Kurumsal Siteye Git

TURKCELL PLATINUM UYGULAMASI SON KULLANICI KULLANIM KOŞULLARI SÖZLEŞMESİ

Turkcell Platinum Kullanım Koşulları

Son Güncelleme Tarihi: 25.05.2022


Turkcell Platinum Nedir?

Sizlere operatörünüze bağlı olarak bir takım ayrıcalıklar ve avantajlar sunduğumuz, çeşitli markalardan, etkinliklerden/mekanlardan, ürün/hizmetlerimizden indirimler, hediyeler gibi faydalar sağladığımız, Platinum dünyasına ilişkin haberlere erişebileceğiniz, Turkcell ve/veya Superonline aboneliğiniz varsa aboneliğinize ait fatura ve kullanıyor olduğunuz paket bilgilerinize erişebileceğiniz, paket ve/veya diğer ürünlerimizi/hizmetlerimizi Dijital Operatör uygulamamıza yönlendirilerek satın alabileceğiniz, iptal edebileceğiniz, özel müşteri hizmetleri servisine ulaşabileceğiniz, operatör bağımsız olarak tüm kullanıcıların kullanabileceği bir platformdur. Turkcell Platinum’u kullandığınız için teşekkürler!


Bu Sayfada Neler Var?

Bu sayfada yer alan Turkcell Platinum Kullanım Koşulları (“Koşullar”) Turkcell Platinum’un (“Hizmet”) mobil uygulama üzerinden kullanımına ilişkin temel bilgileri ve karşılıklı olarak uyulması konusunda sizinle anlaştığımız bazı kuralları içermektedir.

Sayfada aşağı indikçe göreceğiniz başlıklar şöyle olacak:

 • Hizmet Sahipliği Bilgileri
 • Genel Şartlar
 • Kullanım İlkeleri
 • Fikri Mülkiyet Hakları, İçerikler ve Lisans
 • Hizmette Yaşanabilecek Sorunlar ve Hukuki Uyuşmazlıklar

Bu metni okumanın yorucu olabileceğinin farkındayız. Kısa ve öz bir anlatım kullanarak zahmetinizi olabildiğince azaltmaya çalışıyoruz. Bu Koşulları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Turkcell Platinum’u kullanabilmeniz için Koşulları kabul etmeniz gerekir. Yazılanların herhangi bir kısmını kabul etmiyorsanız Turkcell Platinum’u kullanmamanız gerekmektedir. Turkcell Platinum’u kullanarak bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

Turkcell, Koşullar’a uymadığınızı tespit eder veya bu yönde makul bir kanaat edinirse Turkcell Platinum kullanımınızı durdurma hakkına sahiptir. Detaylı bilgi için aşağıdaki “Askıya Alma ve Fesih” başlığını inceleyebilirsiniz.

Burada anlatılanlara ek olarak, Turkcell Platinum’un kullanımı amacıyla paylaştığınız ve kullanımınız sırasında oluşan kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin olarak bir aydınlatma metnimiz de (Turkcell Platinum Aydınlatma Metni) bulunuyor. Kişisel verilerinizin kullanımı ile ilgili detayları burada bulabilirsiniz.


Hizmet Sahipliği Bilgileri

Turkcell Platinum, merkezi Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark 34854 Maltepe/İstanbul adresinde bulunan, İstanbul Ticaret Odası’na 304844 sicil numarasıyla tescilli, 87700134 vergi numaralı TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. (“Turkcell” ya da “biz”) tarafından sunulmaktadır.


Genel Şartlar

Yasal Ehliyet Turkcell Platinum’u kullanabilmek için ülkenizdeki mevzuata uygun yasal ehliyete sahip olmanız gerekir. Eğer gerekli yasal ehliyete sahip değilseniz, Turkcell Platinum’u kullanmamanız gerekmektedir.

Turkcell Platinum’a Hızlı Giriş ile giriş yapabilirsiniz.

Hesabınız Turkcell Platinum’da kullanacağınız Hızlı Giriş hesabınız kapsamında; kullanıcı bilgilerinizi (kullanıcı adı, şifre, vs.) gizli tutmanız ve herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşmamanız gerekmektedir. Sizden başka birinin bu bilgilere sahip olduğunu düşünmeniz ya da bundan şüphelenmeniz durumunda, bizi derhal çağrı merkezimiz (532) üzerinden bilgilendiriniz.

