Kurumsal Siteye Git

Ücretlendirme

Financell kredi taksitlerim dışında ödemem gereken diğer ücretler nelerdir?
Active

  • Kredi Tahsis Ücreti: Müşterilerimizin kredi ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi amacıyla kredi açılışında alınan tek seferlik bir ücrettir. Kredi açılışlarında kredi ana para tutarının %0,5'i kadar alınmaktadır. Tek seferde, ilk kredi taksitinin yer aldığı Turkcell faturası ile ödenir.
  • Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti: Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (TÖHAŞ) tarafından, kredi taksitlerini Turkcell faturasına yansıtarak ödeme yapan müşterilerden alınan tek seferlik bir ücrettir. İşlem ücreti, müşterilerimizin taksitlerini ödeme süreci boyunca daha iyi hizmet sunabilmek için TÖHAŞ tarafından yapılan çalışmaların maliyetini yansıtmaktadır. Kredi başına işlem ücreti, akıllı cihazlar için 29,99 TL, aksesuarlar için 17 TL, tablet ve bilgisayarlar için ise 13 TL.’dir.
  • Tarife Bağımsız Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti (Sepete Kredi): Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (TÖHAŞ) tarafından, kredi taksitlerini Turkcell faturasına yansıtarak ödeme yapan müşterilerden alınan tek seferlik bir ücrettir. İşlem ücreti, müşterilerimizin taksitlerini ödeme süreci boyunca daha iyi hizmet sunabilmek için TÖHAŞ tarafından yapılan çalışmaların maliyetini yansıtmaktadır. Kredi başına işlem ücreti 4,99 TL dir.
  • Mobil Ödeme Üyelik Bedeli (Aidat): Kredi ödemesini Turkcell faturasına yansıtarak yapan müşterilerimizden TÖHAŞ tarafından alınan, mobil ödeme sistemi kullanımı üyelik bedelidir. Cihaz kredisi mobil ödeme işlemleri, faturama yansıt işlemleri için ücret aylık 2,99 TL/ay olarak taksit süresi boyunca her faturadan tahsil edilmektedir. Tarife bağımsız cihaz kredisi mobil ödeme işlemlerinde ise bu bedel aylık 1,99 TL/ay olarak alınacaktır.
  • Sepete Kredi Operasyon Bedeli: Müşterilerimizin kredi ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi amacıyla kredi açılışında alınan tek seferlik bir ücrettir. Ürün tutarına ek olarak küçük desili ürünlerde 25 TL, büyük desili ürünlerde 75 TL tutarında bedel eklenerek hesaplanan ana tutar üzerinden aylık kredi ödemesi hesaplanmaktadır.
  • Müşterinin kredi ile bir satıcıdan taahhütlü veya cep telefonu operatörünün kampanyaları vasıtasıyla cep telefonu tarifesi olmaksızın, Turkcell faturasına yansıtarak mobil ödeme kullanan müşterilerden işlem ücreti ve aylık üyelik ücreti farklılık gösterebilmektedir. Pasaj ve Turkcell iletişim merkezlerinden Pasaj, Turkcell iletişim merkezleri, Ereyon, Zubizu ve İncehesap üzerinden yapılan satıcıdan taahhütlü veya cep telefonu operatörünün kampanyaları vasıtasıyla cep telefonu tarifesi olmaksızın, kredi ile yapılan alışverişlerde her bir alışveriş başına 4,99 TL ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece aylık olarak 1,99 TL üyelik ücreti alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Financell kredi tutarıma dair SMS aldım, şimdi ne yapmalıyım?

Devamını Oku

Kaç taksite kadar kredi kullanabilirim?

Devamını Oku

Financell kredili cihaz kampanyasının iptali durumunda erken iptal ücreti nasıl hesaplanır?

Devamını Oku

Kredim Güvende Sigortası’nın teminatları nelerdir?

Devamını Oku

Kredim Güvende Sigortası’nın özellikleri nelerdir?

Devamını Oku