Kurumsal Siteye Git

Turkcell Kopilot

Turkcell Kopilot

Sürüş keyfi, güvenlik ve tasarruf için aracınızla ilgili bilgiler Turkcell Kopilot tarifesi ile cebinizde! Turkcell Kopilot tarifesine ek aylık 24,97 TL'den başlayan taksitli Turkcell Kopilot cihaz teklifleri Turkcell Mağazaları'nda sizi bekliyor.

Aracınızla ilgili bilgiler cebinizde!

Siz veya sevdikleriniz araç kullanırken, dikkatlerini dağıtmadan Turkcell Kopilot sayesinde araçla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Aracınızın sağlığını Kopilot takip etsin!

Turkcell Kopilot aracınızdaki belirli sorunlarla ilgili sizi haberdar eder. Motor arızaları, akü sorunu gibi önemli konularda bilgi alabilirsiniz.

Siz aracınızın başında değilken içiniz rahat olsun!

Aracınızı park edip gittiğinizde; aracınızın konumu değişirse, aracınızda sarsıntı olursa veya motor çalışırsa sesli arama ile bilgilendirme alırsınız. Aracınızın konumunu harita üzerinde takip edebilirsiniz.

Aracınızla ilgili masraflarınızda kampanyalardan faydalanın!

Turkcell Kopilot size aracınızla ilgili periyodik bakım, lastik, özel şoför hizmeti gibi harcamalarınız için kampanyalar sunar.

Turkcell Kopilot, güvenli ve verimli sürüşü teşvik eder!

Turkcell Kopilot size sürüş sırasındaki ani hızlanma, ani fren, sert dönüş, hız aşımı durumlarını yer ve zaman detayında gösterir, sürüş skorunu göstererek güvenli ve verimli sürüşü teşvik eder. Tüm seyahatleriniz için detaylı raporlara ulaşabilirsiniz.

Her aracınız için bir Kopilot'unuz var!

Turkcell Kopilot ile tüm araçlarınızı takip edebilirsiniz. Her aracınız için Turkcell Kopilot tarifesi ve cihazı satın alıp, mobil uygulamayı kullanarak birden fazla araç eşleştirebilir, tüm araçlarınızla ilgili bilgileri tek uygulamadan görebilirsiniz.

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?
Turkcell Kopilot, OBD2 standartlarına uygun olarak geliştirilmiştir. Aracının servis bağlantı girişi (OBD port) ve yazılımı uyumlu olan tüm bireysel müşteriler servise abone olabilir. Servise üye olmak için; 
 • Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot tarifesini ve cihazını satın al
 • Mobil uygulamayı indir
 • Turkcell Kopilot cihazını aracına tak
 • Mobil Uygulamadaki yönlendirmelere göre cihazını eşleştir 
 • Yolculuğa başla!
Kullanım kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
Servis Detayları
Turkcell Kopilot tarifesi size ayrıcalıklar sunuyor. 
Aracınıza taktığınız akıllı cihaz ve Turkcell Kopilot tarifesi sayesinde aracınızı telefonunuza bağlayarak araç ve sürüş ile ilgili bilgilere, güvenlik uyarılarına, özel fırsatlara mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Turkcell Kopilot, Turkcell müşterisi olan veya olmayan tüm bireysel müşterilere sunulmaktadır.
 • Turkcell Kopilot'tan faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisindeki Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gerekmektedir.
 • Turkcell Kopilot servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu araç marka ve model listesi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde belirtilmiştir.
 • Turkcell Kopilot, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan akıllı cihaz üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir.
 • Turkcell Kopilot uygulamasını kullanabilmek için uygulama mağazalarından Turkcell Kopilot mobil uygulamasını indirmek ve Turkcell Kopilot cihazı ile eşleştirmek gereklidir. Eşleştirme adımları Turkcell Kopilot uygulamasında belirtilmiştir. Turkcell Kopilot mobil uygulamasıyla cihazın eşleştirmesi sırasında aracın çalışıtırılması ve cihaz içerisindeki Turkcell simkart üzerinden veri akışı olabilmesi için eşleştirme işleminin 4.5G (LTE) sinyali alınan bir alanda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma, tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir.
 • Kopilot cihazı OBDII standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.
 • Turkcell Kopilot tarifesine abone olunan hat faturasının ödenmemesi ve hattın kapanması durumunda, Turkcell Kopilot servisinden faydalanılamaz.
 • Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki son kullanıcı sözleşmesine aykırı davranılması durumunda Turkcell, abonelği sonlandırma hakkına sahiptir.
 • Turkcell Kopilot uygulaması, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir. Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşen internet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.

