Kurumsal Siteye Git

Çocuklar ve Gençler

Çocukların online dünyada tüketici değil üretici olmalarını sağlamak üzere yetkinliklerini artıracak projeler hayata geçirirken onların yeni giriş yaptıkları bu dünyada güvenli, değerli, etkin ve farkında zaman geçirmeleri için çalışıyoruz.

Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü Projesi ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Türkiye’nin özel yetenekli öğrencilerini teknolojiyle tanıştırmak, onların yeteneklerini erken yaşta keşfedip geliştirmek hedefleniyor. Kurduğumuz Zeka Gücü Teknoloji Laboratuvarları’nda öğrencilere sunulan olanaklar arasında dizüstü bilgisayar, 3D yazıcı, akıllı tahta, elektronik ve robotik kodlama setleri ve alet takımları bulunuyor.
Çocuklar yapay zeka, kodlama, uzay bilimleri, robotik, akıllı ev ve bulut teknolojilerine yönelik eğitim alıyor, projeler geliştiriyor. 2019 yılının başında Stanford, Harvard, MIT gibi üniversitelerin kullandığı Open edX altyapısını kullanan, yeni nesil Zeka Gücü eğitim platformu sayesinde online eğitimler ve Zeka Gücü aplikasyonu ile 2020’ye kadar projenin 20.000 çocukla daha buluşturulması hedefleniyor.

 
Dijital Zeka

Dijital dünya ve teknoloji, çocuklarımız için olağanüstü fırsatların yanı sıra gerçek riskleri de barındırıyor. Öğrenciler, keşfetmek, iletişime geçmek ve öğrenmek için internetin ve mobil teknolojilerin gücünü kullanıyor. Ancak bu durum sanal zorbalıktan, mahremiyet sorunlarına, internette hangi bilgilere güvenileceğinin belirsizliğine kadar pek çok sorunu ailelerin ve eğitimcilerin gündemine taşıyor. Bu nedenle çocuklarımızın sanal risklere karşı ekran karşısında geçirdikleri zamanı yönetme becerilerini anlamak ve onların dijital dünyanın bilinçli bir vatandaşı olmalarını sağlamak için Dijital Zeka uygulamasını 8-12 yaş Türk çocuklarıyla ücretsiz olarak buluşturduk. 


BENZER İÇERİKLER

Mülteciler

​Türkiye’de yaşayan geçici koruma altındaki Suriyeliler için hem Türkçe öğrenmelerine hem de Türkiye’ye uyum süreçlerini desteklemek üzere Turkcell tarafından geliştirilen Merhaba Umut uygulaması tüm operatörlerin müşterilerine ücretsiz hizmet veriyor. Yaklaşık bir milyon kez indirilen uygulamanın Türkçe Öğrenme, Sesli Tercüme, Faydalı Bilgiler, Eğitim ve Haberler başlıklarını içeriyor.

Devamı

Engelliler

Engelli bireylerin sosyal hayata tam ve bağımsız katılımını hedef alarak ve teknolojimiz ile fırsat eşitliği sunuyoruz.​

Devamı

Ekonomiye Kadın Gücü

Turkcell 2012 yılında, ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile işbirliğine giderek cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi.

Devamı

Kadınlar

Kadınların bilgiye eşit erişim olanaklarına sahip olması için projeler geliştiriyor, onların toplumsal hayatta eşit bir şekilde yer almaları için çözümler sunuyoruz.​

Devamı