Bağlantılar Turkcell Platinum’dan üçüncü taraf internet sitelerine yönlendiren bağlantılar, çeşitli kampanyalardan faydalanabilmek için başvuru yapabilmeniz, kampanya kapsamında tarafınıza iletilen indirim kodlarını kullanabilmeniz, canlı yayın ya da ilgili içeriklere erişebilmeniz gibi farklı amaçlarla sunulabilmektedir. Bu bağlantıları kullanırsanız Turkcell Platinum’dan ayrılırsınız. Turkcell, bu internet sitelerini kontrol etmemekte olup bu internet sitelerinden, bu internet sitelerinin içeriklerinden ve erişilebilirliklerinden sorumlu değildir. Turkcell, herhangi bir şekilde bu internet sitelerini veya bu internet sitelerinde bulunan materyalleri desteklememekte ve temsil etmemektedir. Turkcell Platinum’dan üçüncü taraf internet sitelerine erişim sağlanması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Değişiklikler ve Düzeltmeler Turkcell, her zaman Koşullar’ın içeriğini düzelterek revize edebilir. Yaptığımız değişiklikleri öğrenmeniz için zaman zaman bu bölümü kontrol etmeniz gerekmektedir. Koşullar’a ilişkin yaptığımız değişikliğin ciddi önem arz etmesi halinde daha görünür (e-posta aracılığıyla veya Turkcell Platinum üzerinden yapılacaklar dahil olmak üzere) bildirimler yapabiliriz.

Devir Turkcell, her zaman için Turkcell Platinum’u ve/veya bu Koşullar kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, herhangi bir üçüncü kişi veya kuruluşa serbestçe ve size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın devredebilir. Bu durum, bu Koşullar’da öngörülen şartlar kapsamında yerine getirmeniz gereken yükümlülüklerinizi etkilemez. Bu Koşullar’dan kaynaklanan hak, yükümlülük ve sorumluluklarınızı, her ne surette olursa olsun üçüncü şahıslara devir ve temlik edemezsiniz.


Kullanım İlkeleri

Bu bölüm, Koşullar’da yer alan diğer gerekliliklere ek olarak Turkcell Platinum’u kullanırken uymanız gereken diğer özel kuralları içermektedir.

Turkcell Platinum’u kullanırken;

 • hesap bilgileriniz kapsamında yanlış bilgi vermeyeceğinizi, hesabınızı başkasına kullandırmayacağınızı, rızası olmaksızın bir başkasının kimliği altında hareket etmeyeceğinizi ya da yanıltıcı olarak bir başkasının, kurumun ya da organizasyonun hesabına hareket ediyormuş izlenimi vermeyeceğinizi,
 • Turkcell Platinum’u kullanım amacıyla bağdaşması mümkün olmayacak şekilde, normal kabul edilmeyecek biçimde kullanmayacağınızı,
 • Turkcell Platinum’un kullanımına imkân veren tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumlu olduğunuzu, kendinize ait cihaz ve hesaplardan gerçekleştirilen her işlemin bizzat tarafınızca gerçekleştirilmiş addedileceğini ve bu bilgilerin doğrudan veya dolaylı surette kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle oluşacak tüm zararlardan münhasıran sorumlu olduğunuzu,
 • Turkcell Platinum’u modifiye etmeyeceğinizi, bozmayacağınızı, hacklemeyeceğinizi, güvenlik ve İçeriklerin korunması için kullanılan özelliklerini dolanmayacağınızı ya da tersine mühendislik vb. yollarla Turkcell Platinum’a müdahale etmeyeceğinizi, bu amaçla hareket eden üçüncü kişilere destek vermeyeceğinizi,
 • bilinçli bir şekilde virüs, Truva atı programı (Trojans), kurt (worms), yazılım bombası (logic bomb), kod otomasyon aracı (script automation tool) ya da diğer benzer materyal yerleştirmek suretiyle Turkcell Platinum’a ve Turkcell ’e veya herhangi bir Turkcell Platinum kullanıcısının donanımına zarar vermeyeceğinizi veya Turkcell Platinum kullanıcı deneyimleri üzerinde olumsuz etki yaratmak amacıyla Turkcell Platinum’u suistimal etmeyeceğinizi, Turkcell Platinum’a erişmek için herhangi bir otomasyon aracını veya işlevini kullanmayacağınızı (örneğin robot, örümcek, kazıyıcı vb.), Turkcell Platinum’u veri madenciliği vb. veri toplama amaçları için kullanmayacağınızı ve bu amaçla hareket eden üçüncü kişilere destek vermeyeceğinizi,
 • İçerikleri kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, silmeyeceğinizi, değiştirmeyeceğinizi, dağıtımını yapmayacağınızı, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı ya da bu yönde denemeler yapmayacağınızı,
 • Turkcell Platinum’u hiçbir şekilde suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasaların ve uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumlara teşvik eden, yasa dışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, kişilik haklarına zarar verici, başkalarının gizlilik hakkına veya özel hayatına veya mülkiyet haklarına tecavüz edecek şekilde kullanmayacağınızı,
 • Turkcell Platinum’un kullanılabilmesi için internet bağlantısı gerektiğini, internet kullanımına ilişkin, anlaşmalı olduğunuz internet servis sağlayıcısının kullanım koşullarının uygulanacağını ve bu konuda Turkcell’in herhangi bir sorumluluğu olmayacağını,
 • Turkcell Platinum üzerinden sunulan içeriklere erişimin ve bunların kalitesinin büyük ölçüde ilgili internet servis sağlayıcısından temin edilen hizmetin kalitesine dayanmakta olduğunu, söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Turkcell’in herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını,
 • Bulunduğunuz lokasyona özel avantajlardan haberdar olmak ve faydalanmak isterseniz Turkcell Platinum içerisinden lokasyon paylaşım izni vermeniz gerektiğini ve bunun gibi, bazı kampanyalardan faydalanabilmek için kampanya katılımı kapsamında gerekli olan ilgili verilerinizi bizimle paylaşmanız gerektiğini, aksi takdirde söz konusu kampanyalara katılamayacağınızı

