Kurumsal Siteye Git

Merhaba Umut

Merhaba Umut

Merhaba Umut ile Türkçe öğrenebilir, anında Türkçe ve Arapça iletişim kurabilir, Türkiye'deki yaşam ile ilgili faydalı bilgilere ve günlük haberlere ulaşabilirsiniz.

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?
 • Merhaba Umut mobil uygulamasını telefonunuza indirmek için Apple App Store veya Play Store uygulama mağazalarında “Merhaba Umut” yazarak ulaşıp indirebilirsiniz.
 • Dilerseniz trcll.im/MerhabaUmut hızlı linkine tıklayarak da uygulama mağazalarına erişebilirsiniz.
Servis Detayları
 • Uygulama 5 ana bölümden oluşmaktadır:
 • 1.Türkçe Öğrenme Kartları: Kullanıcılar günlük hayatta sık kullanılan 1.500’den fazla kelime ve kısa cümlenin görsellerine ve yazımına ulaşabilir, kelime telaffuzlarını duyabilir, dilediklerinde kendi telaffuzlarını kontrol edebilir ve kısa testlerle kelime bilgilerini gözden geçirebilirler.
  2.Sesli Çeviri: Türkçe ve Arapça dillerinde çalışan sesli çeviri özelliği ile kullanıcılar kendi anadillerinde konuşarak anında karşılıklı anlaşabilir.
  3.Faydalı Bilgiler:  Türkiye’deki yaşam, kamusal hizmetlere erişim, eğitim, çalışma ve sağlık gibi alanlarda sıkça sorulabilecek sorular ve cevaplarını içerir. Kullanıcılar ayrıca bulundukları yere en yakın resmi kurumların, hastane, eczane, banka, polis merkezi gibi yerlerin konum ve yön bilgilerine ulaşabilir.
  4.Videolar: Günlük Türkçe diyaloglar ve Khan Akademi’nin Arapça eğitim videolarından oluşan bu bölümde; kullanıcılar günlük yaşamda karşılaşabilecekleri diyalogları Arapça altyazılı olarak izleyebilir ya da fizik, matematik, genel kültür gibi alanlarda eğitimlerine katkı sağlayacak Arapça videolara erişebilir.
  5.Haberler:  Bu bölümde Türkiye’deki ve Dünya’daki son gelişmelerle ilgili haberlere tek tıkla erişilebilir.
  Ayrıca, Arapça Çağrı Merkezi butonu ile kullanıcılar tek tuşla Arapça Çağrı Merkezi’ne bağlanabilmektedirler.
 • Android uygulamasını indirmek için tıklayınız
 • iOS uygulamasını indirmek için tıklayınız
Ücretlendirme

Uygulama ücretsizdir. Uygulamayı kullanmak için herhangi bir abonelik gerekmemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
Kapat
Yardım ister misiniz?