Kurumsal Siteye Git

Barındırma, Veri Merkezi Hizmetleri ve Yerel Ağ Erişimi

​Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ulusal ve uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunarız.

Turkcell Superonline, Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ulusal ve uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Teknolojik veri merkezleri İstanbul, Ankara ve İzmir’de faaliyet göstermektedir.

Servis ürün kataloğumuz aşağıdaki servisleri kapsamaktadır:

POP Barındırma
Turkcell Superonline tümüyle yedekli ve güvenilir altyapısı ile uluslararası toptan operatörlerin POP’larını barındırmaktadır. Yüksek SLA-hizmet seviyesi taahhüt anlaşmaları ile IP transit, kapasite ve MPLS servislerini sağlamaktadır.

Sanal POP
Fiziksel POP’un operatör için bir seçenek olmadığı durumlarda, Turkcell Superonline kendi altyapısı üzerinden gerekli kaynakları rezerve ederek, operatöre sanal POP hizmeti de sağlayabilmekte, teknik ve finansal kapsamda üst seviye seçenekler sunmaktadır.

Sunucu Barındırma
Turkcell Superonline, Sunucu Barındırma hizmetiyle ek bir yatırım ve harcama yapmaya gerek kalmadan enerji maliyetlerini azaltarak ekipmanlarınızı kendi veri merkezlerinde barındırmaktadır. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun Turkcell Superonline veri merkezleri, güçlü altyapısıyla kritik uygulamalar barındıran sunuculara yüksek hızda güvenli erişim sağlamaktadır. Ayrıca sunucuları sürekli izleyerek ve raporlayarak iş sürekliliğini desteklemektedir.

Veri Merkezi MPLS VPN
Müşterilerin veri merkezinden aldıkları barındırma hizmeti çerçevesinde bir ucu Turkcell Superonline veri merkezlerinde sonlanan MPLS servisleri sunmaktadır.

Veri Merkezi Bina İçi Bağlantı
Veri merkezi içerisinde Turkcell Superonline ve operatörler arası ara bağlantılara olanak sağlamaktadır.

Turkcell Veri Merkezi Erişimi
Veri Merkezi içerisinde Turkcell şebekesine, internete ve operatörler arası ara bağlantılara olanak sağlamaktadır.

Yerel Ağ Erişimi
Yerel ağ erişimi, toptan operatörün iş birliği yaptığı operatör altyapısını kullanarak kendi servislerini genişletebilme imkanı sunan bir yapıdır. Turkcell Superonline, NNI yapısının sağladığı faydalar ile rekabete uygun maliyet avantajlı yerel ağ erişimi hizmetleri sunabilmektedir.

Bu servisler ile;

  • POP’larınızı yüksek standartlı ve güvenli Turkcell Superonline veri merkezlerinde barındırabilirsiniz
  • Veri güvenliği ve operasyonel erişilebilirlik açısından yüksek standartlı servisler alabilirsiniz
  • Maliyetleri optimize ederek karlılığınızı artırabilirsiniz
  • Network ve internet servislerine kolay ve hızlı erişim alabilirsiniz
  • Veri merkezi operasyonlarında 7x24 aktif teknik destek hizmeti alabilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

Kapasite Hizmetleri

​DWDM kapasite servisleri uçtan uca ve korumalı devre ara bağlantıları ile Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Uzakdoğu, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetlere hizmet vermekteyiz. 

Devamı

Toptan Fiber Veri Akış Erişimi Hizmeti

​Yaklaşık olarak 4 milyon hane erişim büyüklüğe ulaşan sabit internet altyapımız ile 24 ilde ulusal operatörlere Toptan Seviyede Fiber VAE Erişim Hizmeti sunarız.

Devamı

IP Hizmetleri

​Global Tier-1 IP sağlayıcılar ile birlikte Türkiye veri merkezlerinde sunmuş olduğumuz Turkcell Internet servisi ile müşterilerimize yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli internet hizmeti sunmaktayız. 

Devamı

Yönetilebilir Network Hizmetleri

​Tüm proje yaşam döngümüzdeki kurulum, konfigürasyon, izleme, yönetim, bakım hizmetleri ve uzaktan bağlantı servislerini de kapsayan içerikler sunarız. 

Devamı

Ethernet Hizmetleri

​Kendi fiber altyapımızda uçtan uca, yönetilebilir ve korumalı çözümler ile müşteri ihtiyacına göre özelleşmiş bağlantı çözümleri sunarız.

Devamı

Güvenlik Ürünleri

​Müşteri trafiğinde oluşabilecek saldırılara yönelik siber olayları izleyen, müşterilere bildiren, olası tehditleri müşteriye ulaşmadan etkisiz hale getiren güvenlik hizmetleri sunarız.

Devamı