Kurumsal Siteye Git

Kontörden TL’ye Geçiş

​Tüm mobil operatörler, 1 Nisan 2010 itibari ile kontör yerine tamamen TL’ye dayalı ücretlendirme sistemi ile hizmet vermeye başladı. Tarifelerde, kampanyalarda ve reklamlarda, bu değişiklik sonrasında kontör yerine TL kullanmaya başladık.


DUYURU
Tüm mobil operatörler, 1 Nisan 2010 itibari ile kontör yerine tamamen TL’ye dayalı ücretlendirme sistemi ile hizmet vermeye başladı. Tarifelerde, kampanyalarda ve reklamlarda, bu değişiklik sonrasında kontör yerine TL kullanmaya başladık.

Kontör TL ile İlgili Merak Ettikleriniz.

Hayatımda ne değişti?

Öncelikle artık hesabınızı daha rahat bileceksiniz. HazırKartlı müşterilerimiz kalan kontör bilgilerini her kullanım sonrası ekranlarında görebiliyordu. Kontörden TL’ye geçiş sonrasında Turkcell’de sadece kalan TL bilgisini değil, harcadığınız tutarı da görebileceksiniz. Böylece harcamalarınızı daha da rahatlıkla takip edebilecek ve hesabınızı bileceksiniz.

Tarifem, kampanyam ve diğer üyeliğim olan servisler aynen devam edecek mi?

Tarife ve kampanyalarla ilgili avantajlarınıza ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan aynen devam edebilirsiniz. Tarife değişikliği yapmanıza ya da yeni bir tarife için başvurmanıza gerek yok.

Ben hayatıma kontörle devam etmek istiyorum, bu mümkün mü?

Tüm mobil operatörler, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararına uygun olarak, kontör yerine TL ile ücretlendirme yapacaklar. Dolayısıyla hiçbir hizmetimiz kontör ile devam edemeyecek.

Şimdi nasıl yükleme yapabileceğim?

Mevcutta kontör yükleyebildiğiniz yerlerden TL yükleyebilirsiniz.

Kontör kartı alıp yükleyebilir miyim?

Elinizde bulunan veya yeni aldığınız kontör kartlarını 1 Nisan sonrası yüklediğinizde, geçerli olan TL karşılığı hattınıza yüklenecek. Örneğin 1 Nisan sonrası bayiden 150 kontör kart alırsanız hattınıza 31 TL yüklenir.
Kontörlü sistemde 100 kontör satın alıyordum ve hattıma 100 kontör yükleniyordu, şimdi ne olacak?
Kontör yerine gelen yeni TL kartını satın alarak, bu kartı yükleyebilir ve hattınızda TL bakiyesi olarak görebilirsiniz. Konuştukça, sms attıkça ya da başka bir hizmet ile bu bakiyeden kuruş bazında harcama ve kalan tutarı her hizmet sonrası ekranınızda görebileceksiniz.

TL kartlarının ve tarifelerin fiyatları nedir?

Tüm tarife ve kampanyalarımızın sayfalarında yeni fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Tarife ve kampanya faydaları yine yüklemeye mi bağlı?

Kontörde olduğu gibi yükleme miktarına göre değişen belirli avantajları sizlere sunduk. Daha fazla yüklemeye daha fazla tarife ve kampanya avantajı alabileceksiniz.

Cebimdeki kontörler ne olacak?

31 Mart itibarıyla hattınızda bulunan kontörler 1 Nisan günü hiç değer kaybetmeden hattınıza TL olarak yüklendi.
Hattınızdaki ve kampanyalardan kazandığınız kontörler 20.6 kuruş ile çarpılarak TL’ye çevrilmiş ve hattınıza yüklenmiştir. 20.6 kuruş, 150 kontörün birim fiyatı baz alınarak hesaplanmıştır. 25 ve 50 kontörün birim fiyatı 20,6 kuruşa göre daha yüksek olduğu için, 15 Mart-31 Mart arası 25 kontor yukleyen ve 31 Mart itibarıyla hatlarında kontör bulunan müşterilerimize her 25 kontör yüklemeleri için 1.85TL, 50 kontor yükleyen müşterilerimize ise her 50 kontör yüklemeleri için 1.70 TL ek yükleme yapılmıştır.
Avanskontörden yararlanan müşterilerimizin kontörleri 20 kuruş ile çarpılarak hatlarına yüklenmiştir. Örnek olarak -10 kontoru olan bir müşterimizin hattında bakiye -2 TL olacaktır.
TL ile belirtilecek yeni tarife ve yükleme fiyatlarına KDV ÖİV dahil mi? Ek vergi ödeyecek miyim?
TL ile belirtilen tarife ve kampanya fiyatlarına KDV, ÖİV dahildir, ek vergi ödemeyeceksiniz.

Bana fatura çıkacak mı?

Hayatınıza kontör kullandığınız dönemdeki gibi devam edebileceksiniz.

TL transfer edebilecek miyim?

Belirli limitler dâhilinde transfer yapmaya devam edebileceksiniz.

Avans kontör değişecek mi?

Avans kontörden yararlanabilecek, 6 TL avans kullanabileceksiniz.

Kontör transfere ne oldu?

Geçiş sonrası da Kredi Transfer servisimiz ile mevcut limitler dahilinde TL transfer edebileceksiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Her TL yüklemem sonrasında bana nasıl bir bilgilendirme yapılacak?

Her yüklemeniz sonrasında, hattınıza gönderilecek SMS ile yüklediğiniz miktar ve tarifenize ait yurt içi/yurt dışı Turkcell, diğer operatör ve sabit hatları arama, sms, mms ücretleri hakkında bilgi alabileceksiniz.

Hattımın geçerli olma süreleri ile ilgili bir değişiklik yapılacak mı?

Hiçbir değişiklik yapılmadan eskisi gibi devam edebileceksiniz.

Kalan TL’mi nasıl öğreneceğim?

Her görüşmeniz sonrasında bu bilgi ekranınıza gelecek, ayrıca mevcutta kalan kontörünüzü sorgulayabildiğiniz yerlerden kalan TL bakiyenizi öğrenebileceksiniz.
Cep telefonunuzdan ücretsiz olarak 757 7070 kanalını arayarak Türk Lirası bazlı ücretlendirme sistemi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.