Kurumsal Siteye Git

Tecrübeliler (Orta Yaş ve Üstü)

Türkiye’nin Turkcell’i olarak teknoloji alanında verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, sosyal fayda sağlayan projeleri de destekleyerek topluma hizmet etmek amacıyla kurulduğumuz günden bu yana tüm sosyal sorumluluk projelerimizin odağına teknolojinin fırsat eşitleyici gücünü koyarak herkesin bilgiye erişimde eşit olanaklara sahip olmasını hedefleyen projeleri hayata geçiriyoruz.

DİJİTAL BAHARTurkcell, huzurevlerindeki yaşlılara Dijital Bahar’ı yaşatıyor


Turkcell’le Huzurevlerine ‘Dijital Bahar’ geldi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı himayesinde hayata geçirdiğimiz Dijital Bahar Projesi’yle huzurevinde yaşayan büyüklerimizi teknolojiyle buluşturuyoruz. İlk etapta Ankara ve İstanbul’daki huzurevlerinde hayata geçen Dijital Bahar teknoloji odalarıyla huzurevi sakinleri, Turkcell’in dijital uygulamalarıyla yakınlarıyla ve sevdikleriyle hasret giderecek. Ayrıca yeni nesil dijital teknolojilerle buluşacak olan huzurevi sakinleri, Sanal Gerçeklik (VR) gözlükleriyle dünyayı keşfedecek.  Proje Türkiye genelindeki diğer huzurevlerinde de hayata geçecek.


Türkiye’nin Turkcell’i olarak teknoloji alanında verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, sosyal fayda sağlayan projeleri de destekleyerek topluma hizmet etmek amacıyla kurulduğumuz günden bu yana tüm sosyal sorumluluk projelerimizin odağına teknolojinin fırsat eşitleyici gücünü koyarak herkesin bilgiye erişimde eşit olanaklara sahip olmasını hedefleyen projeleri hayata geçiriyoruz.


Covid-19 pandemisinin getirdiği zorluklar sebebiyle toplumsal dayanışmanın her zamankinden daha değerli olduğu bu günlerde, huzurevlerinde yaşayan yaşlı bireylerimizi de unutmayarak teknolojimiz ile onları daha fazla hayata bağlamak için Ankara Seyranbağları ve İstanbul Maltepe huzurevlerinde yaşlı bireylerin teknolojiyi deneyimleyecekleri “Dijital Bahar” teknoloji odaları kurduk.


Bu odalarda sağladığımız donanımlar ve fiber internet hizmetlerimiz ile huzurevi sakinlerimiz aşağıdaki içerikleri deneyimleyebilecek, dış dünya ile bağlarını kuvvetlendirebilecekler.


Proje kapsamında huzurevlerimizde tabletler bulunmaktadır. Tabletler üzerinden sevdikleri ile görüntülü görüşebilecek, e-devlet girişlerini yapabilecek, istedikleri dijital oyunları oynayabileceklerdir.


Bip Meet kabinimiz içerisinde huzurevi sakinleri Bip Meet üzerinden aileleri ile özel görüntülü görüşme yapabilmektedirler.


TV+ kurulumumuz ile film, dizi ve tv içeriklerini izleyebilecekler, büyük TV ekranından bilgisayarlar ile senkron olarak görüntülü görüşme de yapabilecekler.


Fizy köşemizde eskimeyen şarkıları ve güncel tüm şarkıları bluetooth hoparlör üzerinden dinleyebilecekler.


Huzurevi sakinlerimiz gidip göremedikleri mekanları VR ile deneyimleyebilecekler. VR İçerikleri (Mevcut Youtube üzerinden) : Çanakkale Şehitliği, Sultanahmet Camii, Umre, Sultanhan, Kervansaray, Hz. Mevlana Müzesi, Anıtkabir, Kapadokya Balon, Ayasofya Camii


Odalarda online bilgi yarışmaları, teknoloji ve cihaz eğitimleri, tavla turnuvaları, gençlerle bilgi aktarımı buluşmaları gibi etkinlikler organize edilerek, sosyalleşmeleri için özel projeler de hayata geçirilecektir.


Dijital Okur yazarlık alanında eğitim programları sunulacaktır.


Kurulan rahat oturma alanları ile büyüklerimiz dijital dünyada keyifli vakit geçireceklerdir.


Proje websitesi için tıklayınız.


Dijital Bahar videosu için tıklayınız.


BENZER İÇERİKLER

Göçmenler

Teknoloji sayesinde başka bir ülkede yaşama uyum sağlamak kolaylaşıyor veya bilgiye erişimde engeller ortadan kalkıyor.

Devamı

Kadınlar

​Kadınların bilgiye eşit erişim olanaklarına sahip olması için projeler geliştiriyor, onların toplumsal hayatta eşit bir şekilde yer almaları için çözümler sunuyoruz.​

Devamı

Engel Tanımayanlar

Turkcell Ailesi olarak ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için toplumun her kesiminin fırsat eşitliğine sahip olmasını önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için somut adımlar atıyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayatın içine daha fazla katmak için “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyoruz. 

Devamı

Çevre

Faaliyetlerimizde değer zincirimiz boyunca çevreyi dikkate alarak, temiz teknolojileri kullanarak ve döngüsel ekonomi bilincini geliştirerek ekolojik çevrenin korunması için yeni ürünler ve projeler gerçekleştiriyoruz.​

Devamı

Çocuklar ve Gençler

​Çocukların online dünyada tüketici değil üretici olmalarını sağlamak üzere yetkinliklerini artıracak projeler hayata geçirirken onların yeni giriş yaptıkları bu dünyada güvenli, değerli, etkin ve farkında zaman geçirmeleri için çalışıyoruz.

Devamı

Kurumsal Paydaş İlişkileri

Kurumsal Paydaş İlişkileri

Devamı

Afetle Mücadele

​afetle mücadele

Devamı