Kurumsal Siteye Git

Sıkça Sorulan Sorular

Özel Servis Numaraları
Active

Cep telefonununuzdan kısa numaralara yaptığınız aramaların ücretlendirme detayları aşağıdaki gibidir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Servis Adı Numara Faturalı Hatlar (TL) Ücretlendirme
Periyodu
Ön Ödemeli Hatlar (TL) Ücretlendirme
Periyodu
Turkcell Bilinmeyen No
11832
2,40 TL / dakika
60 sn 2,40 TL / dakika
60 sn
RA TELEKOM
11822 4,99 TL / Dakika 60 sn 4,99 TL / Dakika 60 sn
PLUSS TELEKOM
11870
11899
4,99 TL / dakika
60 sn 4,99 TL / dakika 60 sn
PLUSS TELEKOM
11890 5,50 TL / Dakika 60 sn 5,50 TL / Dakika 60 sn
TT Bilinmeyen No 11811 1,25 TL / dakika 60 sn 1,25 TL / dakika 60 sn
TT Bilinmeyen No
11855 1,64TL / dakika 60 sn 1,64 TL / dakika 60 sn
Vodafone Bilinmeyen No 11842 1,25 TL / dakika 60 sn 1,25 TL / dakika 60 sn
BN ELEKTRONİK REHBERLİK HİZMETLERİ 11880 5,49 TL / dakika 60 sn 5,49 TL / dakika 60 sn
BN ELEKTRONİK REHBERLİK HİZMETLERİ 11888
5,50 TL / dakika 60 sn 5,50 TL / dakika
60 sn
MEGA TELEKOM REHBERLİK HİZMETLERİ 11881
3,99 TL / dakika 60 sn 3,99 TL / dakika 60 sn
REHBERLİK HİZMETLERİ SERVİSİ 11850 2,99 TL / dakika 60 sn
2,99 TL / dakika 60 sn
CALLTURK REHBERLİK HİZMETLERİ 11858 9,99 TL / dakika 60 sn 9,99 TL / dakika 60 sn
EVKUR TELEKOM REHBERLİK TİCARET A.Ş 11834 2 TL/dakika 60 sn 2 TL/dakika 60 sn
Mobilişim İletişim A.Ş 11877
9,95 TL/dakika 60 sn 9,95 TL/dakika 60 sn
YANGIN İHBAR * 110 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
SIHHI İMDAT * 112 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO KIYI EMNİYET * 151 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
POLİS İMDAT * 155 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
JANDARMA İMDAT * 156 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARINA YARDIM VE İHBAR HATTI * 157 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO SAHİL GÜVENLİK * 158 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO KARAYOLLARI * 159 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ * 168 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ORMAN YANGIN İHBAR * 177 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO AFAD 122 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI 136 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO SOSYAL YARDIM HATTI 144 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO TRAFİK 154 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
Kadın Ve Sosyal Hizmetler 183 ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ALO DOKTORUM YANIMDA 113 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ZEHİR DANISMA 114 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
POSTA KODU DANISMA 119 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
TELEFON ARIZA 121 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO DASK 125 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
KABLOLU TV DANIŞMA 126 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO VAN ERÇİŞ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ 147 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİ 150 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
BOTAŞ İHBAR HATTI 152 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO ZABITA 153 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
E DEVLET KAPISI ÇAĞRI MERKEZİ 160 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
TELEKOM BORÇ SORMA 163 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO INTERNET BILGI IHBAR 166 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO POSTA 169 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GUVENLİK 170 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
UYUŞTURUCU BİLGİ 191 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO ATEK 172 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO İZCİ KAN BİLGİ MERKEZİ 173 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO GIDA 174 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO TÜKETİCİ 175 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
RTÜK 178 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO VALİLİK 179 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
İŞ VE İŞÇİ BULMA 180 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ÇEVRE BİLGİ 181 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) 182 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
SAĞLIK DANIŞMA 184 184 aramaları ücretsizdir, müşterilerin paketlerinden düşmez.
SU ARIZA 185 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ELEKTRİK ARIZA 186 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
GAZ ARIZA 187 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
CENAZE HİZMETLERİ 188 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
VERGİ DANIŞMA 189 Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.


* Hattınızın geçici olarak aramalara kapatılması durumunda da tabloda yer alan ücretsiz kısa numaraları arayabilirsiniz.444' lü Aramalar (Faturalı Müşterilerimiz)

 
Ücretlendirelecek Numaralar Ses Paketi Olan Müşteriler Ses Paketi Olmayan Müşteriler Ses Paketini Aşan Müşteriler
444'lü numaralar Ses Paketindeki Sabit Hat Yönüne Dakikalarından Sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı Sabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
755'li numaralar Ses Paketindeki Turkcell Yönüne Dakikalarından Turkcell yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı Turkcell yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
532 yada 0532 532 0000
Turkcell Çağrı Merkezi
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
850'li numaralar Ses paketindeki sabit hat yönüne dakikalardan
Sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı Sabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralar Ses Paketindeki Sabit Hat Yönüne Dakikalarından Sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı Sabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti

 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.
 • Turkcell müşteri menfaatini korumak amacıyla, hukuka aykırı ya da hileli bir faaliyetin varlığı veya bu hususta haklı şüphe bulunması durumunda hizmetin kısıtlanması veya durdurulması hakkını saklı tutar.
 • Hattınızı yurt dışında kullanırken 444’lü numaralara yaptığınız aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğunuz yurt dışı tarifesinden ücretlendirilir.
 • Yukarıdaki numaralar dışındaki 118’li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanmakta olduğunuz tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifenizde belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Turkcell hatları ile 0800 ile başlayan numaralar aranamaz.
 
 
 

444'lü Aramalar (Faturasız Müşterilerimiz)


Ücretlendirelecek Numaralar Ses Paketi Olan Müşteriler Ses Paketi Olmayan Müşteriler
444'lü numaralar Ses Paketindeki Sabit Hat Yönüne Dakikalarından Tarifenizin sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
755'li numaralar Ses Paketindeki Turkcell Yönüne Dakikalarından Tarifenizin Turkcell yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
532 yada 0532 532 0000
Turkcell Çağrı Merkezi
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
850'li numaralar Ses paketindeki sabit hat yönüne dakikalardan Sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralar Ses Paketindeki Sabit Hat Yönüne Dakikalarından Tarifenizin sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı

 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.
 • Turkcell müşteri menfaatini korumak amacıyla, hukuka aykırı ya da hileli bir faaliyetin varlığı veya bu hususta haklı şüphe bulunması durumunda hizmetin kısıtlanması veya durdurulması hakkını saklı tutar.
  Hattınızı yurt dışında kullanırken 444’lü numaralara yaptığınız aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğunuz yurt dışı tarifesinden ücretlendirilir.
 • Yukarıdaki numaralar dışındaki 118’li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ve sms gönderimleri ücretleri yararlanmakta olduğunuz tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifenizde belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Turkcell hatları ile 0800 ile başlayan numaralar aranamaz.

Tüm 444'lü numaraların arama ücreti 1 Mayıs 2012 tarihinde değiştirilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Hattımdan TL düştü, şu an hattıma kayıtlı üyeliklerimi öğrenebilir miyim ?

Devamını Oku

Hattımı kullanmaya devam edebilmek için TL yüklemem gereken zamanı nasıl öğrenebilirim?

Devamını Oku

Fatura alternatifleri nelerdir?

Devamını Oku

Kullandığım hattın yasal sahibi vefat etti; hattı üzerime nasıl alabilirim?

Devamını Oku

Faturamı nasıl taksitlendirebilirim?

Devamını Oku