Kurumsal Siteye Git

Turkcell Kopilot

Turkcell Kopilot nedir?
Active

Aracınızı telefonunuza bağlayarak siz ve sevdikleriniz için hayatı kolaylaştıran eğlenceli özellikler sunar. Kopilot aracın veri toplama portuna yerleştirilerek, ihtiyaç duyulan tüm bilgileri alarak Kopilot uygulamasından gösteren güvenilir yol arkadaşı ve yardımcısıdır.

Kopilot ne işe yarar?
Active

Kopilot sürücü ile aracının etrafında oluşan verileri kullanarak farkındalık ve güvenliği arttırmanıza yardımcı olur.

Nasıl çalışır?
Active

Temel hizmetler için Kopilot uygulamasını ücretsiz kullanabilirsiniz. Gelişmiş özellikler için almış olduğunuz cihaz aracınıza bağlanır, sensörlerden ve aracınızdan topladığı verileri bulut ortamına aktarır. Bu veriler gerçek zamanlı analiz edilir ve cep telefonunuzda görselleştirilir.

Kopilot hizmet ekosistemi nedir?
Active

Kopilot uygulaması aracınızı kullanırken size destek olan çeşitli ek hizmetler sağlar. Başlangıçta çekici/kurtarıcı, yerinde bakım ve vale çağırma hizmetleri uygulama içerisinden verilmektedir.

Cihazımı mobil uygulama ile nasıl eşleştirebilirim?
Active

Cihazın mobil uygulamaya eştirme adımları Kopilot uygulaması üzerinde tarif edilmiştir. Bu bilgi size yeterli gelmediği durumlarda http://www.turkcell.com.tr/servisler/kopilot sayfasından veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Wi-Fi’lı cihazın internetine bağlanmak için ne yapmalıyım?
Active

Cihazınızın interneti hattınızda tanımlı internet paketi olması durumda otomatik olarak çalışmaktadır. İnternete bağlanmak için gerekli olan Wi-Fi ismi ve parolası gibi bilgileri cihazınızın kutusunda, üzerinde yer alan etiketlerde veya uygulamada ayarlar bölümünde bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden Wi-Fi açıp belirtilen Wi-Fi ismi ile cihazınıza bağlanabilirsiniz.

Nasıl abone olabilirim?
Active

Turkcell Kopilot servisinden faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot servisine abone olmalısınız. Servis aboneliği için Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisindeki Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gerekmektedir.

Ne kadar öderim?
Active

Turkcell Kopilot servisinden faydalanmak için Turkcell Kopilot tarifesine abone olmanız gereklidir.
Turkcell Kopilot tarifesine;
Taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 27,90TL'ye
veya,
Turkcell Kopilot kampanyasından faydalanarak 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 19,90 TL'ye,
abone olabilirsiniz. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Turkcell Kopilot servisini kullanabilmek için ihtiyacınız olan, aracınızın servis bağlantı girişine (OBD port) takacağınız Turkcell Kopilot cihazını Turkcell Mağazaları'ndan peşin veya 6, 12, 24, 36 ay taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Vade SeçeneğiTurkcell Kopilot Tarifesine Ek
Aylık Taksit Tutarı
6 ay97,94 TL
12 ay
53,44 TL
24 ay 31,92 TL
36 ay24,97 TL

Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Kopilot Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır. Turkcell Kopilot kampanyası 12. aylık taahhüt süresi sonunda sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder. 

Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.

Ücrete KDV ve ÖİV dâhil mi?
Active

Ücrete KDV ve ÖİV dâhildir.

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasına nasıl abone olabilirim?
Active

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan ya da Turkcell Çağrı Merkezinden başvuruda bulunabilirsiniz. Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından faydalanmak için katılım koşulları sağlanmalıdır.

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından kimler yararlanabilir?
Active

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından; Turkcell Kopilot Kampanyasında olup taahhüdünün son 3 ayında olan veya Turkcell Kopilot Kampanyası sona ermiş/iptal olmuş ve tarifesi Turkcell Kopilot olan veya Kopilot cihazını peşin olarak satın alıp, cihazı sinyal almış ve hattı Turkcell Kopilot tarifesinde olan aboneler faydalanabilir. 

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasında ne kadar öderim?
Active

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından faydalanmak için Turkcell Kopilot tarifesine abone olmanız ve katılım koşullarına uygun olmak gereklidir. 

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasından; 

  • Turkcell Kopilot Kampanyasında olup taahhüdünün son 3 ayında olan 
  • Turkcell Kopilot Kampanyası sona ermiş/iptal olmuş ve tarifesi Turkcell Kopilot olan 
  • Kopilot cihazını peşin olarak satın alıp, cihazı sinyal almış ve hattı Turkcell Kopilot tarifesinde olan aboneler faydalanabilir.

Turkcell Kopilot Devam Kampanyası ile Turkcell Kopilot tarifesi/servisinden 12 ay taahhütlü olarak tüm vergiler dahil aylık 19,90 TL'ye faydalanılabilir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. 

Turkcell Kopilot Devam Kampanyası, 12 ay sonunda sona erer ve taahhüdün bittiği tarihte geçerli olan ve turkcell.com.tr 'de duyurulan taahhütsüz tarife bedeli ile ücretlendirilir. Taahhüt süresi bittikten sonra tarife iptal edilmediği sürece taahhütsüz bedel üzerinden aylık otomatik olarak yenilenir. Turkcell Kopilot Devam Kampanyasına, Turkcell kampanyayı sonlandırmadığı müddetçe, katılım koşulları sağlanıyor ise tekrar başvuruda bulunarak katılım sağlanabilir.

Turkcell Kopilot Devam Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.

Turkcell, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Aracım Turkcell Kopilot servisini kullanmak için uygun mu?
Active

Turkcell Kopilot servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot servisi, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan Turkcell Kopilot cihazı üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir. Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma, tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir. Kopilot cihazı OBD2 standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.

Turkcell Kopilot servisi farklı marka ve modeldeki araçlarda test edilmiştir. www.turkcell.com.tr/servisler/kopilot adresinden, yapılan testlere göre oluşturulan listeden aracınızın marka ve modeline göre Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kopilot’un 2011 model öncesinde üretilen araçlara uyumluluğu garanti edilmemektedir. 2011 model sonrası araçlarda Turkcell.com.tr’de cihazın aracınıza uyumlu olduğu belirtilmesine rağmen cihazın aracınıza uyumlu olmadığı tespit edildiği takdirde iade süreci uygulanır ve taahhütnameniz cayma bedelsiz iptal edilir. Cihaz ücreti tarafınıza iade edilir.
Kopilot cihazının aracınızla uyumluluğunu Turkcell.com.tr “Aracınız Uyumlu mu?” alanından kontrol etmenizi ve uyumlu ise satın almanızı tavsiye ediyoruz.
Turkcell.com.tr’de uyumlu araç listesinde olmamasına rağmen satın alınması durumunda tüm risk kullanıcıya aittir.
2011 model üzeri araç ile Kopilot cihazı “Aracınız Uyumlu mu?” listesinde uyumlu gözükmesine rağmen eğer kullanıcı cihazdan sağlıklı şekilde yararlanamaz (cihazda bir veya birden fazla fonksiyon çalışmıyor) ise öncelikle 532 Turkcell Çağrı Merkezi’ne sorununu iletmelidir. Çağrı merkezinde yapılacak kontroller sonrası teknik servis incelemesi gerekirse cihaz Turkcell Mağaza’ya teslim edilmelidir. Teknik servis tarafından cihazın araç ile uyumsuz olduğuna karar verilirse iade süreci başlatılır ve ücret iadesi yapılır.

Kopilot servisinin özellikleri neler?
Active

Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir.
Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.

