Kurumsal Siteye Git

İnsan Kaynakları

Var mısın hayata bağlamaya?

Bundan çeyrek asır önce, tüm Türkiye’yi birbirine bağlama hayaliyle çıktık yola. Bugün on binler olduk, güzel yurdumuzun her noktasına dolduk ve taştık dünyaya! Dokunduğumuz herkesi birbirine, hayata bağlamaya...

Biliyoruz ki bizim için tek sınır, hayallerimiz. Bunun için Turkcell’i Turkcell yapanlara, harika bir çalışma ortamının ötesinde bir imkan sunuyoruz: Hayallerini gerçekleştirme imkanını.

Senin de büyük hayallerin varsa, Var mısın hayata bağlamaya?

Turkcell'de Hayat

TURKCELL AKTİF KULÜP

Geziler, fotoğraf ve tiyatro kursları, çalışanlarımızın ailelerine ulaştığımız Çocuk Kulübü etkinlikleri, spor turnuvaları, konser ve gösteriler, trekking ve kamp aktiviteleri, spor ve hobi kursları... Turkcell Aktif Kulüp adındaki gönüllü ekibimiz yıl içinde yüzlerce etkinlik düzenliyor ve 30.000’in üzerinde Turkcell’li ve yakınına ulaşıyor.

TURKCELL AVANTAJLI KULÜP

Restoranlardan giyim markalarına, kafelerden spor salonlarına, eğitim kurumlarından özel hobi kurslarına değin pek çok alanda yaptığımız marka anlaşmaları ve özel indirimlerle 200’e yakın marka ve mağazada Turkcell’li olmanın farkını yaşıyoruz.

SPOR TAKIMLARIMIZ

Turkcell olarak TürkSporu’na duyduğumuz heyecanı, şirket içi spor aktivitelerimize de yansıtıyoruz. Futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, yüzme, yelken, koşu, bisiklet, kürek ve satranç branşlarının her birinde kadın ve erkek takımlarımızla, kurumsal liglerde keyifle rekabet ediyoruz.

TURKCELL GÖNÜLLÜLERİ

2003 yılında kurulan Turkcell Gönüllüleri, bugüne dek sadece Turkcell çalışanlarının maddi manevi katkılarıyla pek çok projeye destek verdi. Turkcell Gönüllüleri 2008 yılında dernekleşerek faaliyetlerini "Hayat Ormanı Derneği" altında sürdürmeye başladı.

Son yıllarda faaliyetlerini, çocuklara odaklanarak sürdüren Turkcell Gönüllüleri’nin amacı meraklı, iletişimi kuvvetli, teknolojiyi kullanan, katılımcı, çevreci ve sorgulayan çocuklar için projeler gerçekleştirmek.

TURKCELL LIFE

Turkcell çalışanlarının Turkcell Life ile “Ofis Cebinde”

Tüm çalışanlarımız gerçek anlamda “Aplikasyon Deneyimi” yaşadığı yeni nesil mobil uygulamamız Turkcell Life sayesinde farklı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan tek yerden süreçlerini rahatlıkla yönetebiliyorlar.

Uzaktan çalışma modelimizi de Turkcell Life ile dijitalleştirdik. Çalışanlarımız uygulama üzerinden masa, otopark, yemek ve özel alanları (Spor salonu, kuaför v.s.) rezervasyon yaparak kullanabiliyor.

Ofis cebinde dediğimiz Turkcell Life uygulamamızda çalışanlarımız “Seyahat Talepleri”ni oluşturabilir, izin girişi yapabilir, vekalet verebilir ve hatta o gün doğum günü olan çalışanlarımızı görüp doğum günlerini kutlayabilirler. Turkcell Life’a entegre ettiğimiz yüz tanıma sistemi ile telefonlarından bu sistemi kullanarak ofislere kart kullanmadan giriş yapabilirler. Kısacası Turkcell Life ile çalışanlarımızın ofiste ihtiyaçları olduğu her şeyi cep telefonlarına sığdırdık.

SPOR SALONLARI

Plazalarımızda bulunan modern spor salonlarında kişisel egzersiz olanaklarının yanı sıra, grup dersleri de mevcut.

KUAFÖR VE KURU TEMİZLEME

Plazalarımızda bulunan uygun kuaför ve kuru temizleme hizmetiyle, zamandan da tasarruf ediyoruz.

