Kurumsal Siteye Git

Göçmenler

Teknoloji sayesinde başka bir ülkede yaşama uyum sağlamak kolaylaşıyor veya bilgiye erişimde engeller ortadan kalkıyor.

“Merhaba Umut” ana dili Arapça olan, uzun ya da kısa süreli Türkiye’de yaşayacak kişilerin Türkçe öğrenmelerini ve Türkiye’deki kamusal hizmetlere erişim, eğitim ve sağlık gibi alanlarda doğru ve faydalı bilgilere hızla erişmelerini hedefleyen bir mobil uygulamadır. Bugüne kadar bir milyonun üstünde indirilme sayısına sahip uygulama tüm operatörlerin müşterilerine ücretsiz hizmet veriyor. Pandemi döneminde Dünya Sağlık Örgütü ve Kızılay’ın sunduğu Covid19’dan korunma ile ilgili içerikleri ülkemizdeki göçmenlere aktarmaya devam eden Merhaba Umut, günlük yaşama dair güncel bilgileri kullanıcılarına ulaştırmayı ve gündeme uygun içeriklerle kullanıcılarına erişmeyi hedeflemektedir.

Merhaba Umut kullanıcılarına Türkçe Öğrenme, Sesli Tercüme, Faydalı Bilgiler, Eğitim ve Haberler başlıkları altında birçok farklı içerik sunuyor.

Tanıtım filmimizi izlemek için tıklayınBENZER İÇERİKLER

Kadınlar

​Kadınların bilgiye eşit erişim olanaklarına sahip olması için projeler geliştiriyor, onların toplumsal hayatta eşit bir şekilde yer almaları için çözümler sunuyoruz.​

Devamı

Engel Tanımayanlar

Turkcell Ailesi olarak ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için toplumun her kesiminin fırsat eşitliğine sahip olmasını önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için somut adımlar atıyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayatın içine daha fazla katmak için “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyoruz. 

Devamı

Çevre

Faaliyetlerimizde değer zincirimiz boyunca çevreyi dikkate alarak, temiz teknolojileri kullanarak ve döngüsel ekonomi bilincini geliştirerek ekolojik çevrenin korunması için yeni ürünler ve projeler gerçekleştiriyoruz.​

Devamı

Çocuklar ve Gençler

​Çocukların online dünyada tüketici değil üretici olmalarını sağlamak üzere yetkinliklerini artıracak projeler hayata geçirirken onların yeni giriş yaptıkları bu dünyada güvenli, değerli, etkin ve farkında zaman geçirmeleri için çalışıyoruz.

Devamı

Kurumsal Paydaş İlişkileri

Kurumsal Paydaş İlişkileri

Devamı

Afetle Mücadele

​afetle mücadele

Devamı

Tecrübeliler (Orta Yaş ve Üstü)

Türkiye’nin Turkcell’i olarak teknoloji alanında verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, sosyal fayda sağlayan projeleri de destekleyerek topluma hizmet etmek amacıyla kurulduğumuz günden bu yana tüm sosyal sorumluluk projelerimizin odağına teknolojinin fırsat eşitleyici gücünü koyarak herkesin bilgiye erişimde eşit olanaklara sahip olmasını hedefleyen projeleri hayata geçiriyoruz.

Devamı