kabul ve taahhüt edersiniz.


Teknik Kısıtlar Turkcell Platinum’dan tam kapsamıyla yararlanabilmeniz için Turkcell Platinum’un güncel versiyonunu kullanmanız gerekmektedir. Güncel versiyonu kullanmamanız sebebiyle Turkcell Platinum’a erişememeniz veya Turkcell Platinum’dan tam kapsamıyla yararlanamamanız durumunda Turkcell’in herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır.

Bildirimler Turkcell Platinum’u mobil uygulama üzerinden kullanmanız halinde size zaman zaman bilgilendirme mesajları gönderilebiliriz. Dilerseniz, cihazınızdaki “Ayarlar” menüsünden bu bildirimleri kapatabilirsiniz.


Fikri Mülkiyet Hakları, İçerikler ve Lisans

Fikri Mülkiyet Hakları Bu Koşullar’ı kabul etmeniz kaydıyla size, mevcut olabilecek açık kaynak kodlar hariç olmak üzere, Turkcell Platinum’u ticari olmayan ve bu Koşullar’a uygun amaçlarla kullanımınız için münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir, kullanım süresiyle sınırlı bir lisans veririz. Dolayısıyla, belirtilen lisans kapsamını aşar nitelikte davranmamanız gerektiğini, aksi takdirde hukuki sorumluluğunuzun doğabileceğini bildiririz.

Turkcell Platinum’u Kullanımınız İçin Size Verdiğimiz Lisans Turkcell Platinum’u mobil uygulama üzerinden kullanmanız halinde size zaman zaman bilgilendirme mesajları gönderilebiliriz. Dilerseniz, cihazınızdaki “Ayarlar” menüsünden bu bildirimleri kapatabilirsiniz.

Turkcell Platinum’da Yer Alan İçerikler Turkcell Platinum içerisinde yer alan her türlü içerik (“İçerikler”) kullanıcının bu Koşullar’a uygun kullanımı içindir. İçeriklerin herhangi bir şekilde ticari olarak kullanılması yasaktır. Aksi halde Turkcell’in her türlü tazminat hakkı saklıdır.

İçerikleri, Kullanıcı İçerikleri hariç olacak şekilde, sosyal mecralar dahil olmak üzere herhangi bir mecrada paylaşma izniniz bulunmamaktadır. İçerikleri, Kullanıcı İçerikleri dahil olmak üzere, paylaşmanız durumunda; paylaşımlarınızdan kaynaklanabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk size ait olacaktır.