Kimler yaralanabilir?
Active

Aracı Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu olan tüm bireysel müşteriler yararlanabilir. Turkcell Kopilot servisine abone olmak için halihazırda Turkcell müşterisi olma zorunluluğu yoktur.

Abonelik her ay yenilenecek mi?
Active

Evet, Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.

Turkcell Kopilot mobil uygulaması ücretsiz mi?
Active

Turkcell Kopilot uygulamasını, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Turkcell Kopilot servisine abone olmayanlar uygulamaya giriş yaptıklarında kısıtlı içerik ve özelliklerden faydalanabilirler.

Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşen internet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.

Servisi yurt dışında da kullanabilir miyim?
Active

Turkcell Kopilot tarifesi yurt dışında geçerli değildir. Turkcell Kopilot servisinin yurt dışında kullanılması durumunda Turkcell M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası Tarifesi'ne göre ücretlendirme yapılır ve faturanıza ayrıca yansıtılır.

Nasıl İptal ederim?
Active

Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Turkcell Kopilot mobil uygulamasını telefonuma nasıl indirebilirim?
Active

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için App Store’dan, Android telefonlar için Google Play’den indirebilirsiniz. Uygulamanın desteklediği işletim sistemi bilgileri, uygulama mağazalarından öğrenilebilir.

Numara değişikliği, devir, faturasız hata geçiş, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, kendi isteğiyle hat kapama veya fatura dönem değişikliğinde aboneliğim devam eder mi?
Active
Turkcell Kopilot servisini kullanabilmeniz için aracınıza taktığınız cihaz içerisindeki hattın Turkcell Kopilot tarifesine aboneliğinin olması ve hattın aktif olması gerekmektedir. Numara değişikliği, devir, faturasız hatta geçiş, tarife değişikliği durumlarında Turkcell Kopilot aboneliğiniz sona erer ve kampanyadan faydalanıyorsanız ilgili cayma bedeli faturanıza yansıtılır. Hattın kapanması durumunda servis kullanımınız durdurulur, hattınızın tekrar açılması ile servisi kullanmaya devam edebilirsiniz. Fatura dönem değişikliğinde aboneliğiniz etkilenmez ve servisi kullanmaya devam edebilirsiniz.
İptal işlemi yapıldığında kalan haklar süre sonuna kadar kullanılmaya devam eder mi?
Active

İptal işlemi yapıldığında, hattınız kapatılma süresi sonuna kadar servisi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Turkcell Kopilot cihazı ücretli mi?
Active

Evet, Turkcell Kopilot servisini kullanabilmek için ihtiyacınız olan, aracınızın servis bağlantı girişine (OBD port) takacağınız Turkcell Kopilot cihazını Turkcell Mağazaları'ndan peşin veya 12, 24, 36 ay taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cihazımı aracıma nasıl bağlayacağım?
Active

Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki yönlendirmeler yardımıyla cihazınızı aracınıza nasıl takmanız ve mobil uygulamayla eşleştirmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cihazı ilk eşleştirdikten sonra konumumu göremiyorum. Ne yapmalıyım?
Active

Cihazınızı aracınıza taktıktan sonra açık alanda yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yaptığınızda güncelleştirmeler tamamlanacaktır. Sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız Turkcell Müşteri hizmetlerinden veya uygulama üzerinden destek alabilirsiniz.

Cihazı şarj etmek gerekiyor mu?
Active

Cihaz çalışması için gerekli olan enerjiyi aracınızdan almaktadır. Ayrıca şarj edilmemektedir.

Aracımı değiştirdiğimde cihazımı başka bir araca takabilir miyim?
Active

Cihazınızı aracınızdan sökerek başka bir araca takabilirsiniz. Bunun için önceki cihazın ilişkisini kesmeniz ve cihazınızla yeni aracınızı eşleştirme işlemini tekrar yapmanız gerekmektedir.

