Kurumsal Siteye Git

Kredim Güvende

Kredim Güvende Sigortası’nın teminatları nelerdir?
Active

Vefat: Poliçe süresi içinde vefat etmeniz durumunda bu krediye ait borcunuz kapanır. Vefat tarihinden sonra ödenmiş taksit bulunuyorsa mirasçılarınıza geri ödenir.
Kaza ve Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet: Tam ve daimi malul kalmanız halinde kalan kredi borcunuzun tamamı ödenir.
Tehlikeli Hastalıklar: Sigortanızı aldıktan sonra ilk defa teşhis edilmesi kaydıyla kanser, kalp krizi ve hastalık sonucu inme hastalıklarından en az birine yakalanmanız durumunda muafiyet* süresinden sonra geçerlidir.
İstem Dışı İşsizlik: Aynı işverenle aynı iş yerinde 1 yıl veya daha kısa süreli poliçelerde en az 90 gün, 1 yıl ve daha uzun süreli poliçelerde 180 gün çalışırken herhangi bir kasıt ve kusurunuz olmaksızın işinizi istem dışı olarak kaybetmeniz durumunda, muafiyet ve bekleme ** süresinden sonra işsiz olduğunuz süre boyunca kredi taksitleriniz ödenir.
Geçici İş Göremezlik: T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, SGK ile anlaşmalı bir devlet ya da özel hastaneden temin edilecek geçici iş göremezlik raporu ile kaza neticesinde ya da hastalık sonucu geçici süre ile iş yapma yeteneğinizi kaybetmeniz durumunda, muafiyet ve bekleme süresinden sonra iş göremediğiniz süre boyunca kalan kredi taksitleriniz ödenir.
Gündelik Hastane Tazminatı: Kaza veya hastalık sonucunda; 3 günden daha uzun süre T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve SGK ile anlaşmalı bir devlet ya da özel hastanede gündelik hasta olarak tedavi altında bulunmanız halinde, muafiyet ve bekleme süresinden sonra yararlanabilirsiniz.
*Teminatların geçerli olması için poliçe başlangıç tarihi itibarıyla hesaplanacak 30 günlük muafiyet süresini ifade eder. Bu sürede tazminat ödemesi yapılmaz.
**İstemdışı İşsizlik, Kaza veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik risklerinin gerçekleştiği tarihten itibaren bu risklere ilişkin tazminat ödemelerinin başlayabilmesi için 30 günlük, Gündelik Hastane Tazminatı ödemesi için ise 3 günlük bekleme süresi bulunmaktadır. 

İlginizi Çekebilir

Kredi Tahsis Ücreti Nedir?

Devamını Oku

Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti nedir?

Devamını Oku

Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti uygulaması yasal mıdır?

Devamını Oku

Financell kredi tutarıma dair SMS aldım, şimdi ne yapmalıyım?

Devamını Oku

Kaç taksite kadar kredi kullanabilirim?

Devamını Oku