Kurumsal Siteye Git

Dijital Güvenlik Servisi Bilgilendirme Formu

​Dijital Güvenlik Servisi Bilgilendirme Formu


DUYURU

SATICI:
Unvanı                        : TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.
Adresi                         : Aydınevler Mah. İnönü Cad. No: 20 Küçükyalı Ofispark Maltepe/İstanbul
Telefon                       : 0 212 313 10 00
Faks                            : 0 212 313 00 99
Müşteri Hizmetleri    : 0 532 532 00 00
Web                            : www.turkcell.com.tr
MERSİS No               : 6-1248-6542-5749474
Kep Adresi                 : turkcell.tebligat@hs03.kep.tr
 
SATIŞA KONU SERVİS’İN FİYATI VE TEMEL NİTELİKLERİ
 
Servis’in adı, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve temel nitelikleri aşağıda belirtildiği gibidir. 
Servis İsmi
Turkcell Dijital Güvenlik Servisi

Üyelik Bedeli (Tüm Vergiler Dahil)

5,99 TL /Ay
 
Dijital Güvenlik Servisi, SATICI’nın belirleyebildiği tehlikeli, dolandırıcılık ve oltalama içeren sitelere erişimi engelleyen bir servis olup, ALICI’nın erişmek istediği internet sitesi, SATICI tarafından belirlenmiş zararlı içerik, oltalama vb. içeriğe sahip bir site ise; “http” ile başlayan sitelerde ALICI’nın ekranında, erişmeye çalıştığı sitenin tehlikeli bir site olabileceğine ilişkin bilgilendirme metni içeren bir ara sayfa görüntülenecek, ALICI dilerse devam edip ilgili siteye girebilecektir. SATICI, ALICI’nın devam etmesi durumunda maruz kalabileceği zararlardan hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. “https” ile başlayan sitelerde ise SATICI tarafından tehlikeli olduğu belirlenen site direkt engellenecek ve ALICI ilgili siteye giremeyecektir.
Ayrıca Servis kapsamında ALICI, dilediği e-posta adresini/adreslerini [maksimum 3 (üç) adet olmak üzere[FS1] ] https://dgs.turkcell.com.tr/ web sayfası üzerinden veya SATICI’nın çağrı merkezini (0 532 532 00 00) arayarak SATICI’ya iletebilir. SATICI söz konusu e-posta adreslerinde geçmişe yönelik bir bilgi sızıntısı varsa (ALICI'nın e-posta adresi ve buna ilişkin şifresi çalındıysa) bunun raporunu, ALICI’nın Servis’e kaydolurken iletmiş olduğu e-posta adresine iletir ve aynı zamanda gelecekte olabilecek sızıntı saldırılarında, ALICI’nın Servis’e ilişkin üyeliği iptal olmadığı müddetçe, yine ALICI’yı e-posta üzerinden ve aynı zamanda SMS ile bilgilendirir.
Turkcell Mobil Telefon Hizmetleri Bireysel Tip Abonelik Sözleşmesi’ni veya Turkcell Mobil Telefon Hizmetleri Kurumsal Tip Abonelik Sözleşmesi’ni imzalamış olup halihazırda Turkcell abonesi olan kullanıcılar Servis’ten faydalanabilecek olup, ALICI Servis’i kullanabilmek için mobil cihazından SATICI’nın mobil internet hizmetini veya SATICI’nın anlaşmalı olduğu şebekeler kapsamında sunulan internet hizmetini kullanarak internete bağlanmış olmalı veya kişisel erişim noktası kullanarak bilgisayarından internete bağlanmış olmalıdır. İnternetin wifi üzerinden kullanılması durumunda Servis çalışmayacaktır. Servis sadece mobil cihazlar üzerinden girilen siteler kapsamında hizmet verecek olup, bilgisayar üzerinden erişilen siteler (kişisel erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılar hariç) Servis kapsamında değildir. Ayrıca Servis, data sıkıştıran ve şifreleyen internet tarayıcıları üzerinden kullanılıyorsa çalışmaz.
SATICI sadece kendi belirleyebildiği tehlikeli sitelere erişimi engelleyecek veya sitenin tehlikeli olabileceğine ilişkin ALICI’nın ekranında bilgilendirme metni çıkaracak olup, SATICI’nın, Servis kullanımı kapsamında ALICI’nın zararlı içeriklerden/tehlikeli sitelerden korunması konusunda Servisin yüzde yüz koruma sağlayacağına ilişkin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır.
ALICI dilerse SATICI’nın çağrı merkezini arayarak veya SMS ile Servis üyeliğini tamamen iptal edebilir. 
ALICI, Servis’e SMS yoluyla veya Dijital Operatör mobil uygulaması üzerinden veya SATICI’nın bayilerinden üye olabilecektir.
Üyelik 30 (otuz) gün boyunca geçerli olup, ALICI iptal etmediği sürece aylık olarak devam eder.
Üyelik İptali SMS yoluyla, “www.turkcell.com.tr” web sitesi üzerinden veya SATICI’nın bayilerine başvurarak yapılabilir.


AYDINLATMA  METNİ


Servis kapsamındaki hizmetin ifası amacıyla; SATICI’ya vermiş olduğunuz ad-soyad, e-mail adresi, irtibat numarası bilgileriniz sadece SATICI tarafından belirlenmiş olan zararlı içerikli sitelerden korunmanız ve bu hususta bilgilendirilmeniz ile bireysel e-mail adresiniz aracılığıyla sosyal medya hesaplarınızdaki şifrelerin illegal olarak ele geçirilmesine yönelik bir tehdit oluşması halinde tarafınıza ilgili mecralardaki şifrenizi değiştirmeniz için uyarı yapılabilmesi amaçlarıyla işlenecek olup, söz konusu hizmetin verilmesi amacıyla e-mail adresiniz kimlik bilgilerinizle ilişkilendirilemeyecek bir şekilde SATICI’nın iş ortaklarıyla paylaşılacaktır. Kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik olarak detaylı bilgi almak ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamınızdaki haklarınızı öğrenmek için Turkcell Gizlilik Politikasını inceleyebilirsiniz: “www.turkcell.com.tr/gizlilik/”