Kurumsal Siteye Git

“Geleceği Yazanlar”a yazılımcılardan ilgi büyük

Turkcell’in yaklaşık dört ay önce hayata geçirdiği “Geleceği Yazanlar” mobil uygulama geliştirme platformuna ilgi büyük oldu.


TURKCELL AKADEMI
Turkcell’in yaklaşık dört ay önce hayata geçirdiği “Geleceği Yazanlar” mobil uygulama geliştirme platformuna ilgi büyük oldu. Türkiye’nin genç nüfusunun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesi ve dünyada her geçen gün büyüyen mobil yazılım geliştirme pazarında etkin bir oyuncu haline gelmesini hedefleyen projeye daha şimdiden 10.000’den fazla yazılımcı dahil oldu. Eğitim, gelişim, danışmanlık imkanlarının sunulduğu projenin sitesinden eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayan 1.700 kişi ise mobil yazılım konusunda başarı belgesi aldı.

Turkcell, ülkemizin bilişim sektöründeki potansiyelini harekete geçirmeyi hedeflediği eğitim, gelişim ve koçluk imkanlarının yanı sıra Turkcell ekosistemine dâhil olma fırsatı sunan mobil uygulama geliştirme platformu “Geleceği Yazanlar" ile 4 ayda 10.000’den fazla kişiye ulaştı.

Türkiye’nin mobil yazılım geliştirme konusunda öncü ülke haline gelmesi hedefiyle yola çıkılan projede bugüne kadar üyeler tarafından 1700 başarı belgesi alındı. Ayrıca www.turkcell.com.tr/gelecegiyazanlar portalı 1,9 milyon sayfa görüntülenmesi ile yoğun ilgi görüyor.

Eğitim, gelişim ve koçluk imkânlarının sunulduğu projede ayrıca ortaya çıkacak başarılı mobil yazılımların çeşitli iş modelleri ile hayata geçirilmesi imkânı, 200'ün üzerinde Turkcell iş ortağında istihdam ve Turkcell ile iş ortaklığı fırsatları da sunulmakta.

“Geleceği Yazanlar”; 1.600 sayfa eğitim dokümanı, 15.000 satır kod, örnek uygulamalar ve eğitim videoları ile Türkiye’de mobil yazılım geliştirmeye ilgi duyanların buluşma noktası olmaya aday. 1 yıl kadar süren hazırlık aşaması sırasında platformun tüm içeriği akademisyenler ve tecrübeli mobil yazılım geliştiricilerin gözetiminde oluşturuldu. Platform üzerinden eğitim alan gençler, Android, iOS ve Windows Phone gibi milyonlara hitap eden platformlara yönelik mobil yazılımlar geliştirebiliyor.

Eğitim süreci boyunca yazılımcılara, mobil yazılım geliştirme alanında öne çıkan profesyoneller tarafından danışmanlık desteği veriliyor. “Geleceği Yazanlar”dan “Başarı Belgesi” alan, kendi mobil yazılımlarını geliştirebilen kişilere, hem Turkcell Grup hem de iş ortaklarının oluşturduğu dev ekosistem dâhilinde kariyer fırsatlarında öncelik sunulacak. Yenilikçi bireysel ve kurumsal mobil uygulama yazılımları geliştiren girişimciler, Turkcell’in iş ortaklığı ekosisteminde yer alma fırsatı yakalayabilecek. Ayrıca proje kapsamında gençlerin geliştirdiği mobil yazılımlar; Turkcell’in uygulama mağazası T-Market üzerinden de kullanıcıların beğenisine sunulacak ve ticarileşme şansı elde edecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.