Turkcell'de Çalışmak

Çalışma Modellerimiz

Esnek Çalışma Modeli

1-‘Sınırların Ötesinde’ Çalışma Manifestomuz

 • Her yerden çalışırız.
 • Her durumda erişilebilir oluruz.
 • Tüm hizmetlerin kesintisiz sunulacağı şirket lokasyonlarını kullanmak istersek Turkcell Life - Dijital Ofis uygulamasından yararlanırız.
 • «Esnek Çalışma Desteği» ile çalışma ortamımızı destekler ve iyileştiririz.
 • Yüz yüze iletişimin gücünden faydalanırız.

2-Temel Çalışma Prensibimiz

’Esnek Çalışma Modeli’’mizde, iş gerekliliklerimizin lokasyon bağımsız çalışmaya elverişli olduğuna ilişkin yöneticimiz ile mutabık kalarak, bağlı olduğumuz ofisin bulunduğu şehrin dışından, yurt içi veya yurt dışından çalışabiliriz. Şirket lokasyonlarını kullanacağımız her durumda Turkcell Life - Dijital Ofis uygulaması ile rezervasyon yaparak istediğimiz zaman ofisten çalışabiliriz.

3-Turkcell Life - Dijital Ofis Uygulamamız

Turkcell Life’ın altında yer alan ofis rezervasyon yönetim sistemi olan «Dijital Ofis» uygulamamızı ofisleri kullanmak; günlük olarak masa, toplantı odası ve sunulan diğer ofis hizmetlerinden yararlanmak için kullanırız.

4-Esnek ve Konforlu Çalışırız

 • Günümüzü Planlarız (Esnek Saatler – Toplantı Kuralları): ‘Esnek Çalışma Saatleri’ ile ihtiyaç duyduğumuzda günümüzü mesai başlangıcını 10:00’a, mesai bitimini 19:00’a kadar esneterek planlayabiliriz. ‘Toplantısız Saatler’ uygulamasıyla bireysel odak gerektiren işlerimize yoğunlaşırız.
 • Ofistasyon kapsamında istediğimiz zaman, istediğimiz Turkcell ofisinden çalışabiliriz.
 • “Esnek Çalışma Desteği” ile çalışma ortamımızı ve internet erişimimizi destekler ve iyileştiririz..
 • Çalışmak için seçtiğimiz ortamın sağlığımız ve güvenliğimiz için uygun olmasına dikkat eder ve tedbirli davranmayı ihmal etmeyiz.

5-Motivasyon ve Sinerjiyi sağlarız.

Birlik hissimizi güçlendirmek, takım çalışmasını teşvik etmek, başarılarımızı aynı masa etrafında kutlamak için -sağlıklı günlerde- sıklıkla bir araya geliriz.

Kısmi Süreli (Part-Time) Çalışma Modeli

FLEX MENÜ

Flex Menü ile ek menfaat paketlerimizi yaşam tarzlarımıza ve farklı ihtiyaçlarımıza göre oluşturabiliyoruz. Flex Menü kapsamında; sağlıklı yaşam paketleri, yemek çekleri, hayat sigortası, hediye çekleri seçeneklerinden seçimler yapabildiğimiz gibi geleceğe yatırım, yıllık izin satışı ve Turkcell Gönüllülerine bağış yapabililiyoruz.

BEYAZ GÖLGE

Aramıza katılan çalışma arkadaşlarımızın kurum kültürüne ve işe adaptasyonunun hızlı bir şekilde sağlanması amacıyla Beyaz Gölge uygulamamız var. İşe yeni başlayan çalışma arkadaşlarımıza genel işleyiş, iş akışı, iş bölümü, ilgili doküman ve sistemler, idari işler ve genel ihtiyaçlar hakkındaki bilgileri deneyimli Turkcell’lilerden seçilen Beyaz Gölgeler aktarıyorlar.

DOĞUM GÜNÜ İZNİ

Yıllık iznimize ek olarak, doğum günlerimiz için ek bir günlük izin hakkımız var.

ÇALIŞAN YARDIM MASASI

Her türlü teknik ve idari işlerle ilgili problemlerimizi anında iletebileceğimiz özel destek hattımız ile, çözüme anında ulaşıyoruz.