İçerikleri bu Koşullar’a uygun olmayan şekilde kullanımınızdan kaynaklanabilecek her türlü fikri ve sınai hak ihlallerinden bizzat sorumlu olacağınızı, Turkcell’in bu sebeple, hak sahiplerine ödemek zorunda kalacağı bedeller dahil olmak üzere her türlü zarar ve ziyanını size rücu edebileceğini bildiririz.

Kullanıcı İçeriği ve Bize Verdiğiniz Haklar Turkcell Platinum içerisindeki Kullanıcı İçeriği (Hesabınıza yüklediğiniz fotoğraf, isim, rumuz, video, kolaj, animasyon, vb. her türlü belge ve içerik), Turkcell tarafından kontrol edilmemekte ya da denetlenmemektedir. Öyle ki, teknik ve pratik açıdan uygulanabilir olduğu sürece ve tamamen bizim kararımıza bağlı olarak Kullanım İlkeleri ile bağdaşmadığını düşündüğümüz herhangi bir Kullanıcı İçeriği’ni sonradan kontrol edebilir, denetleyebilir, reddedebilir, değiştirebilir ya da silebiliriz. Turkcell, gönderildiği, alındığı ya da sizlerce ne surette olursa olsun kullanıldığı şekliyle Kullanıcı İçeriği’ne kısmen ya da tamamen erişimi ya da Kullanıcı İçeriği’nin kaydını taahhüt etmemektedir.

İçerik İhlalleri İçeriklerin sizin ya da temsilcisi olduğunuz üçüncü bir tarafın haklarını veya Kullanım İlkeleri’ni ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen Turkcell Platinum içerisinde “Profil” sekmesi altındaki “Ayrıcalıklı Hizmet Kategorisi” sekmesinden Platinum Müşteri Hizmetleri’ni (532) arayarak bizlere bilgi veriniz.


Bizlere bu bağlamda bildirim gönderirken, gönderdiğiniz e-postada şu bilgilere yer vermenizi rica ederiz:

(a) isminiz ve iletişim bilgileriniz,

(b) İhlal oluşturduğuna inanılan içeriğin Turkcell Platinum’da bulunduğu yer ve şunlardan hangisini ihlal ettiği: (i) sizin haklarınızı, (ii) temsilcisi olduğunuz üçüncü bir kişinin haklarını (iii) ya da Kullanım İlkeleri’ni, ve

(c) İhlal edildiği ileri sürülen hakkın tanımı, açıklaması ve kime ait olduğu.

(d) İçeriğin hukuka aykırı olduğunu gösteren bir yetkili merci kararı.


Turkcell, bildirmiş olduğunuz içeriğin mahiyetine uygun bulduğu şekilde uygun gördüğü işlemleri gerçekleştirecek ya da önlemleri alacaktır. Bu, Turkcell tarafından mevzubahis içeriğin herhangi bir kimsenin haklarını ya da Kullanım İlkeleri’ni ihlal etmediğine karar verilmesi halinde herhangi bir işlem gerçekleştirmemeyi de kapsar. Turkcell, göndermiş olduğunuz bildirimi müteakiben gerçekleştirmeyi seçmiş olduğu işlemi ya da işlemleri müzakere etmek ya da sizleri bu hususlar hakkında bilgilendirmekle yükümlü değildir.

Turkcell, Koşullar’ı ihlal eden kullanıcıların hesaplarını askıya alma ve fesih yetkisine sahiptir. Bildirim kanallarını kötüye kullanmanız durumunda da benzer sonuçlarla karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır.


Hizmette Yaşanabilecek Sorunlar ve Hukuki Uyuşmazlıklar

Askıya Alma ve Fesih Turkcell Platinum’un yukarıda sayılan Kullanım İlkeleri ile bağdaşmayan ve size verilen lisans kapsamını aşar şekilde kullanımı, Koşullar’ın ciddi bir şekilde ihlalini teşkil eder ve tarafımızca sayılan şu fiillerden birinin ya da tamamının gerçekleştirilmesine sebebiyet verebilir:

(a) derhal, geçici ya da sürekli bir biçimde Turkcell Platinum’u kullanma hakkınıza son verilmesi ve ilgili Kullanıcı Içeriklerinin silinmesi,

(b) ihlalden dolayı ortaya çıkabilecek tüm zararların tarafınızca tazmini ve/veya

(c) gerekli görüldüğü surette ve ölçüde söz konusu ihlale ilişkin bilginin yetkili makamlarla paylaşılması.

