Kurumsal Siteye Git

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall ile yepyeni bir arama deneyimi sizi bekliyor

Artık tanımadığınız numara kalmayacak!

Rehberinizde kayıtlı olmasa da numaranın kime ait olduğunu telefonunuz çalarken görebilirsiniz.Kayıtlı olmayan bir numara aradığında bu numara kimin diye düşünmenize gerek yok.UpCall'la bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz

Artık Eğlenceli Arama Zamanı

Aramalarınıza resim ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğleneceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Telefon rehberiniz sadece kayıtlı numaralardan ibaret değil

Tanımadığınız numarayı yazıp numaradan isim sorgulama yaparak kime ait olduğunu öğrenebilir ya da numarasını bilmediğiniz kişinin isim ve soyismini yazıp isimden numara sorgulayabilirsiniz.Ulaşmak istediğiniz mekanın ismini yazıp tek tıkla arayabilirsiniz

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?

Uygulamayı AppStore ve Google Play'den indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200’a ücretsiz gönderip gelen linke tıklayarak da uygulamayı indirebilirsiniz.

Turkcell internet bağlantısı ile uygulamayı indirdiyseniz numaranızı otomatik algılayacaktır; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eğer kablosuz ağ ile indirdiyseniz cebinize gelen şifreyi uygulamaya girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Servis Detayları

 • UpCall'dan 21-27 Aralık haftasında resimli arama yapanlar saatlik 1GB kazanıyor. Detaylar için tıklayın.
 • UpCall uygulamasında her ay 3 adet başarılı bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz; yani isimden numara ya da numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Eğer 3 adetten fazla numara sorgulamak isterseniz DOLU yazıp 2200'a göndererek ayda 2,99 TL'ye UpCall Dolu Dolu paketine üye olabilir, ayda 500 adet bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz. Üstelik 21-27 Aralık haftasında UpCall Dolu Dolu paketine üye olanlar günlük 1GB kazanıyor. Detaylar için tıklayın
 • UpCall Dolu Dolu paketi sayesinde UpCall uygulamasını reklamsız da kullanabilirsiniz.
 • UpCall uygulaması ile tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Uygulamayı indirince mevcutta üyeyseniz KimAramış, KimAramış Ekstra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor ve ŞimdiAra servis bildirimleri artık SMS yerine uygulama bildirimi olarak cebinize gönderilmeye başlar. Dilerseniz uygulamanın içindeki "ayarlar "bölümünden ayar yaparak bildirimleri hem SMS hem de uygulama bildirimleri olarak alabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden sizi arayan kişilerin isim bilgisini görebilmeniz için, arayan Turkcell abonesi ise Turkcell rehberde, diğer operatör abonesi ise Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veritabanında olması gerekmektedir. Diğer operatör aboneleri için Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş'den sorgulama yapılmaktadır.

Ücretlendirme

 • UpCall uygulamasını indirmek ücretsizdir.
 • UpCall'da ayda 500 adet bilinmeyen numara sorgulaması yapmak ve UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilmek için UpCall Dolu Dolu paketine vergiler dahil ayda 2,99 TL'ye üye olabilirsiniz. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. 
 • Uygulama üzerinden başlattığınız aramalar varsa paketinizden yoksa standart ses tarifenizden ücretlendirilir. Grup arama yaparsanız, gruptaki her bir numarayı ayrı ayrı aramış gibi ücretlendirilirsiniz.
 • Uygulamadaki özelliklerden faydalanabilmeniz için (arayanı gösterme, konu ve resim ekleme,bilinmeyen numara sorgulama, rahatsız eden numaralardan haberdar olma, vb..) internet bağlantınızın olması gerekmektedir ve varsa internet paketinizden yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 • ​​​UpCall'da yer alan statune servisinin ücreti vergiler dahil haftalık 3TL'dir. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. ​
Nasıl İptal Ederim?

