Kurumsal Siteye Git

Paycell Mobil Ödeme

Paycell Mobil Ödeme

Paycell Mobil Ödeme, hattınızla Mobil Ödeme anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal veya hizmetin bedelini nakit ya da kart kullanmadan, Turkcell faturanıza yansıtarak ya da TL bakiyenizi kullanarak hızlıca ödeme yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir.

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?
Dijital kanal deneyimleri anlaşmalı üye işyeri web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinden gerçekleşmektedir. Anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı internet sitesi üzerinden ödeme aşamasında telefon numarası girişiyle, aboneye gelen SMS’e “EVET” yanıtının verilmesiyle ya da aboneye ulaşan “Tek Kullanımlık Şifre” girişi ile işlem yapılabilir. Buna ek olarak anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı mobil uygulama ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinde onay adımları takip edilerek işlem yapılabilir.
 
Fiziksel kanal (mağaza içi) deneyimleri anlaşmalı üye işyerlerine ait mağazalarda Paycell Mobil Uygulama ya da anlaşmalı üye işyeri uygulaması içinden QR okumak ya da okutmak yöntemleri ile Paycell anlaşmalı üye işyerlerinde işlem yapılabilir.
 
Detaylı bilgi ve deneyim için https://paycell.com.tr/ sitesini ziyaret edebilir, Apple ve Google gibi uygulama marketlerden Paycell uygulamasını indirebilir ya da 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
Servis Detayları

Paycell Mobil Ödeme ile App Store, Google Play, N11, Kahve Dünyası, Burger Kıng, Pubg, Facebook ve Joygame gibi binlerce üye iş yerinde güvenli ve kolay alışveriş yapabilirsiniz.

Paycell Mobil Ödeme servislerine ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Paycell Mobil Ödeme hizmeti Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş tarafından verilmektedir.

Ücretlendirme

Paycell Mobil Ödeme 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 6,99 TL; Premium kullanım için ise 8,99 TL'dir. Premium servislerin kullanımı durumunda üyeliğiniz otomatik olarak Premium olarak güncellenecek ve daha önce standart üyelik tipi için üyelik ücreti alındı ise ilgili periyot için yalnız 2 TL’lik fark ücreti alınacaktır. Turkcell faturanıza yansıyan alışveriş tutarınız üzerinden ayrıca ÖİV alınmayacaktır. ​
Premium Servisler; N11, Tab Gıda (Burger king), Facebook Reklam gibi. Fiziksel ve OTP kategoriden geçen tüm servisler Premium’dur. Premium servisten işlem yapan abonelere üyelik bedelinin​ premium olarak alındığında dair sms gönderilir.

Müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerine TÖHAŞ tarafından aracılık edilmesi halinde mobil ödeme kullanan müşterilerden işlem ücreti olarak her bir kredi başına akıllı telefondan 29,99 TL, aksesuardan 17 TL, tablet ve PC den 13 TL ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece aylık olarak 2,99 TL üyelik ücreti alınmaktadır.

Kurumsal Müşteri Kredi Geri Ödemeleri için; Kurumsal müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerinde, Paycell ile mobil ödeme kullanan kurumsal müşterilerden 3 ayda bir tek bir işlem ücreti alınmaktadır. Her 3 kategorideki cihazlara (Akıllı Telefon, Aksesuar, Tablet/PC) ilişkin kredi kullanımının yapıldığı durumda geri ödemelerde Paycell tarafından alınacak işlem ücreti, en yüksek işlem ücretine denk gelen cihaz üzerinden hesaplanmaktadır. Kurumsal müşteri tarafından kullanılan kredilerin geri ödemelerinin, Paycell vasıtasıyla 6493 s. Kanun'un 12. 1 (d) maddesi kapsamında mobil ödeme hizmeti ile gerçekleştirilmesi halinde aşağıdaki işlem ücretleri uygulanır: Akıllı telefon: 29,99 TL Aksesuar: 17 TL, Tablet ve PC: 13 TL’dir.

Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını mobil ödeme ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir. 

Yansıtılacak geç tahsilat bedeli;
0-30 gün gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için 8,99 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda 15,99 TL
30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için 15,99 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda 19​​,99 TL

MOBILODEME LIMIT yazıp 2222’ye göndererek kalan mobil ödeme limit bilginizi öğrenebilirsiniz. Limitler üye iş yerine göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için: 0850 622 60 60 Paycell Ödeme Hizmetleri MH’lerini arayabilirsiniz.

Abonelik yaşı 90 günün altında olan Bireysel faturalı hatlar için aylık limit 7​0​ TL'dir. Kurumsal hatlar için bu durum ​geçerli değildir. Kurumsal hatlarda limiti şirket yetkisi belirler.

**1 Mayıs 2017 itibarıyla kısa mesaj ile ödeme onayı verdiğiniz kurgularda, işlemin başarılı olması durumunda 0,5 TL SMS ücreti alınır.​

LİMİT BİLGİLERİ


Kategoriler​Aylık Limit (TL)
Tekil İşlem Limiti (TL)Faturasız Hatlar için ​Aylık Limit​


​Dijital İçerik / Hizmet / Servis
4000 ​ TL​
600 TL750 TL
Fiziksel Ürün ve Hizmetler​4000  TL​600 TL750​ TL

300 TL

200 -1100 TL

150-350 TL


Nasıl İptal Ederim?
Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için (Bireysel Hat Müşterileri) 0850 622 60 60 numaralı Paycell Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.
Kurumsal hat sahipleri şirket yetkilisine başvurabilir. Şirket yetkilisi tarafından hat mobil ödemeye kapatılabilir. 
Sıkça Sorulan Sorular
Kapat
Yardım ister misiniz?