Kurumsal Siteye Git

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

​Turkcell değerlerimizin ve İK uygulamalarımızın temelinde, insana, dolayısıyla çalışanlarımıza verdiğimiz değer yer alır.

  • Turkcell değerlerimizin ve İK uygulamalarımızın temelinde, insana, dolayısıyla çalışanlarımıza verdiğimiz değer yer alır.
  • Turkcell çalışanlarının sağlık, güvenlik ve mutluluğu, stratejik hedeflerimiz olan büyüme, karlılık ve yeni fırsatlar yaratma odağımızın ayrılmaz bir parçasıdır.
  • İletişim ve teknoloji alanında lider olan Turkcell, çalışanının sağlığı ve güvenliği konusunda yasal yükümlülükleri yakından takip ederek hayata geçirir; düzenli olarak denetler ve uygunluğunu kontrol eder.
  • İş sağlığı ve güvenliği konusunda proaktif bir yaklaşım sergileyerek, riskleri önceden tespit eder ve sürekli gelişim bakış açısı ile önleyici faaliyetlerde bulunarak Büyük Turkcell Ekosisteminin mutlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.
Turkcell sağlık ve güvenlik konularında, çalışanlarına verdiği eğitimlerle ayrıca rehberlik etmekte, çalışan katılımının güvenlik kültürü üzerindeki önemi açısından birbirleriyle ve yöneticileriyle sürekli iletişim kurmalarını desteklemektedir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Turkcell Grup bünyesindeki, 50’den fazla çalışanı olan iş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları faaliyet göstermektedir. Kurullar, çalışanları için Sağlık ve Güvenlik konularında karar alıcı rol oynarlar. Kurullar bünyesinde;

Kurullar bünyesinde;
  • İşveren vekili
  • İSG Uzmanı
  • İşyeri hekimi
  • Çalışan temsilcileri yer almaktadır.
Turkcell,6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereklerini temel alarak ‘ Hayata Dair Her Alanda Herkes İçin Sağlık Herkes İçin Güvenlik ‘ sloganını benimsemektedir. Bu kapsamda, çalışanlarının iş hayatına ait süreçlerine ek olarak sosyal yaşamlarındaki süreçleri de dikkate almaktadır. Turkcell’e özgü İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün sürekliliği için tüm kademelerdeki çalışanlarının katılımı ve gerekli kaynakların tahsisi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Hayata Dair…

Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları Ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik’ çe belirtilen “yeni doğum yapmış veya emziren çalışanın işyerlerindeki sağlık ve güvenliğinin sağlanması ve geliştirilmesini destekleyecek önlemlerin alınması” kapsamında çalışan annelerin konforunu ve memnuniyetini arttırmak üzere işyerlerimize süt odaları ve süt makineleri uygulamasını gerçekleştirdik.

Ödül
5-7 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansına iletişim sporu olarak, Çalışma Bakanlığından ödülümüzü aldık.Kongre
26-27 Kasım tarihlerinde Türkiye genelinde saha operasyonlarımızda çözüm ortağımız olan firma iş güvenliği uzmanları, insan kaynakları sorumluları ve Turkcell Grup İşveren vekilleri ile İSG Koordinasyon ve İşbirliği Konferansı düzenleyerek telekomünikasyon sektörünün sağlık ve güvenlik risklerini değerlendirdik. İyi uygulama örnekleri ve güvenlik önlemlerinde standardizasyon konularında hazırlanan teknik sunumlar ile, Turkcell Grup bünyesinde saha operasyonlarının uçtan uça güvenliğini ele aldık.


BENZER İÇERİKLER

Üstün Ses Kalitesi

​​​Üstün ses kalitesi ile müşterilerimizin görüşmelerini gerçekleştirebilmesi için altyapımızda farklı telefon modellerine uygun teknolojinin sunduğu en son teknikleri kullanırız​.

Devamı

İştiraklerimiz ve Bağlı Ortaklıklarımız

Turkcell, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ve bağlı ortaklıkları ile geniş bir coğrafyada iletişim faaliyetlerini sürdürüyor.​​​​

Devamı

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyon ve Misyonumuz

Devamı

Logolarımız

Turkcell ​logolarını aşağıda bulabilirsiniz.​

Devamı

Kurumsal Yönetim

Şirket'in iş ilişkileri, Şirket'in pay sahiplerini temsil eden ve pay sahiplerine karşı sorumlu olan Yönetim Kurulu'nun talimatı altında yönetilir.​

Devamı

İş Sürekliliği Politikası

​Afet veya acil durumlara karşı hazırlıklı olmak için çalışıyoruz.

Devamı

Kalite Politikası

​Süreçlerimizi sürekli iyileştiriyor ve etkin bir kalite yönetim sistemi uyguluyoruz.

Devamı

Yönetim Takımı

Turkcell üst yönetimine ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.​

Devamı

Sanal Mobil Şebeke Operatörü

​Sanal Mobil Operatörlük iş modeli mobil iletişim pazarında oyuncuların bir mobil iletişim operatöründen toptan fiyatla hizmet alıp kendi müşterilerine perakende fiyatlarla mobil iletişim hizmetleri satmasına dayanır​

Devamı

Müşteri Memnuniyet Politikası

​​​Müşteri isteklerini açık, şeffaf, hızlı, ve müşteri odaklı bir şekilde çözüyoruz.​

Devamı