiP’te servis aboneliği nasıl iptal edilir?
Active

İkinci Numaram BiP'te servis aboneliği

  • Turkcell.com.tr veya Dijital Operatör Uygulaması;
  • Turkcell İletişim Hizmetleri ya da 444 0 532 üzerinden iptal edilebilir.
İkinci Numaram BiP'te ile 1 ayda kaç kez abonelik yapılabilir?
Active

İkinci Numaram BiP'te aboneliği kapsamında 30 gün içerisinde birinci numara en fazla 2 farklı numaraya abonelik yapabilir. 

Kapat
Yardım ister misiniz?