Kurumsal Siteye Git

Paycell Dijital Para İle Ödeme Seçeneği Nedir?

Paycell Dijital Para Nedir?
Active

 • Kullanılan cep telefonu numaranıza yüklenen ve cep telefonu numaranız ile dijital dünyada yaptığınız alışverişlerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz elektronik paradır.
 • Harcama yapıldıkça, harcanan miktar, toplam bakiyeden düşer; istenildiğinde yeniden yükleme ve bakiye kontrolü yapılabilir.

Paycell Dijital Parayı Kimler Kullanabilir?
Active

Kendi adına cep telefonu hattına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Dijital Para kullanabilir.

Dijital Para Nasıl Satın Alınır?
Active

10, 20 ve 50 TL’lik dijital para alternatiflerinden dilediğinizi Yetkili Turkcell Mağazalarından nakit ödeme karşılığı satın alabilirsiniz.

Paycell Dijital Para Nasıl Yüklenir?
Active

 • Paycell Dijital Para şifresi aktivasyonu için yükleme yapılmak istenen cep telefonuna Paycell uygulaması indirilebilir ya da DPARA yazılıp bir boşluk bırakılarak slip üzerinde yer alan şifre 2255’e SMS atılabilir. Örnek: DPARA SIFRE,
 • Kurumsal hatlı Turkcell müşterileri için DPARA SIFRE TCKN yazılarak 0532 752 2255’e SMS atılabilir

Dijital Parayı turkcell.com.tr’de Nasıl Kullanabilirim?
Active

 • Cep telefonu numaranıza yüklediğiniz Paycell dijital paranızı bakiyeniz doğrultusunda turkcell.com.tr’nin zengin cihaz ve aksesuar kataloğundan yapacağınız peşin alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonu numarasına dijital para yüklü olan müşterilerimiz için paycell dijital para ile ödeme seçeneği aktif olarak kullanıma sunulmaktadır.
 • Dijital para ile ödeme seçeneği turkcell.com.tr’de yalnızca Turkcell abonelerinin kullanımına uygundur.

Dijital Para bakiyem biterse harcamalarıma devam edebilir miyim?
Active

Dijital para bakiyeniz bittiğinde cep telefonu numaranıza aylık yükleme limitleri dahilinde dijital para yükleyebilirsiniz. Dijital para ile ödemeye alternatif olarak turkcell.com.tr üzerinden eğer cep telefonu numaranız mobil ödemeye uygunsa alışverişinizi Turkcell faturanıza işlem limitleri dahilinde yansıtabilir veya kredi kartınız ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Dijital Para şifremi okuyamıyorum ne yapmalıyım?
Active

Dijital Para şifreni okuyamıyorsanız şifre slipini yanınıza alarak, 0 850 622 60 60 nolu Paycell Müşteri İletişim Hattı’nı arayabilirsiniz. Sorulacak güvenlik sorularını doğru yanıtladığınızda, Dijital Para Aktivasyon Şifreniz yenilenerek satın alma anında verdiğiniz cep telefonu numarasına SMS ile gönderilecektir.

Dijital Para bakiyemi nasıl öğrenebilirim?
Active

Yükleme yapıldıktan sonra Paycell mobil uygulamasından ya da Turkcell kullanıcıları için “DPARA boşluk BAKIYE” yazıp 2255’e gönderilir ve kalan bakiye anında öğrenilebilir.

Dijital Para kullanım ücretleri nelerdir?
Active

Dijital Para satın alırken 10 TL için 0.5 TL, 20 TL için 1 TL, 50 TL için 2.5 TL tavsiye edilen hizmet bedelidir. Alışveriş kullanımı için ise hiçbir ek bir ücret ödenmemektedir.

Dijital Para bakiyemi ne kadar süre içinde kullanmalıyım?
Active

Dijital Para bakiyesinin son kullanım tarihi bulunmamakta ancak hediye puanların sağladığı özel şartlar nedeniyle farklı son kullanım tarihleri olabilmektedir. Herhangi bir inaktiflik ücreti alınmamaktadır.

Dijital Para bakiyemi nasıl iade alabilirim?
Active

 • Turkcell.com.tr’den yapılan alışverişlerde iptal/iade taleplerinizi 0850 222 20 20 Turkcell Pasaj Müşteri Hizmetlerini arayarak
  veya https://www.turkcell.com.tr/tr/form/online-alisveris-yardim adresinde bulunan online yardım formuna yazarak iletebilirsiniz.
 • İptal/iade talebiniz işleme alındıktan sonra bakiyeniz cep telefonu numaranıza geri yüklenecektir.

Aylık Maksimum kaç TL Dijital Para alabilirim?
Active

 • Aylık yükleme tutarı maksimum 750 TL
 • Anlık bakiye tutarı maksimum 750 TL
 • Yıllık geri iade tutarı maksimum 300 TL

Sıkça Sorulan Sorular