Kurumsal Siteye Git

Paycell

Paycell’i kimler kullanılabilir?
Active

Paycell’i operatör bağımsız tüm müşteriler kullanabilir, Turkcell müşterisi olmak zorunlu değildir.

Paycell’e nasıl kayıt olurum?
Active

Paycell’e cep telefonu numarası ve güncel e-posta adresi girerek kayıt olursun.

Paycell Mobil Uygulamasını hangi platformlarda kullanabilirim?
Active

iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanabilirsin.

E-posta adresimi hatalı girdim, nasıl güncellerim?
Active

Paycell’e kayıt esnasında e-posta adresini hatalı girmen durumunda, 0850 622 60 60 Paycell Çağrı Merkezi aracılığıyla güncelleyebilirsin.
Paycell’e kayıt işlemini tamamlandıktan sonra e-posta adresini değiştirmek istersen Hesap Yönetimi, Kişisel Bilgiler menüsünden e-posta adresini istediğin zaman değiştirebilirsin ancak Paycell’i kullanmaya devam edebilmek için güncel e-posta adresini doğrulaman gerekmektedir.

Paycell şifremi unuttum, yeni şifre nasıl belirlerim?
Active

Şifre giriş ekranında yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıklaman yeterlidir. Paycell’de kayıtlı e-posta adresine şifre sıfırlama linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak yeni şifreni belirleyebilirsin.

Paycell’e kart nasıl eklerim?
Active

Ana Sayfa’da sağ üst köşede yer alan ikona tıklayarak Hesap Yönetimi menüsüne erişebilir, buradan “Ödeme Yönetimi Ekle” seçeneğine tıklayarak yurt içi kredi kartlarınızı ekleyebilirsiniz. Kredi kartların 3D doğrulama yapılarak kaydedilecektir.

Paycell’e hangi kartları ekleyebilirim?
Active

Türkiye’den alınan Visa, Master Card ve Troy markalı kredi ve banka kartları saklanabilir.

Paycell’in kart verilerimi güvenli bir ortamda saklandığından nasıl emin olabilirim?
Active

Paycell kart verilerini PCI-DSS güvenlik sertifikalı bir altyapı ile saklanmaktadır. Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services, JCB International gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

Paycell’e eklediğim kartlarım için şifre belirlemem gerekir mi?
Active

Paycell için şifre zorunluluğu yoktur. Ancak, Paycell anlaşmalı bazı firma/işyerleri ödeme esnasında şifre talep ettiği için bu firmalar adına kayıt esnasında şifre belirleme adımı eklenmiştir.

Paycell nerelerde geçerli?
Active

Paycell logosunu gördüğün anlaşmalı iş yerlerinde, mobil uygulamalarda ve web sitelerinde kullanabilirsin. Paycell ödeme platformu şu anda anlaşmalı SHELL Akaryakıt İstasyonlarında, ZUBİZU mobil uygulamasında, turkcell.com.tr alışverişlerinde ve 532 Çağrı merkezinden kullanılmaktadır.

Paycell ile ilgili sorularım için nereye başvurmayalım?
Active

Paycell Müşteri Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz; 0850 622 60 60.

Paycell Dijital Operatör Uygulaması'nı nasıl kapatabilirim?
Active

Paycell’in sunduğu ödeme kolaylığı ve diğer birçok hizmetten artık faydalanmak istemiyorsan 0850 622 60 60 Paycell Çağrı Merkezi aracılığıyla Paycell hesabını kapatabilirsin.

Paycell ile Shell’de mobil ödeme nedir?
Active

Paycell ile anlaşmalı Shell istasyonlarında aracından inmeden, cep telefonunda yüklü Paycell Mobil Uygulaması ile onay vererek ödemeni hızlı ve kolayca yapabilirsin. Yakıt tutarı kayıtlı kredi kartına yansıtılacaktır.

Paycell ile Shell’de mobil ödemeyi nasıl kullanabilirim?
Active
  • Paycell Mobil Uygulaması üzerindeki, “Hesap Yönetimi > Akaryakıt Ödeme Ayarları” adımından mobil ödemeyi kullanmak istediğin plaka bilgisini ve yine “Hesap Yönetimi” adımından kredi kartı bilgilerini kaydederek hemen kullanmaya başlayabilirsin.
  • Bilgilerini girdikten sonra, anlaşmalı Shell istasyonlarında aracından inmeden, cep telefonunda yüklü Paycell Mobil Uygulaması’na gelecek bildirime onay vererek ödeme işlemini yapabilirsin. Yakıt tutarı kayıtlı kredi kartına yansıtılacaktır.
  • Aylık işlem limiti 600 TL’dir. Limit her ayın başında yenilenir.
Paycell ile mobil ödeme hangi Shell istasyonlarında geçerlidir?
Active

Paycell Mobil Ödeme Servisinden faydalanabileceğin Shell istasyonlarına buradan ulaşabilirsin.

Paycell ile Shell’de mobil ödemeyi nasıl iptal ederim?
Active

Paycell Mobil Uygulaması üzerindeki, “Hesap Yönetimi > Akaryakıt Ödeme Ayarları” adımından kayıtlı plakanı silerek iptal edebilirsin.

Kapat
Yardım ister misiniz?