Kurumsal Platin Basın Paketi

Nasıl kayıt olabilirim?
Active

Mevcutta Turkcell Kurumsal faturalı aboneler, kurumsal.evrak@turkcell.com.tr adresine basın/yayın kuruluşu olduğunuzu içeren faaliyet belgenizi göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Turkcell'e yeni gelen veya Turkcell bireyselden turkcell kurumsal faturalıya geçen abonelerimiz ise Kurumsal Satış Noktalarımıza veya çağrı merkezine başvurarak paketten yararlanabilirler.

Ne zaman kullanmaya başlarım?
Active

Kurumsal.evrak@turkcell.com.tr adresine ilettiğiniz başvuru sonrası Kurumsal Müşteri Temsilciniz size arayacak ve kampanyayı tanımlayacaktır. Kampanyanız tanımlandıktan sonra paket faydalarınızdan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.
Paketiniz kampanya kapsamında değilse, şirket yetkilinizin kampanyaya ve pakete başvurusu sonrası bir sonraki fatura kesim tarihinizden itibaren kampanyadan faydalanmaya başlayabilirsiniz

Kimler yararlanabilir?
Active

Şirket Faaliyet belgesi içerisinde Basın / Yayın faaliyeti olan kurumsal aboneler yararlanabilirler. Halihazırda cihaz kontratı olan abonelerimiz, cihaz kontratları bitinceya kadar cayma bedeli ödenmeden bu tekliften yararlanamazlar.

Tarife/Paket her ay yenilenecek mi?
Active

Paketinizi iptal etmediğiniz veya başka bir pakete geçmediğiniz sürece yenilenir.

Tarife/paket değişikliği yapabilir miyim?
Active

Geçmek istediğiniz paket/tarifeye geçiş talebinde bulunarak değişiklik yapabilirsiniz. Tarife değişikliği sonrasi ilk faturalamadan sonra dilerseniz tekrar değişiklik yapılabilir. Farklı bir kampanyadan yararlanmak isterseniz mevcut kampanyanızın iptali gerektiği için erken iptal bedeli yansıyabilir.

Tarife/paket değişikliğim ne zaman devreye girer?
Active

İlk fatura kesim tarihinizden itibaren devreye girer.

Bedava faydalarım için kullanım sınırı var mı?
Active

Paket kapsamında sunulan faydalar o fatura dönemi için geçerli olur, kullanılmayan faydalar dönem sonunda iptal olur.

Kullanmadığım Tarife/Paket faydalarım bir sonraki aya devreder mi?
Active

Devretmez.

7 günlük ücretsiz yurt dışı faydası hangi dönemde geçerli?
Active

Fatura döneminde geçerlidir.

Paketim yurt dışında geçerli mi?
Active

Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği kapsamındaki geçerli ülkelerde, otomatik olarak ayda 7 gün için günlük ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz, 7 gün sonrasında günlük ek ücret karşılığında tarifenizi yurt dışında kullanmaya devam edersiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tarifeye bağlı aldığım paketler, ek paketler ve ek kampanyalar da yurt içi tarifemi yurt dışında kullanabilme özelliği kapsamında mıdır?
Active

Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

Yurt içi paketinin bitmesi durumunda yurt dışında kullanım nasıl yapılır?
Active

Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurt dışı yönüne arama ve sms gönderimlerim hangi ülkeler için geçerlidir?
Active

 • Yurt dışı yönüne yapacağınız ilk arama ile 12 TL’ye 60 dk yurt dışını arama paketi tanımlanır. Paket dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 10 saniyedir. Paketiniz bittikçe yenilenir, yurt dışı kullanımınız 3000 dakikayı bulunca yenilenmez. 3000 dk sonrasında Standart Yurt Dışını Arama Tarifesi'nden ücretlendirilirsiniz.
 • Yurt dışına göndereceğiniz ilk SMS ile 3 TL’ye yurt dışı yönüne geçerli 30 SMS paketleriniz tanımlanır. Paketiniz bittikçe yenilenir.
 • Yurt dışı yönüne tanımlanan konuşma ve SMS paketleri fatura kesim tarihine kadar geçerlidir.

Kampanya içeriği ve özellikleri nelerdir?
Active

Platinum Basın Kampanyası ile aylık 55 TL’ye 25 GB internet, her yöne 1000 dakika, Şirket içi sınırsız dakika ve 1000 SMS/MMS’e sahip olabilirsiniz.
Üstelik her ay 7 gün paketinizdeki internet, her yöne dakika ve sms'leri ek ücret ödemeden, "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği kapsamındaki ülkelerde kullanabilirsiniz. 7 gün sonrasında günlük ek ücret karşılığında tarifenizi yurt dışında kullanmaya devam edersiniz.
Üstelik bu paketle size özel çözümlerle hayatınızı kolaylaştıracak ve konforunuzu artıracak Platinum ayrıcalıklar dünyasının kapılarını da aralayacaksınız. Turkcell Platinum'un ayrıcalıklarını incelemek ve tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmek için AppStore veya Google PlayStore üzerinden Turkcell Platinum Uygulaması'nı indirmeyi unutmayın.

Tarife/paket dâhilindeki faydalarım bitince bilgilendirme yapılacak mı?
Active

Evet, kullanım haklarınızın %80 ve %100’üne ulaştığınızda SMS ile bilgilendirme yapılır.

Tarife/Paket'ten kalan haklarımı nasıl öğrenebilirim?
Active

KALAN yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderdiğinizde ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Tarife/Paketimi aşarsam ne kadar öderim?
Active

Tarife paketi bitişindeki kullanım bilgisi için tıklayınız.

Numara değişikliği, devir, faturasız hata geçiş, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, kendi isteğiyle hat kapama veya fatura dönem değişikliğinde faydalar devam eder mi?
Active

Numara değişikliği ve fatura kesim tarihi değişikliğinde devam eder, diğer durumlarda devam etmez.

İptal işlemi yapıldığında kalan haklar süre sonuna kadar kullanılmaya devam eder mi?
Active

Evet, süre sonuna kadar devam eder.

Bu pakete özel 4.5G hızında servisler nelerdir?
Active

 • Fizy: Her anına uygun listeler, yerli ve yabancı milyonlarca şarkı ve binlerce video klip fizy'de! Üstelik internetinden de harcamadan!
 • TV+: İngiltere Premier Ligi ve Sinema Kanalları dahil tüm kanallar TV+ ile cebinizde. Üstelik 5GB interneti de içinde!
 • BiP: Yeni nesil "anlık mesajlaşma", "sesli ve görüntülü görüşme" deneyimi için sadece BiP’te kullanılabilen 5 GB internet ile birlikte.
 • Lifebox: Hatıralarınız 4,5G hızında lifebox'ta 100 GB saklama alanı ve sadece lifebox'ta kullanılabilen 5 GB internet ile birlikte
 • Dergilik: Türkiye’nin popüler yüzlerce dergisi artık cebinde. 5GB interneti de içinde!

Ses paketleri için Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
Active

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bilmenizde fayda var
Active

 • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
 • Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
 • Turkcell, hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, hat sahibini uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
 • Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

Kapat
Yardım ister misiniz?