Kurumsal Siteye Git

Ethernet Hizmetleri

​Kendi fiber altyapımızda uçtan uca, yönetilebilir ve korumalı çözümler ile müşteri ihtiyacına göre özelleşmiş bağlantı çözümleri sunarız.

Turkcell Superonline kendi fiber altyapısında, en son teknolojilere sahip Ethernet servislerini müşterilerine sunmaktadır. Servis ürün kataloğu; uçtan uca, yönetilebilir ve korumalı çözümler ile müşteri ihtiyacına göre özelleşmiş bağlantı çözümlerini kapsamaktadır.

Turkcell Superonline Ethernet servislerinin sahip olduğu temel özellikler ve faydalar:

 • Atanmış bant genişliği ve yüksek performans
 • 2 Mbps’den 100 Gbps’ye kadar ölçeklenebilir bant genişlikleri
 • Kiralık hat teknolojisine göre maliyet avantajlı çözümler
 • Network kaynaklarının daha verimli kullanılarak müşteri servisinin daha hızlı devreye alımı
 • MPLS trafik yönetiminin etkin şekilde kullanımı
 • Uzman proje kurulum ekipleri ve uçtan uca kurulum desteği
 • Güvenli ve servis garantili bant genişliği
 • Ethernet-over-MPLS ve Ethernet-over- DWDM teknolojileriyle performans optimizasyonu 
 • Uygulama ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilme
 • Optimum birim maliyetleri belirleyerek, yatırım geri dönüşüm süresini azaltma
 • Farklı coğrafyalarda geniş yelpazede ve esnek erişim metodları sunabilmek
 
Hizmet portfolyomuz aşağıdaki servisleri içermektedir:

Ethernet-over-DWDM
Turkcell Superonline network altyapısı N x 100G DWDM teknoloji yatırımına sahip olduğu için yeni iletim teknolojileri şebekede kullanıma hazır şekilde bulunmaktadır. Networkün tüm segmentlerinin paket bazlı iletimi desteklemediği bazı durumlarda ise Ethernet over DWDM teknolojisi kullanılmaya devam edilmektedir.

Turkcell Superonline Ethernet-over-DWDM servisleri, Ethernet servislerinin DWDM networkü üzerinden iletilmesine izin vermektedir. Böylece 1G / 10G / 100G arayüzleri üzerinden Ethernet servisleri verilmesi sağlanabilmektedir.
 
Bu hizmet ile müşterilerine, Kiralık Devre servisi sunmaktadır.
 
Ethernet-over-MPLS
Ethernet servisleri sunmanın çeşitli yolları bulunmakla birlikte; Ethernet-over-MPLS teknolojisinin; mesh bağlantı yapısını desteklemesi, VPN altyapısına izin vermesi ve servis kalite parametrelerini (QoS) desteklemesi itibariyle son zamanların en ön plana çıkan servis çözümü olduğu söylenebilmektedir. Turkcell Superonline 2 Mbps’den 100 Gbps’ye kadar Ethernet-over-MPLS servislerini korumalı 100G altyapısı üzerinden sağlayabilmektedir.
 
Bu hizmet ile müşterilerine, Noktadan Noktaya Metro Ethernet servisi sunmaktadır.

BENZER İÇERİKLER

Barındırma, Veri Merkezi Hizmetleri ve Yerel Ağ Erişimi

​Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ulusal ve uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunarız.

Devamı

Kapasite Hizmetleri

​DWDM kapasite servisleri uçtan uca ve korumalı devre ara bağlantıları ile Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Uzakdoğu, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetlere hizmet vermekteyiz. 

Devamı

Toptan Fiber Veri Akış Erişimi Hizmeti

​Yaklaşık olarak 4 milyon hane erişim büyüklüğe ulaşan sabit internet altyapımız ile 24 ilde ulusal operatörlere Toptan Seviyede Fiber VAE Erişim Hizmeti sunarız.

Devamı

IP Hizmetleri

​Global Tier-1 IP sağlayıcılar ile birlikte Türkiye veri merkezlerinde sunmuş olduğumuz Turkcell Internet servisi ile müşterilerimize yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli internet hizmeti sunmaktayız. 

Devamı

Yönetilebilir Network Hizmetleri

​Tüm proje yaşam döngümüzdeki kurulum, konfigürasyon, izleme, yönetim, bakım hizmetleri ve uzaktan bağlantı servislerini de kapsayan içerikler sunarız. 

Devamı

Güvenlik Ürünleri

​Müşteri trafiğinde oluşabilecek saldırılara yönelik siber olayları izleyen, müşterilere bildiren, olası tehditleri müşteriye ulaşmadan etkisiz hale getiren güvenlik hizmetleri sunarız.

Devamı