Kurumsal Siteye Git

Yönlendir

Yönlendir servisi nedir?
Active
Telefonunuzun şarjı da bitse o an ulaşılmaz da olsanız; numaranızı başka bir telefona yönlendirerek arayanların size ulaşmasını sağlayan servistir.
Nasıl kullanırım?
Active
Telefonunuza gelen tüm çağrıları;
İnternet sitemizden;
Dijital Operatör Uygulaması'ndan "Ayarlarım" - "Çağrı Ayarlarım" bölümünden,
Cep telefonunuzun menüsünden,
Sabit bir telefon hattına veya başka bir cep telefonu numarasına, “Sekreterim” servisine (7532) “KimAramış” servisine (7585) yönlendirebilirsiniz.
Ne kadar öderim?
Active
Yönlendirme ücreti, hatların tarifelerinden bağımsız olarak ücretlendirilmektedir. Gelen her arama başına KDV, ÖİV dahil 4 TL ücret ödersiniz. Detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

nlendirme şekliA abonesi B abonesi A abonesi nasıl ücretlenir?B abonesi nasıl ücretlenir?
Koşulsuz
Yurt içindeYurt içindeGelen arama başına 4 TL ücretlenir.Ücretlenmez
Koşulsuz Yurt içindeYurt dışındaGelen arama başına 4 TL ücretlenir.Çağrının süresi kadar yurt dışında aranma ücretinden ücretlenir. Varsa paketinden faydalanır.
Koşullu
Yurt içindeYurt içindeGelen arama başına 4 TL ücretlenir.Ücretlenmez
KoşulluYurt içindeYurt dışındaGelen arama başına 4 TL ücretlenir.Çağrının süresi kadar yurt dışında aranma ücretinden ücretlenir. Varsa paketinden faydalanır.
KoşulsuzYurt dışında Yurt içindeGelen arama başına 4 TL ücretlenir.
Ücretlenmez
KoşulsuzYurt dışında Yurt dışındaGelen arama başına 4 TL ücretlenir.Çağrının süresi kadar yurt dışında aranma ücretinden ücretlenir. Varsa paketinden faydalanır.
KoşulluYurt dışında Yurt içindeAramanın süresi kadar hem yurt dışı aranma hem de yurt dışı arama ücretinden ücretlenir. Paketi varsa paketten faydalanır.Ücretlenmez
KoşulluYurt dışında Yurt dışındaAramanın süresi kadar hem yurt dışı aranma hem de yurt dışı arama ücretinden ücretlenir. Paketi varsa paketten faydalanır.Çağrının süresi kadar yurt dışında aranma ücretinden ücretlenir. Varsa paketinden faydalanır.


*Koşulsuz Yönlendirme: Her durumda yönlendirme.
**Koşullu Yönlendirme: Meşgulken ya da cevapsızken ya da ulaşılamıyorken yönlendirme.


Yurt içinde Turkcell hattınızdan, 0561 veya 0516 ile başlayan 61’CELL’li veya Bursa Mobile'li numaranıza yaptığınız yönlendirmeler ücretsizdir.

61’CELL’li veya Bursa Mobile'li numaralara yapılan yönlendirmeler için yurt dışı kullanım ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;


Eğer mevcutta kullandığınız Turkcell hattı ile yurt içindeyseniz, yönlendirme yaptığınız 61CELL veya Bursa Mobile numarası yurt dışında ise, yurt içindeki Turkcell hattınız için yönlendirme ücreti ödemezsiniz, 61CELL veya Bursa Mobile hattınız için aramanın süresi kadar yurt dışından aranma ücreti ile ücretlendirilirsiniz; varsa paketinizden düşer.

Eğer mevcutta kullandığınız Turkcell hattı ile yurt dışındaysanız ve 61’CELL’li veya Bursa Mobile'li numaranıza koşulsuz (her durumda) yönlendirmeniz varsa, mevcut hattınız ile yönlendirme servisinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Bu durumda yönlendirme yapılan 61CELL’li veya Bursa Mobile'li hattınız ile yurt içindeyseniz ücret ödemezsiniz, yurt dışında iseniz konuşmanın süresi kadar yurt dışından aranma ücreti ile ücretlendirilirsiniz; varsa paketinizden düşer.

Eğer mevcutta kullandığınız Turkcell hattı ile yurt dışındaysanız ve 61’CELL’li veya Bursa Mobile'li numaranıza koşullu durumda (meşgulken, ulaşılamıyorken ya da cevapsız çağrılar için) yönlendirmeniz varsa, mevcut hattınız için aramanın süresi kadar hem yurt dışı aranma hem de yurt dışı arama ücreti ile ücretlendirilirsiniz varsa paketinizden düşer. Bu durumda yönlendirme yapılan 61CELL’li veya Bursa Mobile'li hattınız ile yurt içindeyseniz yönlendirme servisi için ücret ödemezsiniz, yurt dışında iseniz konuşmanın süresi kadar yurt dışından aranma ücreti ile ücretlendirilirsiniz; varsa paketinizden düşer.
Kimler kullanabilir?
Active
Yönlendir servisinden Bireysel Turkcell Rahat tarifede bulunan müşteriler haricinde tüm Turkcell’liler yararlanabilir.
Turkcell Yönlendir servisinden yurt dışında da yararlanabilir miyim?
Active
Yönlendirme servisinden yurt dışında da yararlanabilirsiniz.
A hattı yurt dışında ise ve B hattına koşulsuz yönlendirme yaptıysa nasıl ücretlendirme olur?
Active

A hattı çağrı başına 4 TL yönlendirme servis ücreti öder. B hattı ise yurt içindeyse ücret ödemez. B hattı yurt dışında ise çağrı süresi kadar yurt dışında aranma ile ücretlendirilir.

A hattı yurt içindeyse B ye yönlendirme yaptığında nasıl ücretlendilir?
Active
A hattı numarası yurt içindeyse , yönlendirme tipinden bağımsız olarak A numarası çağrı başına 4 TL yönlendirme servis ücreti öder. B hattı yurt içindeyse ücret ödemez. B hattı yurt dışındaysa, çağrı süresi kadar yurt dışında aranma ile ücretlendirilir.
A hattı yurt dışında ise ve B hattına meşgulde, ulaşılamıyor durumda, cevaplamadığım durumda yönlendirme yaptıysa nasıl ücretlendirme olur?
Active

A hattı çağrı süresi kadar yurt dışında aranma ile ücretlendirilir. Ek olarak, yurt dışında bulunduğu ülkeye göre, arama ücreti ile ücretlendirilir. B hattı ise yurt içindeyse ücret ödemez. Yurt dışında ise yurt dışında aranma ile ücretlendirilir.

Nasıl iptal ederim?
Active
Yönlendirmenizi iptal etmek çok kolay;
# # 002 # arama tuşu veya sadece ##yönlendirme tipi kodu # arama tuşunu tuşlayabilir;
Dijital Operatör Uygulaması "Ayarlarım"-"Çağrı Ayarlarım" bölümünden iptal edebilirsiniz.
Başka bir numaradan yapılan yönlendirme nasıl iptal edilir?
Active

Hattınıza istemediğiniz bir numaradan yönlendirme yapılmışsa yönlendirme iptali için Müşteri Hizmetleri'ni arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gelen bir yönlendirilmiş çağrıda arayan kişiye numaramın gösterilmesini engelleyebilir miyim?
Active

Konu hakkında Müşteri Hizmetleri'ni arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
Active

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Kapat
Yardım ister misiniz?