Kurumsal Siteye Git

Abonelik İşlemleri

Sim kartımı kaybettim, nasıl yeni bir sim kart alabilirim?
Active

Yedek sim kart hizmeti, faturalı ve Hazır Kart'lılar için KDV dahil 37,80 TL'dir. Kurye hizmeti ücretsiz olup 81 ilde verilmektedir.

  • Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;
Kimlik belgenizle birlikte Turkcell Mağazasına başvurmanız yeterlidir. Turkcell Mağazasına başvurduğunuzda yeni sim kartınızı hemen alabilirsiniz.
Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni aradığınızda ise yedek SIM kartınızın adresinize kurye ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Eğer yurt dışındaysanız kargo ile sim kartınızın gönderilmesini isteyebilirsiniz.
Turkcell.com.tr anasayfasında "Hesabım" kategorisinin üzerine gelin. Açılan giriş sayfasından Turkcell şifrenizle giriş yapın. En altta yer alan "İşlem Merkezi" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüde "Ayarlarım" kategorisinden "4.5G uyumlu sim kart talebi"ne tıklayarak sim kart değişikliği yapabilirsiniz. Yeni sim kartınız size kurye ile ulaştırılacaktır.
 
Dijital Operatör  ana sayfasından “Yardım” menüsüne gelin, “Talep İlet” seçeneğine tıklatın. Dijital Operatör’e giriş yaptığınız hat için talepte bulunmak isterseniz “Mevcut Hat için Simkart Talebi”ne, farklı hattınız için talepte bulunmak isterseniz “Farklı Hat için Simkart Talebi”ne tıklayarak sim kart değişikliği yapabilirsiniz. Yeni sim kartınız size kurye ile ulaştırılacaktır.
  • Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;
Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekalet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell Mağazasına başvurduğunuzda da yeni sim kartınızı alabilirsiniz.
Hazır Kart kullanıyorsanız kalan TL bakiyenizi de yedek sim kartınızı aldığınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Hattımdan TL düştü, şu an hattıma kayıtlı üyeliklerimi öğrenebilir miyim ?

Devamını Oku

Hattımı kullanmaya devam edebilmek için TL yüklemem gereken zamanı nasıl öğrenebilirim?

Devamını Oku

Faturamı nasıl taksitlendirebilirim?

Devamını Oku

Otomatik ödeme talimatımı nasıl iptal ederim?

Devamını Oku

Özel Servis Numaraları

Devamını Oku