Turkcell Kopilot Uygulaması üzerinden; 
 • Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
 • Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
 • Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
 • Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
 • Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir. 
 • Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
 • Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.

Ücretlendirme

Turkcell Kopilot uygulamasından faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisinde takılı olan Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gereklidir.

Turkcell Kopilot Cihazı;​

Turkcell Kopilot cihazı tavsiye edilen peşin fiyatı 469 TL'dir. 

​Vade Seçeneği​​Turkcell Kopilot Tarifesine Ek
Aylık Taksit Tutarı ​​
​6 ay​99,69 TL
​12 ay​​57,17 TL​​
​24 ay33,87 TL​​
​​36 ay​​27,08 TL

Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.​ Turkcell Finansman Şirketi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

​Turkcell Kopilot Tarifesi​; 

​SeçenekAylık Taksit Tutarı
(vergiler dahil)​
​Taahhütsüz28,46 TL​
12 ay Taahhütlü​ Kampanya
20,30 TL​

 • Turkcell Kopilot standart tarifesi taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 28,46 TL'dir.  
 • Turkcell Kopilot kampanyasından faydalanarak 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 20,30 TL'ye, abone olabilirsiniz. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız​.
 • Turkcell Kopilot tarifesi kapsamında 500mb internet paketi sunulmaktadır. Cihaz içerisinde kullanılacak olan Turkcell M2M hattına tanımlanan bu internet paketi sadece Turkcell Kopilot cihazının veri aktarımındaki internet bağlantısı için kullanılabilecektir. Tarife kapsamında sunulan internet paketi Turkcell Kopilot cihazının veri akışı için yeterlidir. İnternet paketi aşımı durumunda kullanımlar Turkcell Standart M2M Bireysel tarifesi üzerinden ücretlenir.
 • Turkcell taahhütsüz tarife koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.
 • 12. aylık taahhüt süresi sonunda, Turkcell Kopilot kampanyası sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder. 
 • Tarife kontratını yenilemek için Turkcell Kopilot Devam Kampanyasına katılım sağlanabilir. Turkcell Kopilot Devam Kampanyası ile Turkcell Kopilot tarifesi/servisinden 12 ay taahhütlü olarak tüm vergiler dahil aylık 20,30 TL'ye faydalanılabilir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. 
 • Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından; Turkcell Kopilot Kampanyasında olup taahhüdünün son 3 ayında olan veya Turkcell Kopilot Kampanyası sona ermiş/iptal olmuş ve tarifesi Turkcell Kopilot olan veya Kopilot cihazını peşin olarak satın alıp, cihazı sinyal almış ve hattı Turkcell Kopilot tarifesinde olan aboneler faydalanabilir. 
 • Turkcell Kopilot Devam Kampanyası, 12 ay sonunda sona erer ve taahhüdün bittiği tarihte geçerli olan ve turkcell.com.tr 'de duyurulan taahhütsüz tarife bedeli ile ücretlendirilir. Taahhüt süresi bittikten sonra tarife iptal edilmediği sürece taahhütsüz bedel üzerinden aylık otomatik olarak yenilenir. Turkcell Kopilot Devam Kampanyasına, Turkcell kampanyayı sonlandırmadığı müddetçe, katılım koşulları sağlanıyor ise tekrar talep edilmesi durumunda katılım sağlanabilir.
 • Turkcell Kopilot Devam Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.​
 • Turkcell, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot tarifesi yurt dışında geçerli değildir. Turkcell Kopilot servisinin yurt dışında kullanılması durumunda Turkcell M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası Tarifesine göre ücretlendirme yapılır. 
 • Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.
Nasıl İptal Ederim?
Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular
Tümünü Göster
Kapat
Yardım ister misiniz?