İhlal durumunda yapılabilecekler, yukarıda sayılanlarla sınırlı olmayıp Turkcell tarafından uygun görüldüğü sürece başkaca yaptırımlar uygulanabilecek ve yasal yollara başvurulabilecektir. Bu nedenle Turkcell’den herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı kabul edersiniz.


Hizmetin Kesilmesi veya Değişmesi Turkcell, Turkcell Platinum’un düzgün çalışması için makul çaba sarf edecektir. Ancak belirli durumlarda (mücbir sebepler, teknik sorunlar, bakım, test veya hukuki gerekliliklerin uygulamaya yansıtılması için yapılacak çalışmalar vs.) yapılması gereken güncellemeler sebebiyle geçici kesintiler söz konusu olabilecektir. Turkcell, her zaman, herhangi bir ön bildirim yapmaksızın ve rıza almaksızın Turkcell Platinum kapsamındaki hizmeti ve/veya İçerikleri kısmen veya tamamen herhangi bir gerekçe göstermeksizin geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya durdurma hakkına sahiptir.

Sorumluluğun Reddi Turkcell, herhangi bir zamanda herhangi bir uyarı yapmaksızın Turkcell Platinum’a erişimi kısıtlayabilme hakkını saklı tutar. Turkcell, Turkcell Platinum’un herhangi bir zamanda ve herhangi bir süreyle erişilebilir olmamasından, Turkcell Platinum’u kullanmanız esnasında karşılaşabileceğiniz teknik problemler, hatalar veya eksikliklerden hiçbir surette mesul olmayacaktır. Böylesi bir hatadan haberdar edilmesi durumunda, Turkcell söz konusu hatanın en kısa sürede düzeltilmesi için makul gayret gösterecektir.

Turkcell Platinum kapsamındaki hizmeti kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak ve/veya imkansız kılacak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın halleri, hükümet ve idari makam kararları ile benzeri haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi hallerde Turkcell ’in yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebiyle size karşı bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır.

Turkcell, Turkcell Platinum kapsamındaki hizmet ile ilgili olarak herhangi bir taahhütte bulunmamakta, koşulsuz ya da garantisiz bir biçimde ve hizmeti “olduğu gibi” sunmaktadır. Turkcell, Turkcell Platinum kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarardan (doğrudan veya dolaylı) sorumlu değildir. Bununla birlikte, her halükarda Turkcell’in Turkcell Platinum’un kullanımı veya Turkcell Platinum ile bağlantılı her türlü taleple ilgili olarak size veya yasal varislerinize karşı toplam sorumluluğu, Turkcell Platinum kullanımı dolayısıyla Turkcell’e son oniki ayda ödemiş olduğunuz meblağla sınırlıdır.

Bölünebilirlik Bu Koşullar’dan herhangi birinin geçersiz sayılması durumunda diğer hüküm ve şartlar, hukuken mümkün olduğu surette geçerliliklerini koruyacaklardır.

Yargı ve Uygulanacak Hukuk Turkcell Platinum’a ilişkin her türlü uyuşmazlık kanunlar ihtilafı kuralları dikkate alınmaksızın münhasıran Türk hukukuna tâbi olarak İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemeleri ve İcra Daireleri tarafından çözümlenecektir. Bununla birlikte, Turkcell, işbu Kullanım Koşulları’nın ihlali nedeniyle ikamet ettiğiniz ülkede veya ilgili bir üçüncü ülkede dava açma hakkını saklı tutar. Turkcell Platinum’un tarafınızca kullanımı ile irtibatlı ihtilaflarda, elektronik ve sistem kayıtları da dahil olmak üzere Turkcell kayıtları Hukuk Muhakemeleri Kanunu m. 193 kapsamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edecektir.

Bize Ulaşın Turkcell Platinum konusunda bizlere geri bildirim sağlamak isterseniz, Turkcell Platinum içerisinde “Profil” sekmesi altındaki “Ayrıcalıklı Hizmet Kategorisi” sekmesinden Platinum Müşteri Hizmetleri’ni (532) arayarak bize ulaşabilirsiniz.