Cihaz üzerindeki ışıkların anlamı nedir?
Active

Güç ışığı cihazda güç olduğunu ve çalıştığını göstermektedir. Sinyal ışığının üç saniyede birer kez yanması cihazın sağlıklı çalıştığını göstermektedir. Bu konudaki detaylı açıklamaya kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Aracımı kullanan herkes Kopilot’yi kullanabilir ve sürüş verilerine ulaşabilir mi?
Active

Cihaz aracınızdan takılı olduğu süre boyunca veri toplar. Ancak bu verileri sadece siz veya yetkilendirdiğiniz kişiler görebilir.

Kopilot servisindeki bilgilerime kimler erişebilir?
Active

Kopilot’nin topladığı veriler şifrelenerek korunmaktadır. Sadece siz ve yetkilendirdiğiniz kişi veya kişiler erişebilir.
Detaylı bilgiler Kopilot mobil uygulamasındaki Son Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilmiştir.

Cihazı başka bir telefondan takip edebilir miyim?
Active

Başka bir telefonda Kopilot uygulamasına kendi hesabınızla bağlanarak kullanabilirsiniz.

Kopilot uygulaması ile birden fazla aracı eşleştirebilir miyim?
Active

Evet, birden çok Turkcell Kopilot cihazı satın alarak ve Turkcell Kopilot servis aboneliği gerçekleştirerek Kopilot uygulaması üzerinden tüm araçlarınızı takip edebilirsiniz. Birden fazla aracı bir hesaba eşleştirebilirsiniz.

Turkcell Kopilot cihazının garanti süresi nedir?
Active

Garanti süresi 2 yıldır.

Öneri ve Şikayetlerimi nasıl iletebilirim?
Active

Turkcell Çağrı Merkezi'nden veya mobil uygulama üzerindeki “Bize Ulaşın” bölümünden öneril ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Aracımı başka bir kişi kullanırken Kopilot çalışır mı?
Active

Cihaz aracınıza takılı olduğu süre boyunca veri toplamaktadır.

Kopilot cihazı ile arabamın kilidini açabilir mi veya motorunu çalıştırabilir mi?
Active

Cihaz aracınızdan sadece gerekli verileri toplamaktadır. Güvenlik sebebiyle aracınıza kilit açmak, motor çalıştırmak vb. komutlar göndermemektedir.

Cihazla ve uygulama ilgili sorun yaşadığımda ne yapacağım?
Active

Turkcell Çağrı Merkezini arayarak destek alabilirsiniz veya Kopilot mobil uygulaması üzerindeki Bize Ulaşın bölümünden sorununuzu iletebilirsiniz.

Akıllı telefonum olmadan Kopilot kullanabilir miyim?
Active

Kopilot uygulamasını kullanmak için iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz olması gereklidir.

Sürüş verilerimi göremiyorum. Ne yapmalıyım?
Active

Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin. Eğer aynı durum devam ediyorsa aracınızın motoru dururken cihazı çıkarın, yan tarafında bulunan reset (tekrar başlatma) tuşuna basıp tekrar takın ve sinyal ışığı üç saniyede bir yanana kadar bekleyin. Bu adımları denediğinizde çalışmıyorsa uygulama üzerinden veya Turkcell Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.

Sürüş verilerimin gizliliği nasıl garanti altına alınıyor?
Active

Kopilot uygulamasının bulut ortamında sakladığı veriler uçtan uca şifrelenmekte ve 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na uygun şekilde saklanmaktadır. Siz izin vermedikçe verilerinize erişilemez.

Sürüş güvenliği puanı nasıl hesaplanıyor?
Active

Sürüş karakteristiğinize bağlı, aşırı hız, ani hızlanma, sert frenleme ve dönüşler için güvenlik puanlaması yapılmaktadır. Sürüş güvenliği puanınızın yüksek olması kaza riskinizin düşük olduğunu işaret eder.

Cihazın veri aktarımında internet kotası mevcut mudur?
Active

Cihazınızdaki Turkcell hattınızla aylık 500 MB internet paketi tanımlıdır ve cihazınızdaki veri aktarımı için yeterlidir.

