Kurumsal Siteye Git

İlk Kullanım Bilgileri

Telefonumun aktivasyonu için ne yapmalıyım?
Active
iPhone sahibi olduğunuzda, akıllı telefonunuzu kullanabilmeniz için telefonun ilk açılışında aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aktivasyon işlemini iki şekilde yapabilirsiniz. Wi-Fi ağına bağlanabilir veya bilgisayarınız aracılığıyla iTunes üzerinden cihazınızı aktif hale getirebilirsiniz.

WiFi üzerinden aktivasyon için;
Cihazınızı açtığınızda öncelikle dil ve ülke seçimini belirleyebileceğiniz bir ekranla karşılaşırsınız. Ardından Wi-Fi bağlantısı için Konum Servisleri'ni etkinleştirerek aktivasyon aşamasına ulaşabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz ağ için standart Wi-Fi bağlantı işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, ilerleyen ekranlarda kişisel tercihlerinizi belirleyerek aktivasyonu tamamlayabilirsiniz.

iTunes üzerinden aktivasyon için;
Cihazınızı açtığınızda öncelikle dil ve ülke seçimini belirleyebileceğiniz bir ekranla karşılaşırsınız. Ardından Konum Servisleri'ni etkisiz hale getirerek çıkan uyarıyı "Tamam"a dokunup geçebilirsiniz. Bu işlemden sonra açılan ekranda "iTunes'a bağlan"a dokunun ve "Sürdür"ü seçin. Bir sonraki aşamada telefonunuzu kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes'u açın. iPhone ekranından "Yeni iPhone Olarak Ayarla"yı seçin ve sözleşmeyi okuyarak kabul edin. Bu işlemlerin ardından gelen ekranlarda kişisel tercihlerinizi belirleyerek aktivasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.