Kurumsal Siteye Git

Konuşma

Paket / Tarife değişikliğini nasıl yapabilirim?
Active

Turkcell tarife değişikliği işlemleriniz için mağaza, müşteri hizmetleri, SMS, Dijital Operatör veya turkcell.com.tr’yi kullanabilirsiniz. Turkcell.com.tr anasayfası sağ tarafta bulunan "Giriş" bölümünden giriş yapın. En alttaki "İşlem Merkezi" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol taraftaki menüde "Paket ve Tarifelerim" bölümünden mevcut paket ve tarifelerini görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.Tarife değişikliği işlemi basit birkaç adımdan oluşur. Tarife değiştirme işlemi yapmadan önce kullandığınız tarife veya paketinize göre daha avantajlı olduğunu düşündüğünüz bir tarifeyi seçmeniz gerekir. Kullanımınıza göre avantajlı teklifleri ve online’a özel faydaları Dijital Operatör veya turkcell.com.tr hesabınıza giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Seçiminiz sonrası tarife değişikliğiniz kısa süre içinde gerçekleşir ve cep telefonunuza SMS yolu ile bildirilir. Yeni tarife veya paketiniz SMS bildirimi ile aktif hale gelmiş olur.
Mevcut paket ve tarifelerinizi görüntülemek ve değiştirmek için tıklayın.

Tarife Değişikliği Ne Zaman Yapılmalı?


Tarife değişikliği yapmadan önce mevcut tarifenizin koşullarını incelemeniz gerekir. Kullanmakta olduğunuz mevcut tarife ve paketlerinizi Dijital Operatör’e telefon ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra ana sayfadaki “Mevcut Paket ve Tarifem” alanından görüntülebilirsiniz. Dijital Operatör “Paketler” sekmesine tıklayarak avantajlı kampanyaları inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun teklifi seçip kolayca satın alabilirsiniz. Bu işlemi turkcell.com.tr’den de yapabilirsiniz. turkcell.com.tr adresine şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “İşlem Merkezi” sekmesinin üstüne tıklayın. Açılan menüden “Paket ve Tarifelerim” bölümünü seçerek kullanmakta olduğunuz tarife bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tarife bilgilerinizin hemen altında bulunan “DEĞİŞTİR” butonuna tıklayarak tarife değiştirme kampanyaları, farklı paket ve tarifeleri inceleyebilirsiniz. Eğer kullanmakta olduğunuz tarife, paket veya kampanyanın değişimi ile ilgili herhangi bir süre koşulu bulunmuyorsa belirlediğiniz yeni bir tarifeye hemen geçebilirsiniz.

Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?


Turkcell tarifenizi değiştirmek için aşağıdaki yöntemlerden sizin için en uygun olanını kullanabilirsiniz:
Turkcell mobil uygulama Dijital Operatör üzerinden telefonunuz ile kolayca hem kullandığınız tarifeyi inceleyebilir hem de tarifenizi değiştirebilirsiniz. Bunun için “Paketler” bölümüne girerek teklifleri görüntüleyebilir, tarife değişikliğinizi yapabilirsiniz.
turkcell.com.tr üzerinden tarife değişikliği işleminizi online olarak da kolayca yapabilirsiniz. Ana sayfadan kullanıcı girişi yaptıktan sonra sayfanın en altında bulunan “Ürün ve Hizmetler” bölümüne tıklayın. Bu bölümden paketler, kampanyalar ve tarifeleri inceleyip seçmek istediğiniz paketi belirleyebilir, beğendiğiniz paketin altında yer alan “HEMEN AL” yazan butona tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
0 532 532 00 00 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşme sonrası yeni bir tarifeye geçebilirsiniz. Hangi tarifeye geçebileceğiniz konusunda da Müşteri Hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.
Eğer hangi tarifeye geçmek istediğinize karar verdiyseniz SMS yoluyla da kısa sürede tarife değişikliği işlemini tamamlayabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına “TARIFE” yazıp bir boşluk bırakarak ardından yine büyük harflerle belirlediğiniz tarifenin ismini belirterek 2222’ye gönderin. Tarife değişimi talebinizle ilgili Turkcell’den size gelen kısa mesaj sonrası “TARIFE EVET” yazarak yeniden 2222’ye yollayın. Yeni tarifeye geçiş işleminizin tamamlandığına dair mesaj geldikten sonra işleminiz tamamlanmış olur.
Turkcell tarife ve paket değiştirme işlemi için telefon ya da internet yerine size en yakın Turkcell Mağazası’nı da ziyaret edebilirsiniz.
Tarife iptali işlemi yapmak için IPTAL yazıp bir boşluk bırakıp iptal etmek istediğiniz tarifenin ismini de ekleyerek 2222’ye göndermeniz yeterlidir.

