Kurumsal Siteye Git

Turkcell Online İşlem Merkezi Dolandırıcılığıyla İlgili Bilgilendirme

​​Turkcell Online İşlem Merkezi Dolandırıcılığı Bilgilendirmesi: Bilgilerinizin güvende olması Turkcell için çok önemli.


DUYURU

Turkcell Online İşlem Merkezi Dolandırıcılığı Bilgilendirmesi: Bilgilerinizin güvende olması Turkcell için çok önemli.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun Kararı doğrultusunda 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren kontöre dayalı tarifelendirme sistemi yerine tamamen TL'ye dayalı tarifelendirme sistemine geçilmiş ve birim ücret için kontör ifadesi yerine TL ifadesini kullanılmaktadır. Bu nedenle metinde yer alan "kontör" ifadelerinin 1 Nisan tarihinden itibaren, "ön ödemeli hatlara yüklenecek TL"yi ifade etmektedir.

Değerli Turkcell Aboneleri

Son günlerde internet üzerinden yapılan dolandırıcılık yöntemlerinde farklı yollar izlenmektedir. Bunun en son örneklerinden biri de Turkcell’in Online İşlemler kanalının tasarımının aynısını kullanarak abonelerden telefon numarasını ve Web Şifresini isteyerek kendilerine 1000 kontör hediye edileceği vaadinde bulunan http://turkcellnet.blogcu.com/ isimli web sitesi.
Söz konusu site, aynen Turkcell’in web sitesi şeklinde tasarlanmış ve siteye ulaşan abonelerin Turkcell web sitesine ulaştıkları izlenimine kapılmaları için özel olarak hazırlanmıştır. Bu siteyi ziyaret eden aboneler, telefon numaralarını ve Web Şifrelerini yazmaları koşuluyla kendilerine 1000 kontör hediye edileceği bilgisiyle karşılaşmaktadırlar.
Siz değerli müşterilerimizi yukarıda adresi bulunan sitenin Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ile hiçbir ilgisi bulunmadığı; bu sitenin, müşterilerimizin tüm Turkcell bilgilerine ulaşarak bir tür dolandırıcılık gerçekleştirmek amacıyla kurulduğu konusunda uyarmak istiyoruz.

Turkcell’in resmi web sitesi olan www.turkcell.com.tr dışında hiçbir sitede telefon numaranız ve Web Şifreniz gibi gizli bilgilerinizi kullanmamanız konusunda dikkatinizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.