Kurumsal Siteye Git

Her Yenileme Döneminde Tekrarlayan Paketler

Kredi kartı ile hattıma paket yükleyeceğim, kart bilgilerimi kaydedersem bu bilgileri nerede ve nasıl saklıyorsunuz?
Active

Kart bilgileriniz Paycell ödeme platformunda PCI-DSS güvenlik sertifikalı bir altyapı ile saklanmaktadır. Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services, JCB International gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

Kredi kartımı kaydederek paket yüklersem, yenilenme dönemlerinde paket ücretim kredi kartımdan mı tahsil edilecek?
Active

Otomatik yenilenen paketlerin ücreti, paket yenilenme tarihinde limitinizin uygun olması durumunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Kredi kartımı kaydetmeden de paket yükleyebilir miyim?
Active

Evet, kredi kartınızı kaydetmeden de paket yükleyebilirsiniz. Paket ücretiniz kredi kartınızdan tek seferlik tahsil edilir, yenilenme dönemlerinden TL bakiyeniz yeterli olması durumunda paketiniz yenilenmeye devam eder.

Paket yüklemek için kaydettiğim kredi kartımı nasıl güncelleyebilirim?
Active

Cep telefonunuzdan veya turkcell.com.tr’den Hesabım’a giriş yaparak kart ayarlarım menüsünden güncelleme yapabilirsiniz.

Paket yüklemek için kullandığım kredi kartım iptal oldu/kullanım tarihi geçti, ne yapmalıyım?
Active

Kredi kartınızın kayıtlı olduğu banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kart bilgilerinizde değişiklik olduğunda cep telefonunuzdan veya turkcell.com.tr’den Hesabım’a giriş yaparak kart ayarlarım menüsünden değiştirebilirsiniz

Paket yüklemek için kullandığım kredi kartının limiti doldu, nasıl paket yükleyebilirim?
Active

Kredi kartınızın limiti yeterli değilse, SMS ile bilgilendirilirsiniz ve paket ücretiniz kredi kartınızdan tahsil edilemediği için hattınıza yükleme yapılmaz. Bankanızla görüşerek kart limitinizi uygun hale getirmeniz ve size gelen bildirim SMS'ine YENILE yazıp dönüş yapmanız sonrasında paketiniz yenilenir.

Kredi kartımı kaydederek paket yükledim, ancak TL bakimden paket ücretinin tahsil edilmesini istiyorum. Ne yapmalıyım?
Active

Cep telefonunuzdan veya turkcell.com.tr’den Hesabım’a giriş yaparak kart ayarlarım menüsünden paket için seçtiğiniz ödeme tipini değiştirerek TL bakiyenizden ödemeye devam edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular