Faturalı

Faturamdaki kalemler nelerdir?
Active
Tarife ve Paket Ücretleri: Kullanmakta olduğunuz tarife, paket ve bazı diğer aylık servislerin ücretidir.

Kullanım Ücretleri: Konuşma, mesajlaşma, internet ve kullandıysanız içerik servis ücretlerinin toplamını göstermektedir. Paket kullanıyorsanız buraya yansıyan ücretler paket harici kullanımlarınızı göstermektedir. Ücretlendirilen kullanımların hangi yöne yapıldığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

Katma Değerli Servisler: İçerik, müzik, logo, melodi gibi servislerden tanımlanan paketleri gösterir. Çalarken Dinlet, GollerCepte, Anadolu Ajansı Haber Paketi, MMS Paketi gibi paketler.

Yurt Dışında Kullanım Ücreti: Yurt dışında yaptığınız kullanımlar bu kalemde gösterilmektedir.

Diğer Ücretler: Kullanım ve paket ücretleri haricinde hattınızdan yaptığınız ücretli işlemleri göstermektedir.

Gecikme Bedeli: Faturalarınızın son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda hesaplanan faiz tutarıdır. Gecikme bedelinin hangi ay faturalarından yansıdığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

İndirimler: Turkcell tarafından yapılan kampanyalardan kazandığınız indirimler toplamı fatura ön yüzünde bu kalemde gösterilmiştir. Detayları faturanın arka yüzünde yer almaktadır.

Düzeltme: Önceki dönem faturalarınız için yapılan düzeltmeler sonucunda, tarafınıza iade edilen tutar toplamı, fatura ön yüzünde bu kalemde gösterilmiştir.

Tahsil Edilmemiş Alacak: Önceki dönemlerde faturalandırılmamış borç tutarıdır.

Tahsilatına Aracılık Edilen Ödemeleriniz: Bağış ücreti, mobil ödeme, cihaz ücreti gibi sadece tahsilatına aracılık edilen ödemeler bu kalemde gösterilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yanlış hatta TL yükledim iptal edebilir miyim?

Devamını Oku

Nasıl TL Yükleyebilirim?

Devamını Oku

Hattımda kaç tl kaldığını nasıl sorgulayabilirim?

Devamını Oku

Puk kodumu nasıl öğrenirim?

Devamını Oku

SIM kart değişikliğini nasıl yaparım / ücretleri nedir?

Devamını Oku
Kapat
Yardım ister misiniz?