Kurumsal Siteye Git

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall ile yepyeni bir arama deneyimi sizi bekliyor

Artık tanımadığınız numara kalmayacak!

Rehberinizde kayıtlı olmasa da numaranın kime ait olduğunu telefonunuz çalarken görebilirsiniz.Kayıtlı olmayan bir numara aradığında bu numara kimin diye düşünmenize gerek yok.UpCall'la bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz

Artık Eğlenceli Arama Zamanı

Aramalarınıza resim ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğleneceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Telefon rehberiniz sadece kayıtlı numaralardan ibaret değil

Tanımadığınız Turkcell abonelerine ait numaralar için, numaradan isim sorgulama yaparak kime ait olduğunu öğrenebilir ya da isim ve soyismini yazıp isimden numarasını sorgulayabilirsiniz.Ulaşmak istediğiniz mekanın ismini yazıp tek tıkla arayabilirsiniz

DAHA FAZLA

Nasıl Kullanırım?

Uygulamayı AppStore, Google Play ve Huawei Store'dan indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200’a ücretsiz gönderip gelen linke tıklayarak da uygulamayı indirebilirsiniz.

Turkcell internet bağlantısı ile uygulamayı indirdiyseniz numaranızı otomatik algılayacaktır; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eğer kablosuz ağ ile indirdiyseniz cebinize gelen şifreyi uygulamaya girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Servis Detayları

 • UpCall uygulamasında her ay 3 adet başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz; yani isimden numara ya da numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Eğer 3 adetten fazla numara sorgulamak isterseniz DOLU yazıp 2200'a göndererek ayda 3,99 TL'ye UpCall Dolu Dolu paketine üye olabilir, ayda 500 adet Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz. 
 • UpCall Dolu Dolu paketi sayesinde UpCall uygulamasını reklamsız da kullanabilirsiniz.
 • UpCall uygulaması ile tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Uygulamayı indirince mevcutta üyeyseniz KimAramış, KimAramış Ekstra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor ve ŞimdiAra servis bildirimleri artık SMS'e ek olarak uygulama bildirimi olarak cebinize gönderilmeye başlar. Dilerseniz uygulamanın içindeki "Ayarlar-UpCall Ayarları "bölümünden ayar yaparak bildirimleri sadece uygulama bildirimleri olarak alabilirsiniz.Uygulama üzerinden sizi arayan kişilerin isim bilgisini görebilmeniz için, arayan Turkcell abonesi ise Turkcell rehberde, diğer operatör abonesi ise Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veritabanında olması gerekmektedir. Diğer operatör aboneleri için Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş'den sorgulama yapılmaktadır.

Ücretlendirme

 • UpCall uygulamasını indirmek ücretsizdir.
 • UpCall'da ayda 500 adet Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapmak ve UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilmek için UpCall Dolu Dolu paketine vergiler dahil ayda 3,99 TL'ye üye olabilirsiniz. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. 
 • Uygulama üzerinden başlattığınız aramalar varsa paketinizden yoksa standart ses tarifenizden ücretlendirilir. 
 • Uygulamadaki özelliklerden faydalanabilmeniz için (arayanı gösterme, konu ve resim ekleme,bilinmeyen numara sorgulama, rahatsız eden numaralardan haberdar olma, vb..) internet bağlantınızın olması gerekmektedir ve varsa internet paketinizden yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 • ​​​UpCall'da yer alan statune servisinin ücreti vergiler dahil haftalık 3,5TL'dir. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. ​
Nasıl İptal Ederim?

UpCall uygulamasını indirmek için abonelik gerekmemektedir. Dilerseniz uygulama içinden Hesabım Sil diyerek uygulama hesabınızı silebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

UpCall’da neler var?

 • Sizi arayan kim görebilirsiniz: Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında, daha telefonunuz çalarken numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikten faydalanmak için sizi arayan kişinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.
 • Bilmediğiniz numaraları bulup arayabilirsiniz: Ayda 3 adet ücretsiz olarak başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz, yani isimden numara yada numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Ayda 500 adet başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması için UpCall Dolu Dolu paketine, DOLU yazıp 2200'a göndererek, ayda 3,99 TL'ye üye olabilirsiniz. Üstelik bu paket ile UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilirsiniz.
 • Rahatsız edilmek istemediğinizde size ulaşılamamasını sağlayabilirsiniz: Rahatsız etme özelliği ile telefonunuz açıkken, sizi arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyarken, sizi ise hangi numara ne zaman aramış takip edebilirsiniz.
 • Resim ve Emocan ekleyerek aramalarınıza eğlence katabilirsiniz: Aramanıza dilediğiniz resmi ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Üstelik arama nedeninizi daha ararken iletebilirsiniz.
 • Sizi rahatsız edecek numaralardan önceden haberdar olabilirsiniz: Daha telefonunuz çalarken sizi rahatsız edebilecek numaralar ile ilgili çıkan uyarı sayesinde önceden haberdar olabilir, dilerseniz çağrıyı cevaplamayabilirsiniz.
 • Sizi arayanlara telefonu neden açamadığınızı iletebilirsiniz: UpCall Statune servisine abone olarak telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan, arayanlara neden açamadığınızı iletebilir, seçtiğiniz ton ile toplantıda, tatilde, sinemada olduğunuzu haber verebilirsiniz. Bunun için UpCall Statune servisine üyelik gerekmektedir. UpCall içinden size özel teklifler bölümünden haftalık 3,5 TL'ye servise üye olabilirsiniz. Hem de 6 hafta boyunca günlük geçerli 500MB hediyesinden faydalanabilirsiniz.
 • Tüm Aramalarınızı Tek Ekrandan Yönetebilirsiniz: Telefonunuzun arama ekranından çok daha fazlası bu uygulamada. Tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.
  • Arama kayıtlarınızdan sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, sizi kapalıyken yada meşgulken arayanları da takip edebilir, ulaşmak istediğiniz kişiler telefonlarını açtığında ya da konuşmalarını bitirdiğinde de arama kayıtlarınızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Ek olarak, sizi kapalı veya meşgulken arayanları bildiren yada aradığınız kişi meşgulse veya ulaşılamıyorsa telefonunu açtığını ya da konuşmasını bitirdiğini size haber veren üyesi olduğunuz Turkcell çağrı servislerinin bildirimlerini, uygulama bildirimleri olarak tek bir ekran üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.
 • Acil Numaralara ve Eczanelere kolayca ulaşabilirsiniz: En çok ihtiyacınız olabilecek acil numaralara tek bir ekrandan kolayca ulaşabilir, tek tıkla  arayabilirsiniz. Üstelik size en yakın eczaneleri sorgulayıp yine tek tıkla kolayca arayabilir, harita üzerinde yerlerini ve gidiş rotanızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz: Operatör isim ayarı ile telefon ekranında yer alan operatör isminizi, sevdiklerinizin ismine, favori film karakterinize veya taraftarı olduğunuz takıma çevirerek kişiselleştirmeniz mümkün!


Sıkça Sorulan Sorular
Tümünü Göster
Kapat
Yardım ister misiniz?