İŞTE BUNA ÖDÜL VERİLİR

Her yıl 4 ayda bir gerçekleştirilen “Turkcell Ödül Töreni”nde, fark yaratan çalışma arkadaşlarımızı alkışlıyoruz.

KIDEM ÖDÜLÜ

5, 10 ve 15 yıldır bizimle olan çalışma arkadaşlarımız için her yıl “Kıdem Ödül Töreni” düzenliyoruz.

ANLIK ÖDÜLLENDİRME

Yöneticilerimiz ekiplerindeki Turkcell’lilere mobil uygulamamız Mobilim üzerinden anlık olarak ödül gönderebiliyorlar.

CXO ÖDÜLLERİ

Yönetim ekibimiz ve takım arkadaşlarımız arasındaki bağı güçlendiren, hepimizi motive eden uygulamalarımızdan biri de, üst yönetimdeki liderlerimizin başarılı hamlelerimizi bizzat mükafatlandırdıkları CEO-CXO Ödülleri.

Turkcell'de Gelişim

TURKCELL AKADEMİ

Turkcell’i dünya çapında fark yaratan öğrenme modelleriyle geleceğe taşıyoruz.

Kurumların ve bireylerin, gelişim yolculuklarında vizyon ve misyonlarını her fırsatta gözden geçirerek yenilemeleri gerektiğine inanıyoruz. Turkcell’in kurumsal üniversitesi olarak çalışanlarımıza yenilenme, değişim ve dönüşüm yollarını açma misyonuyla öğrenme kültürünü yaymak için çalışıyoruz. Kurumsal iş planlarımıza yön veren yeni teknolojilerle oluşan iş alanları, uzmanlıklar, meslekler için mutlak gerekli yeni yetkinlikleri çalışanlarımıza kazandırıp Turkcell’i ve Türkiye’yi geleceğin işlerine hazırlıyoruz.

Turkcell Dijital Masters Programı: Dünyadaki en büyük Kurum İçi Dijital Dönüşüm Seferberliği

Yeni nesil teknolojilerle geleceğin dünyasını şekillendirecek öncü ürün ve servisler geliştirmeye odaklanarak, Digital Masters programı ile Turkcell’lilerin bu alandaki uzmanlık seviyesini en üst seviyeye taşıyoruz. Udacity ve Turkcell iş birliği ile hazırlanan Digital Masters Programı kapsamında Data Foundation, Introduction to Programming, Business Analyst, Data Analyst, Machine Learning, Artificial Intelligence alanlarında online eğitimler veriyoruz.

HAP+ (Hayata Ait Programlar)

Kişisel ve profesyonel gelişimimize fayda sağlayacak HAP+ eğitimleriyle, seminer ve sınıf içi eğitimlerle, yüz yüze öğrenme dışında deneyimsel öğrenme ve uzaktan öğrenme gibi yöntemlerle yeni perspektifler kazanıyoruz.

GNCYTNK Programı

Turkcell Akademi, GNCYTNK Programı ile yeni işe başlayan gençlere özel hazırlanan ve bir yıla yayılan eğitim programı sunuyor. 6 Modülden oluşan programda; Turkcell’liler Burada, Müşteri Burada, Teknoloji Burada, Yeni İş Dünyamız Burada, Kültür Burada ve Girişimci Liderler Burada’dan oluşan yüzlerce eğitim, dijital öğrenme, deneyimsel öğrenme ve yüz yüze öğrenmenin birlikte uygulandığı farklı öğrenim yöntemleriyle sunuluyor.

Fırsat Eşitliği Politikamız

Turkcell’de farklılıkları en büyük zenginliğimiz olarak görür, çalışanlarımızın kendilerini özgür hissedecekleri ortamlar yaratırız.

 • Çalışanlarımız ile ilgili işe alım, terfi, gelişim vb. konularda aldığımız kararlarda din, dil, ırk, etnik köken farkı gözetmez, şirket içinde ortak akılı ön plana çıkartırız.
 • Çalışanlarımıza yönelik veya onlar arasında oluşabilecek her türlü ayrımcılığa ve tacize karşı durur, bu konularda asla taviz vermeyiz.
 • Tüm insan kaynakları politika ve süreçlerimizi, bu temel prensibi esas alarak uygularız.