Kurumsal Siteye Git

Akıllı Dünya Tarifesi - 1. Grup - Konuşma ve SMS

Akıllı Dünya Tarifesi nedir?
Active

Yurt dışında paketsiz kullanımlarda otomatik devreye giren Akıllı Dünya tarifesi sayesinde, her yurt dışı seyahatinde paket seçme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Kullanımla otomatik devreye giren bu tarife ile paket aşım derdi olmadan rahat rahat konuşup sms atabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?
Active

Eğer yurt içi paketinizde yurt içi tarifenizi otomatik olarak yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği varsa bu özelliği siz iptal etmediğiniz sürece geçerli ülkelerde önceliklidir, bu özelliğin paketinizde otomatik bir şekilde var olmaması veya sizin iptal etmeniz durumunda Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında otomatik geçerli olan tarifenizdir.

1. Grup ülkelerine seyahat edildiğinde ilk konuşmadan itibaren her 30dk.sı 60 TL, ilk internet kullanımından itibaren her 100MB internet de 60 TL olarak ücretlendirilir.
Dakikalar hem arama hem aranmada, istenirse SMS olarak da kullanılabilir (1 dk= 1 SMS). Kullanım yapılmadığında kesinlikle hiçbir ücret ödenmez.
2. Grup ülkelerinde ilk konuşmadan itibaren her 30dk.sı 90 TL (1 dk= 1 SMS), her 100MB internet de 90 TL’dir. 2. Grup ülkelerinde geçerli Akıllı Dünya Tarifesi'nin detayları için tıklayınız.

Tarife ne zaman devreye girer?
Active
Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.
Kullanılan süreleri sorgulanabilir mi?
Active
Evet, “KALAN” yazıp 2200'a göndererek veya *159#'yi tuşlayarak güncel kalan dakika ve MB sorgulaması yapabilirsiniz.

Kalan kullanımlar ile ilgili otomatik bilgilendirme yapılmaz, her barem yenilendiğinde bilgi verilir.
Nasıl dahil olunur?
Active

Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında otomatik geçerli olan tarifenizdir. Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa veya paketinizde yurt içi tarifenizi otomatik olarak yurt dışında da kullanabilme özelliği yoksa ya da bu özelliği siz iptal ettiyseniz, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.

Tarife iptal edilebilir mi?
Active

Akıllı Dünya Tarifesi'nden yararlanmak istemiyorsanız farklı bir yurt dışı paketine geçmeniz gerekmektedir. Eğer kademeli ücretlendirme yerine dakika, SMS, MB başına ücretlendirilmeyi tercih ediyorsanız Yurt Dışı Standart Paket'e geçebilirsiniz, detaylar için tıklayınız.

Yurt dışında konuşma ve internet fiyatları ülkelere göre değişkenlik gösterebileceği için, Akıllı Dünya Tarifesi'nin avantajlı fiyatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Ne kadar süre ile geçerlidir?
Active
İlk kullanım yapıldığından itibaren 1 ay boyunca geçerlidir. 1 ay içerisinde birden fazla barem kullanılırsa sonraki baremlerin tanımlandığı tarihler 1 aylık süreyi uzatmaz, ayrıca 1 ay içerisinde son tanımlanan baremin hepsi kullanılmaz ise 1 ayın sonunda kalan haklar iptal olur.
Bu sürenin sonunda bilgilendirme SMS'i gönderilmemektedir.
Aynı dönem içinde kaç kez kullanım yapılabilir?
Active

Kullanım devam ettiği sürece her 30 dk. (SMS) tekrar edecek şekilde devam eder.

Diğer yurt dışı paketleriyle beraber kullanılabilir mi?
Active
Yurt Dışı Standart Paket ile beraber kullanılamaz. Diğer yurt dışı paketlerinin aşımında Akıllı Dünya Tarifesi devreye girer.
Kullanmakta olduğum Akıllı Dünya Tarifesi'nde kalan haklarım varken "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği olan bir pakete geçiş yaparsam hangisi öncelikli olarak kullanılır?
Active

Akıllı Dünya Tarifesi'nde kalan haklarınız varken Bireysel "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özellikli bir pakete geçiş yapılırsa, tarifenizdeki internet, dakika ve SMS'i günlük ek ücret karşılığında rahat rahat kullanabileceğiniz, "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği öncelikli olarak kullanılır.

Bireysel'den Kurumsal'a devirlerde yurt dışında ve Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nin geçerli olduğu bir ülkedeyseniz ve Akıllı Dünya'dan kullanım yapmaya başladıysanız, kullanımınız Türkiye saati ile 00:00'a kadar Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nden devam eder.

Hangi ülkelerde geçerlidir?
Active
1. Grup Konuşma Ülkeleri: ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere Kuzey İrlanda İskoçya Galler) , Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Grönland, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kanal Adaları, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Nikaragua, Norveç,Özbekistan, Pakistan, Panama, Paraguay, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan

 
1.     Grup İnternet Ülkeleri: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere Kuzey İrlanda İskoçya Galler) , Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Grönland, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kanal Adaları, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Nikaragua, Norveç, Özbekistan, Panama, Paraguay, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan
Akıllı Dünya 2. Grup Konuşma ve İnternet ülkeleri için tıklayınız.
Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
Active
444 aramalarını, Akıllı Yurt Dışı Dünyası kapsamında yapabilirsiniz.
755’li numaralara yapılan aramalar, varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır, paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
118’li numaralar, Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757, 758 ile başlayan numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramalar da aynı şekilde varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır. Paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
Kapat
Yardım ister misiniz?