Kurumsal Siteye Git

Turkcell 3G

3G nedir?
Active
Ses, data, video ve uzaktan yönetim gibi gelişmiş multi-medya özellikler; e-posta, web sayfası görüntüleme, faks, videokonferans gibi özellikleri destekleyen yeni nesil bir teknolojidir. Turkcell 3G ile cepten Facebook hesabınıza bakabilir, Google’da bir şey arayabilir, e-postalarınıza ulaşabilir ve daha birçok özellikten yararlanabilirsiniz
Nasıl kullanırım?
Active
3G kullanabilmeniz için 3G'li telefon, modem ve Netbook benzeri 3G destekleyen herhangi bir cihaza sahip olmalısınız. Telefonunuzun şebeke ayarlarında 3G seçiliyse ve telefonunuzun ekranında 3G, 3G+, HSDPA ibarelerinden birini görüyorsanız 3G’yi kullanabilirsiniz demektir.
Ne kadar öderim?
Active
Turkcell 3G servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir. 3G üyesi olduktan sonra sadece ek olarak satın aldığınız servislere para ödersiniz. 3G bağlantılı servisleri kullandığınızda ise sahip olduğunuz internet tarifeniz üzerinden ödeme yaparsınız. İnternet paketiniz varsa kullanımınız internet, paketinizden düşer.
Nasıl iptal edebilirim?
Active
3G abonelik gerektiren bir servis değildir, daha hızlı ve kaliteli network tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 2200’e SMS atılabilir.
Bilmenizde fayda var
Active
3G şebekesini kullanmak için, 3G kullanma talebinin Turkcell’e iletilmesi (bireysel abonelerin 3G yazıp 2200’e göndermesi, kurumsal abonelerin şirket yetkililerinin başvurusu) ve Turkcell tarafından talep sahibine bilgilendirme gitmiş olması gerekmektedir. Turkcell 3G kapsama alanında, 3G uyumlu cihazlarla 3G şebekesini kullanmak gereklidir. Bu koşuldaki aboneler, telefonlarının desteklediği 3G servislerini kullanabilirler.

Görüntülü Görüşme başlatabilmek için, aranan abonenin de arayan abone ile aynı koşulları sağlaması gerekmektedir. 3G hizmetlerinden faydalanmaya başlama saati bir hattan diğerine değişiklik gösterebilir. 3G internet hızı, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye göre değişebilir. Adil kullanım politikası doğrultusunda Turkcell, kullanıcıların bağlantı hızlarını düşürebilir. Turkcell 3G bağlantısı kapsama alanına coğrafi koşullara göre değişiklik gösterebilir.
Kapat
Yardım ister misiniz?