Seyahat Günlüğü nedir?
Active

Yaptığınız yolculuklara seyahat günlüğü ekranından ulaşabilirsiniz.

Kullanım Detayları nedir?
Active

Geçmişe dönük olarak; kullanım süresi, mesafe, yakıt ve skor grafiklerinize kullanım detayları ekranından ulaşabilirsiniz.

Ebeveyn modu güvenli bölge nedir?
Active

Aracınız için içine girildiğinde veya dışına çıkıldığında bildirimler alacağınız güvenli bölge alanı tanımlayabilirsiniz.

Profil ayarları nasıl yapılır?
Active

Menüden profil adımına giderek profil ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Ebeveyn modu hız limiti nedir?
Active

Bir limit hız değeri belirleyerek, bu hız aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

Vale modu hız limiti nedir?
Active

Aracınızı bir başkasının kullanması durumunda hız limiti tanımlayarak bildirimler alabilirsiniz.

Vale modu uzaklık limiti nedir?
Active

Başka bir kişiye verdiğinizde aracınız için bir uzaklık limiti belirleyerek bu limit aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

Dijital anahtar nedir?
Active

Dijital anahtar açıldığında, vale modu, ebeveyn modu, güvenli mod uyarı ve aramalarını ilk seyahatiniz süresince sessize almak için kullanılmaktadır. Açılan dijital anahtar, seyahat sonlandığında otomatik olarak devre dışı kalmaktadır. Dijital Anahtar özelliği "Ayarlar >> Güvenli Mod Ayarları >> Dijital Anahtar Aç/Kapat butonu" üzerinden veya "Kontrol Sizde >> Güvenli Mod Ayarları >> Dijital Anahtar Aç/Kapat butonu" üzerinden ayarlanabilir.

Uygulama üzerinden ne tip bildirimler alabilirim?
Active

Hız ve bölge limit aşımı durumlarında ve motor arızaları için bildirimler alabilirsiniz.

Dijital Operatör Uygulaması'ndan Ayır nedir?
Active

Cihazınızı gerektiğinde hesabınızdan ayırabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı verileriniz ulaşılamaz duruma gelecektir.

Kopilot uygulamasına yeni cihaz nasıl ekleyebilirim?
Active

Menüden “Yeni Cihaz Ekle” adımını seçerek yeni bir cihaz ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı kaldırdığımda sürüş geçmişimi kaybeder miyim?
Active

Uygulamayı kaldırıp tekrar kurduğunuzda sürüş geçmişinize ait veriler korunmaktadır. Turkcell şifrenizle giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Size Özel nedir?
Active

Turkcell Kopilot aboneleri için çeşitli firmaların hizmetlerine ait indirim ve avantajların sunulduğu bölümdür.

Cihaz arabama zarar verir mi?
Active

Cihaz yüksek kalite standartlarında ve CE sertifikalı Avrupa normlarına uygun olarak üretilmiştir. E-Mark belgesine sahiptir, araç bileşenleriyle elektromanyetik uyumluluğu test edilerek onaylanmıştır.

​Online mağazadan Turkcell Kopilot siparişi vermeden önce nelere dikkat etmem gerekir?
Active
Online mağazadan sadece Turkcell Kopilot cihazının satışı yapılmaktadır. Turkcell Kopilot cihazınızı kullanabilmek için en yakın Turkcell Mağazası'ndan cihazınızın içerisinde gelen Turkcell M2M hattını “Kopilot Tarifesi” ile aktive etmeniz gerekmektedir. Turkcell Mağazası'na gittiğinizde aktivasyon için yanınızda bulunması gerekenler:
• Kopilot kutunuz (aktivasyon için kutu üzerindeki SIM seri no bilgisi) 
• Kimlik kartınız, ehliyetiniz veya pasaportunuz
• Son 2 aydan birine ait fatura, kredi kartı ekstresi veya ikametgah belgesi

Kapat
Yardım ister misiniz?