Turkcell Faturalı Tarife Değişikliği


Tarife değişimi yaparken hattınıza uygun tarifelere kolayca ulaşmanız için tüm tarifeler Turkcell tarafından gruplandırılmıştır. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız hattınıza uygun tarife ve kampanyalara ulaşmak için turkcell.com.tr adresinden faturalı tarifeler bölümünü seçmelisiniz. Faturalı tarife değişikliği için bu bölümde bulunan dakika, SMS ve internet içerikli ana paketleri inceleyebilirsiniz. Ana sayfadan giriş yaptıktan sonra sağ üst menüde yer alan “Fatura ve Paket/TL” sekmesine tıklayarak açılan ekranda “Faturalı Size Özel Paketler” bölümüne ulaşabilirsiniz. Turkcell faturalı paket değiştirme yapmadan önce kullandığınız pakete göre sizin için en uygun paketi seçerek ihtiyacınıza uygun bir tarife ile devam edebilirsiniz.

Turkcell Faturasız Tarife Değişikliği


Turkcell faturasız paketler için de kolayca değiştirme işlemi yapabilirsiniz. turkcell.com.tr ana sayfadan giriş yaptıktan sonra hazır kart kullanıcıları için farklı ihtiyaçlara göre belirlenen paketlere ulaşabilirsiniz. İnternet, mesajlaşma ve konuşma için ayrı ayrı ya da hepsi bir arada hazırlanan hazır kart paketlerinden kullanım durumunuza göre avantajlı olanları belirleyebilir, paket değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Tarife Kampanyalarını Nasıl Seçebilirim?


Turkcell tarife değişikliği yapmak istediğinizde hangi paket ya da kampanyayı seçeceğinize karar vermek için Dijital Operatör uygulaması, turkcell.com.tr, 0 532 532 00 00 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetleri ya da bir Turkcell Mağazası’ndan yardım alabilirsiniz. Hangi tarifeyi kullandığınızı öğrenmek “TARIFE” yazıp 2222’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Tarifenizin kullanım durumu ile ilgili bilgi almak için ise “DURUMUM” yazarak yine 2222’ye SMS yollayabilirsiniz. Turkcell faturalı tarife değiştirme ya da Turkcell paket değiştirme işlemi için tarife kampanyalarını mevcut kullanımız ile karşılaştırmak için turkcell.com.tr adresinden İşlem Merkezi - Paket ve Tarifeler adımlarını takip edin.
Eğer yeni hat alma veya numara taşıma işlemi ile Turkcell’e yeni katıldıysanız size özel ayrıcalıklı paketleri de inceleyebilir, Turkcell’li olmanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Herhangi bir hat taşıma ücreti ödemeden numaranızı ücretsiz olarak Turkcell’e kolayca taşıyarak size özel kampanyalardan birini seçebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Yeni Turkcell abonelerine özel paket ve tarifelere nasıl ulaşabilirim?

Devamını Oku

Yıllık aboneliğimi nasıl yenileyebilirim?

Devamını Oku

Mevcut paket veya tarifemle diğer paket ve tarifeleri nasıl karşılaştırabilirim?

Devamını Oku

Paketimde kalan kullanım miktarlarını nasıl öğrenebilirim?

Devamını Oku

Yarışma, bağış vb servislere gönderdiğim SMS'ler paketime dahil mi?

Devamını Oku