Kurumsal Siteye Git

MMS

Turkcell MMS servisi nedir?
Active
Sevdiklerinize resimli ve videolu mesajlar göndermenizi sağlayan Turkcell servisidir.
Nasıl kullanırım?
Active
MMS yazıp 2222'ye ücretsiz bir mesaj göndererek telefonunuza ücretsiz MMS ayarlarınız gelecektir.
MMS göndermek için ise telefonunuzun MMS menüsünden MMS göndermek istediğiniz resim ya da videoları seçip, mesaja eklemeniz ardından da mesajı göndermek istediğiniz kişinin numarasını yazmanız yeterli.
Ne kadar öderim?
Active
MMS’leriniz mesaj başına ücretlendirilir. Faturalı Turkcell’liler için 80 kuruş (yurt dışına MMS gönderme; 1,82 TL) ve Hazır Kartlılar için 90 kuruştur (yurt dışına MMS gönderme; 2,80 TL).
Kimler MMS servisini kullanabilir?
Active
Turkcell MMS (Multimedya Mesaj Servisi) servisini, telefonu MMS özelliğini destekleyen ve MMS ayarları yapılmış olan tüm Turkcell’liler kullanabilir.
Yurt içindeki diğer operatörlere de MMS gönderebiliyor muyum?
Active
Evet, diğer operatörlere de MMS gönderilebilmektedir.
Yurt dışından da MMS gönderebilir miyim?
Active
Turkcell'in GPRS dolaşım (roaming) anlaşması olan her ülkede MMS gönderilebilirsiniz.
Yurt dışında MMS gönderebilmek için o operatörün de MMS ayarlarını yapmam gerekir mi?
Active
Yurt dışında MMS gönderebilmek için MMS ayarlarınızın olması yeterlidir. Dolayısıyla dolaşımdaki (roaming) operatörünüzün MMS ayarlarını yapmanıza gerek yok.
Farklı modeldeki MMS alıp gönderirken formatta bozulma olur mu?
Active
MMS sistemi farklı modeldeki cep telefonları arasında otomatik olarak format değiştirerek bu tarz bozulmaları önleyen bir sistemdir.
Telefon değiştirdiğim zaman MMS ayarlarını yeniden yapmam gerekir mi?
Active
SIM kartınızı yeni bir cep telefonunda kullanmaya başladığınızda, telefonun değiştirme işleminiz sistem tarafından algılanır ve telefonunuzun MMS ayarları da otomatik olarak cep telefonunuza gönderilir.
MMS yoluyla metin gönderiminde herhangi bir kısıtlama var mı?
Active
Telefonların MMS içinde gönderebileceği metin uzunluğu cihazdan cihaza farklılık gösterir. Bu bazı telefonlarda 900 karakterken bazılarında 1200-1300 karaktere kadar çıkabilir.
MMS yoluyla resim, ses ya da video gönderiminde boyut kısıtlaması var mı?
Active
Turkcell MMS'le, 500 KB'ye kadar olan video, resim veya ses dosyalarını gönderebilirsiniz. Telefonunuzun desteklediği MMS boyutu cihazınızın teknik özelliğine göre değişir. Turkcell MMS sistemleri en fazla 500 KB’ye kadar destek verir.
Bir kerede kaç kişiye MMS gönderebilirim?
Active
Bir kerede en fazla 20 farklı numaraya MMS gönderebilirsiniz. Eğer bir MMS’i bir kerede 20’den fazla kişiye göndermek isterseniz sistem tarafından “Alıcı adedi en çok 20 olabilir” şeklinde bir uyarı mesajı alırsınız.
Telefonumdan e-posta adresine MMS gönderebilmek için yapmam gereken ayarlar nelerdir?
Active
Bir e-posta adresine MMS göndermek için yine mutlaka MMS ayarlarınızın yapılmış olması gerekiyor. Bu kez “alıcı” kısmına telefon numarası yazmak yerine o kişinin (MMS göndermek istediğiniz kişinin) e-posta adresini yazıp gönderdiğiniz zaman, e-posta hesabına MMS göndermiş olursunuz.
Nasıl iptal ederim?
Active
Turkcell MMS abonelik gerektirmediği için iptal edilebilen bir servis değildir.
Kapat
Yardım ister misiniz?