Kurumsal Siteye Git

Dünyanın en hızlı 3G teknolojisi Turkcell'de

Turkcell’den, internet teknolojisinde bir büyük yenilik daha. Dünyanın en hızlı 3G’sini sunan Üç Taşıyıcılı internet teknolojisi Turkcell ile Türkiye’nin 81 ilinde...
Birlikte her gün daha iyiye

DUYURU

Üç Taşıyıcılı İnternet Teknolojisi nedir?

Üç taşıyıcılı internet teknolojisi, şebekeye herhangi bir taşıyıcıdan erişen bir kullanıcıya diğer taşıyıcılardaki mevcut kaynakları daha verimli kullanma imkânı tanıyor. Bu şekilde, aynı anda üç farklı taşıyıcının kullanılmasıyla; 63,3 Mbps’e varan hızlarda veri indirme imkanı sağlanıyor.

Üç Taşıyıcılı İnternet Teknolojisi’nden faydalanmak için ne yapmam gerekli?

Bu hizmetten faydalanılabilmesi için üç taşıyıcı destekleyen 3G baz istasyonlarından servis alınması ve üç taşıyıcı destekleyen cihaz kullanılması gerekmektedir. Bu teknolojiyi destekleyen cihazlar tek taşıyıcılı cihazlara göre üç kata kadar daha yüksek internet hız sağlayabilmektedir. Üç Taşıyıcılı İnternet Teknolojisini destekleyen Turkcell T50 pek yakında Turkcell’de satışa sunulacaktır.

Turkcell 3G şebekesi 81 ilde belirli baz istasyonlarında Üç Taşıyıcılı İnternet teknolojisini desteklemeye başlamıştır. Kullanıcının aldığı hız, hizmet alınan baz istasyonuna, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna ve baz istasyonundan uzaklığına göre değişim gösterebilir.

Nasıl ücretlendirilirim?

Siz değerli müşterilerimiz, geliştirdiğimiz bu teknoloji için ayrıca ekstra bir ücret ödemezsiniz.