Kurumsal Siteye Git

Sıkça Sorulan Sorular

Financell kredili cihaz kampanyasının iptali durumunda erken iptal ücreti nasıl hesaplanır?
Active

Turkcell Cihaz Kampanya Taahhütnamesi iptali/cayması ile Turkcell Finansman A.Ş. (Financell) Tüketici Finansman Sözleşmesi’nden cayma koşulları birbirinden farklılık arz etmektedir.

Taahhütnamenin iptali, taahhütnamede belirtilen yükümlülüklere kısmen veya tamamen uyulmaması durumunda ve/veya seçilen kampanyanın süresi sona ermeden kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda ve/veya taahhütnamede belirtilen her bir mobil hattı başka bir mobil operatöre taşındığı durumunda geçerlidir. Erken ödeme tutarı, söz konusu aykırılığın gerçekleştirildiği gün itibarıyla Financell cihaz finansman geri ödemelerinden kalan ana paranın, kalan vade ve aylık faizi üzerinden hesaplanır.
Cihaz bedeli (o güne kadar açık (ödenmemiş) faturalarındaki cihaz taksitleri dahil) anlaşmalı olduğu bankalardan (Denizbank, Akbank, Finansbank, Garanti Bankası) Financell'e ödenebilecektir. Financell kredisi tek seferde ödenebileceği gibi, taksitli olarak ödemeye devam edilebilir.

Taahhüt kapsamında verilen fayda için ise; o güne kadar verilen Turkcell indirimleri toplamı ile taahhüt süresi sonuna kadar verilecek fayda bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı hesaplanır ve müşteri lehine olan tutar esas alınarak takip eden fatura döneminde mobil hizmet faturasına bir kerede yansıtılır. Söz konusu tutar ödenmeden kampanyaya hattın başka birine devir edilmesi mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir

Kredi Tahsis Ücreti Nedir?

Devamını Oku

Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti nedir?

Devamını Oku

Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti uygulaması yasal mıdır?

Devamını Oku

Kredim Güvende Sigortası’nın teminatları nelerdir?

Devamını Oku

Kredim Güvende Sigortası’nın özellikleri nelerdir?

Devamını Oku