Kurumsal Siteye Git

Sekreter

Sekreter

“Ya biri ararsa ve meşgulsem, cevap veremiyorsam ya da ulaşılamıyorsam!” demeyin. Turkcell Sekreter sizin yerinize kaydeder.

2,50 TL

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?
 • Sekreter yazıp 2200'a ücretsiz göndererek, servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Ayrıca, telefonunuzun ‘Yönlendirme’ menüsünden, hattınızın hangi durumda (meşgul, cevapsız ya da tüm aramalar) servise geçmesini istiyorsanız o durumu seçip, seçiminizi yaptıktan sonra numara bölümüne +90 532 753 31 11 girerek Sekreter Servisi'ni kullanabilirsiniz.
 • Telesekreter Servisi tüm abonelerimizin kullanımına açıktır.
Servis Detayları

 • Sekreter Servisi ile telefonda başkasıyla konuşurken ya da telefonunuza cevap veremediğinizde, ulaşılamaz olduğunuzda, sizi arayan kişiler size sesli mesaj bırakabilirler. Sekreter Servisi, özel bir sekreter gibi sizi arayan kişilerin mesajlarını kaydeder. Yapmanız gereken şey; Turkcell kullanıcılarından gelen sesli mesajlar için 7532'yi, Turkcell harici operatör kullanıcılarından gelen sesli mesajlar için 7530'u arayıp size bırakılan mesajları dinlemek.
 • Telefonunuz ulaşılmaz olduğunda, 30 saniye boyunca cevap vermediğinizde, meşgulken çağrılar otomatik olarak Sekreter servisine yönlendirilmektedir.
 • Abone tarafından +90 532 753 31 11 numarasına Sekreter yönlendirmesi yapılmışsa yurt dışındayken sadece kullanıcının cihazını kapaması halinde kullanıcıya sekreter mesajı bırakılabilir. Bunun haricinde hiçbir durumda yurt dışındayken kullanıcıya Sekreter mesajı bırakılamaz.
 • Dileyen bireysel Turkcell kullanıcıları UpCall uygulaması içerisinden Sekreter mesaj bırakma ayarını kapatarak kendisinin bir başka Turkcell kullanıcısına sesli mesaj bırakmasını engelleyebilir. Profil, Ayarlar, Arama Ayarları, Sekreter Ayarları sekmesinden Sekreter mesajı bırakma tercihinizi değiştirebilirsiniz. iOS ve Android marketlerden uygulamanın güncel sürümünü kullanan bireysel kullanıcılar bu özellikten faydalanabilirler. (iOS 5.25 ve üzeri, Android 5.26 ve üzeri versiyonlar) Ek olarak bayiden sesli mesaj bırakma ayarı değiştirilebilir.
Ücretlendirme

 • Turkcell kullanıcısı olarak bir başka Turkcell'liye Sekreter Servisi ile mesaj bırakırken kendi tarifenizden ücretlendirilirsiniz, ek olarak hizmet bedeli 2,50 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız​.
 • Size Turkcell kullanıcısından bırakılan mesajları dinlemek için 7532’yi aramak ücretsizdir. Turkcell harici kullanıcılardan bırakılan mesajları dinlemek için 7530'u aramak ücretlidir. Yeni mesajlarınızı dinlemek için servis ücreti 7530'u arama başına 1,90 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Eski mesajlarınızı ise ücretsiz dinleyebilirsiniz. Diğer operatör kullanıcılarının sesli mesaj bırakmaları durumunda ek olarak hizmet bedeli bulunmamaktadır. ​ 

Nasıl İptal Ederim?

IPTAL SEKRETER yazıp 2200'a göndererek veya Dijital Operatör Uygulaması "Ayarlarım"-"Çağrı Ayarlarım" bölümünden iptal edebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi
 • Turkcell'liler tarafından bırakılan mesajlarınızı 7532'yi, diğer operatör kullanıcılarından bırakılan mesajlarınızı 7530'u arayarak dinleyebilirsiniz. Kimin, hangi gün ve saatte aradığını öğrenebilirsiniz.
 • Sekreter Servisi'ne yönlendirme yaptığınızda gönderilen "mesajınız var" uyarısı için ücret ödemezsiniz.
 • Yurt dışından 7532 veya 7530’u arayıp mesajlarınızı dinlediğinizde yurt dışında geçerli paket / tarifeniz varsa ücretlendirme bu paket / tarife üzerinden yapılır. Eğer yurt dışında geçerli paket / tarifeniz yok ise bulunduğunuz ülkenin yurt dışı tarifesi üzerinden ücretlendirilir. 
 • Kıbrıs'dan 7532 aramalarında, yönlendirme ücreti alınmaktadır.
 • Sekreter 65+ Kampanyası kapsamında, 13 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında bırakılan Sekreter mesajlarında geçerli olacak şekilde hat sahibi doğum tarihi 1 Ocak 1955 ve öncesi olan bireysel abonelerin faturalı hatlar için fatura dönemi içerisinde, faturasız hatlar için ise takvim ayı içerisinde 4 adet üzerinde bırakılan mesajlar için 2,50 TL servis hizmet bedeli ücretsiz olacaktır. Şirketimizce kampanya şartlarında değişiklik yapılabilir.
 • 7 Şubat 2020 - 20 Ocak 2022 tarihleri arasında bırakılan Sekreter mesajlarında geçerli olacak şekilde faturalı hatlar için fatura dönemi içerisinde, faturasız hatlar için ise takvim ayı içerisinde 30 adet üzerinde bırakılan mesajlar ücretsizdir.
Sıkça Sorulan Sorular
Kapat
Yardım ister misiniz?