UpCall uygulamasını indirmek için abonelik gerekmemektedir. Dilerseniz uygulama içinden Hesabım Sil diyerek uygulama hesabınızı silebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

UpCall’da neler var?

 • Sizi arayan kim görebilirsiniz: Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında, daha telefonunuz çalarken numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikten faydalanmak için sizi arayan kişinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.
 • Bilmediğiniz numaraları bulup arayabilirsiniz: Ayda 3 adet ücretsiz olarak başarılı bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz, yani isimden numara ya da numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Ayda 500 adet başarılı bilinmeyen numara sorgulaması için UpCall Dolu Dolu paketine, DOLU yazıp 2200'a göndererek, ayda 1,99 TL'ye üye olabilirsiniz. Ütselik bu paket ile UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilirsiniz.
 • Rahatsız edilmek istemediğinizde size ulaşılamamasını sağlayabilirsiniz: Rahatsız etme özelliği ile telefonunuz açıkken, sizi arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyar, sizi ise hangi numara ne zaman aramış takip edebilirsiniz.
 • Resim ve Emocan ekleyerek aramalarınıza eğlence katabilirsiniz: Aramanıza dilediğiniz resmi ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Üstelik arama nedeninizi daha ararken iletebilirsiniz.
 • Grup arama yapabilirsiniz: Bir grup oluşturabilir, tek tıkla gruptaki herkesi aynı anda arayabilir, hep birlikte sohbet edebilirsiniz. Üstelik aradığınız kişilerde uygulama yüklü olmasına gerek yok ve diğer operatör abonesi de olabilirler.
 • Sizi rahatsız edecek numaralardan önceden haberdar olabilirsiniz: Daha telefonunuz çalarken sizi rahatsız edebilecek numaralar ile ilgili çıkan uyarı sayesinde önceden haberdar olabilir, dilerseniz çağrıyı cevaplamayabilirsiniz.
 • Sizi arayanlara telefonu neden açamadığınızı iletebilirsiniz: UpCall Statune servisine abone olarak telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan, arayanlara neden açamadığınızı iletebilir, seçtiğiniz ton ile toplantıda, tatilde, sinemada olduğunuzu haber verebilirsiniz. Bunun için UpCall Statune servisine üyelik gerekmektedir. UpCall içinden size özel teklifler bölümünden haftalık 3 TL'ye servise üye olabilirsiniz. Hem de 6 hafta boyunca günlük geçerli 500MB hediyesinden de faydalanabilirsiniz.
 • Tüm Aramalarınızı Tek Ekrandan Yönetebilirsiniz: Telefonunuzun arama ekranından çok daha fazlası bu uygulamada. Tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.
  • Arama kayıtlarınızdan sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, sizi kapalıyken ya da meşgulken arayanları da takip edebilir, ulaşmak istediğiniz kişiler telefonlarını açtığında ya da konuşmalarını bitirdiğinde de arama kayıtlarınızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Ek olarak, sizi kapalı ya da meşgulken arayanları bildiren ya da aradığınız kişi meşgulse ya da ulaşılamıyorsa telefonunu açtığını ya da konuşmasını bitirdiğini size haber veren Turkcell çağrı servislerinin bildirimlerini, uygulama bildirimleri olarak tek bir ekran üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.
 • Acil Numaralara ve Eczanelere kolayca ulaşabilirsiniz: En çok ihtiyacınız olabilecek acil numaralara tek bir ekrandan kolayca ulaşabilir, tek tıkla kolayca arayabilirsiniz. Üstelik size en yakın eczaneleri sorgulayıp yine tek tıkla kolayca arayabilir, harita üzerinde yerlerini ve gidiş rotanızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz: Operatör isim ayarı ile telefon ekranında yer alan operatör isminizi, sevdiklerinizin ismine, en favori film karakterinize veya taraftarı olduğunuz takıma çevirerek kişiselleştirmeniz mümkün!


Sıkça Sorulan Sorular
Tümünü Göster
Kapat
Yardım ister misiniz?